آموزش کامل پارتیشن بندی هارد در ویندوز 10، 8 و 7 بدون نرم افزار و با نرم افزار انزل وب

به نوع ای که بتوان هر بخش را به صورت قطع و بدون تغییر و تحول در دیگر پارتیشن ها مدیریت کرد از کارهای مدیر بر روی هارد دیسک نیز می قدرت از پاک کردن هارد ، نصب ویندوز بر روی گوشه ای از هارد و … اسم برد. پی اساسی ما ملازم باشید به جهت یادگیری کدام برند هارد اکسترنال بهتر است فقط به کمک خویش ویندوز. در سیستم استدلال های ویندوزی غالبا به پارتیشن لقب Drive (درایو) هم میدهند مثلا درایو C ، درایو D و … پس از خرید لپ تاپ استوک یا نو اولین گام به جهت شیوه اندازی سیستم، پارتیشن بندی هارد است. به همین مفهوم که هارد دیسک لپ تاپ باید به جهت ذخیره داده ها مهیا سازی و بخش بندی شود. لازم می باشد پس از خرید کردن لپ تاپ استوک لنوو و بقیه برندها پیش از کارگزاری ویندوز مبادرت به پارتیشن بندی کنید تا فضا به جهت کارگزاشتن سیستم دلیل آماده شود.
باید هارد دوم را نیز تبدیل به gpt کنم؟ جور هارد وسترن ٢ ترا هست و برای 10 سال پیش اصلا این هارد gpt میشود یا این که خیر؟ داده ها هارد را نیز نمیخوام از دست بدهم راهنمایی بفرمایید. بر بر روی فضای خالی هارد اکسترنال خویش راست کلیک کرده و “”New Simple Volume … را گزینش کنید. بر روی “” Execute Operation در بالای منو کلیک کرده و بعد از آن “” Apply را بزنید تا پارتیشن بندی HDD / SSD تازه هارد اکسترنال آخرین شود. پارتیشن بندی هارد باعث ارتقا سرعت و عملکرد و کاهش minimum sector size می‌شود.
اگر بخواهید بر روی رایانه ویندوزی خویش یک توزیع لینوکس کارگزاری کنید، می‌توانید آن را بر بر روی همان هارددیسکی که ویندوز وجود دارااست کارگزاشتن کنید. در این حالت سیستم‌عامل لینوکس بر روی پارتیشنی به جز پارتیشن ویندوز کارگزاری می شود و این دو حیاتی هم تداخلی پیدا نمی‌کنند. به هر حال، اصلی وجود امکان بسط حجم پارتیشن حتی پس از کارگزاشتن سیستم عامل، خوبتر هست بر همین اساس برنامه ریزی کنید و حجم مناسب پارتیشن را در هنگام فرایند معین کنید. به جهت دیتاها اکثر میتوانید مقاله‌ی نحوه نصب ویندوز ۷ را بخوانید.

  • پارتیشن‌بندی اساسی استعمال از ابزارهای گرافیکی در صورتی که از پروسه آن به لطف اطلاع داشته باشید، فعالیت نسبتاً ساده‌ای محسوب می‌شود.
  • اگر بخواهیم تعریف‌و‌تمجید مختصری از پارتیشن ارائه دهیم، باید بگوییم که پارتیشن را باید منتخب از درایو در لحاظ گرفت که داده را در خود ذخیره می کند.
  • پس از متصل کردن هارد اکسترنال به کامپیوتر به وسیله کابل USB، می‌توانید اهمیت استعمال از بخش دستوری ویندوز یا این که به عبارتی Command Prompt، هارد اکسترنال را پارتیشن بندی کنید.
  • امروز قصد دارم به شما یاد بدم که به چه صورت هارد‌دیسک رو پارتیشن‌بندی کنید.
  • تنظیماتش رو دقیقا مشابه تصویر زیر انجام بدید و آنگاه روی OK کلیک کنید.

برای اینکه مطمئن شویم partition 2 به حالت تعیین در آمده است، یک بار دیگر دستور list partition را وارد کرده و enter می کنیم. هنگامی که resizing انجام شد ، روی physical drive’s unallocated space کلیک راست کرده و Simple New Volume را تعیین کنید. برای این کار بر روی پارتیشن راست کلیک کرده و Shrink Volume را گزینش کنید.

روش های پارتیشن بندی هارد خام

راه سوم به جهت این عمل این هست که دو سوییچ Windows key و R را همزمان بزنید و فرمان diskmgmt.msc را در پنجره Run تایپ و اینتر کنید تا پنجره Disk Management باز شود. سیستم برهان ویندوز حساس ورژن های متعددی می باشد که هر کدام خصوصیت های خاص خود را دارا هستند و از فرمت های متفاوت پشتیبانی می کنند . فرمت FAT32 مناسب سیستم دلیل های ویندوز 98 ، 2000 و ویندوز XP می باشد . به جهت ویندوز 7 ، 8 ، 8.1 و ویندوز 10 نیاز به فرمت دارای سرعت بالاتر و امکان های بیشتری میباشد ، براین اساس از فرمت NTFS پشتیبانی می نمایند. درود خسته نباشید.من هرکاری می کنم یه فضای خالی به رنگ سبز هست نمیتونم پارتیشن بندیش کنم به نظرتون نقص‌ از کجاست.فضای متعددی هم می باشد چیزی حدود ۲۵۰ گیگ. در آخر سفارش می کنیم تدریس ایجاد درایو مجازی در ویندوز ۱۰ ، ۸٫۱ و ۷ بدون قابل انعطاف افزار و اصلی نرم افزار را مطالعه بفرمایید.
عمومی
برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید و جزئیات را جویا شوید. هارد دیسک های امروزی ظرفیت بسیار بالایی دارند، البته مدیر این فضاها به طور معمول مشکل دار است. یک برنامه پارتیشن بندی‌ هارد اکسترنال رایگان هست که به شما قابلیت میدهد درایو، دستگاه ذخیره سازی و پارتیشن را مدیریت کنید. برنامه Active Partition Manager دارای خاموش نمودن سیستم به شما در ایجاد، حذف، قالب بندی و نامگذاری پارتیشن امداد می‌کند. هاردهای اکسترنال گونه های مختلفی دارند که شما می‌توانید استعلام ارزش هارد اکسترنال را به راحتی از وب سایت بروزکالا گرفته و خریدی هوشمندانه داشته باشید.
برای اجرای ابزار مدیر پارتیشن می‌توانید از دکمه میانبر Win + X هم استعمال کنید و پس از آن در لیست آیتم دارای ارتباط را گزینش نمایید. حالا برنامه Disk Management ویندوز ظاهر می‌گردد که جهت مدیریت پارتیشن‌ها به عمل می‌رود. تمامی پارتیشن‌های موجود بر روی دستگاه شما در لیست اکران داده می‌شوند. در گام بعدی روی درایوی که قصد پارتیشن بندی آن را دارید راست کلیک نمایید و پس از آن بر روی مورد Shrink Volume کلیک نمایید. در صورتی که تا به امروز اقدام به پارتیشن بندیهارد دستگاه خویش نکردید یا میخواهید یک پارتیشن را به یک‌سری پارتیشن جدید تقسیم کنید، می‌توانید با دنبال نمودن پروسه گفته شده به هدف خود دست پیدا کنید. به جهت آغاز دکمه میانبر Win + R را فشار بدهید تا ابزار Run اجرا شود.
برای ایجاد پارتیشن در آغاز باید به قالب پارتیشن خود دقت کنید که MBR یا این که GPT است. در واقع Diskpart مفسر سطر فرمانی طراحی شده جهت مدیر دیسک می باشد که می تواند پارتیشن بسازد یا آن را حذف نماید و یا این که ترازو پارتیشن های موجود را تغییر و تحول دهد. در واقع Diskpart ابزاری به جهت مدیریت هارد است، البته با به کارگیری از دستوراتی که دارد، دست شما را در این بخش گشوده می‌گذارد تا به پارتیشن بندی از طرز CMD در کیفیت هارد اکسترنال وسترن ویندوز بپردازید. هم اکنون نصیب Unallocated را در ذیل برگه مشاهده می نمایید که فضای پارتیشن بندی نشده را به شما نمایش می دهد. البته درصورتیکه از قبل اطلاعاتی در هارد داشته باشید، درایو های خویش را بازدید می کنید، باری حذف یک درایو به اندازه میباشد روی آن کلیک نمایید و گزینه Delete را تعیین کنید. در صفحه گشوده شده درایو را در پایین صفحه و سمت چپ پیدا نمایید و راست کلیک کنید و گزینه properties را تعیین کنید.
اکنون عبارت diskmgmt.msc را درون قسمت مشخص و معلوم شده، تایپ نمایید و بعد کلید Ok را تعیین نمایید. پارتیشن بندی هارد از شیوه Command Prompt نیز مانند روش قبل برای پارتیشن هایی که بیش از 32 گیگابایت ظرفیت دارا‌هستند قابلیت به کار گیری از پوشه FAT32 را ارائه نمی‌دهد. درحال حاضر پنجره‌ای شبیه تصویر ذیل به جهت شما گشوده میشود که در آن می‌توانید لیست هاردهای خود را تماشا کنید. بایستی درایو اکسترنال که قصد دارید آن را پارتیشن بندی نمایید را از این لیست تعیین کنید و سپس روی آن کلیک راست کنید.
در این سرویسف کارشناسان ما خود در محل حضور یافته و سرویس ها مورد نیاز را به شما ارائه می‌دارند. پارتیشن بندی یک دسته مراحل به جهت تقسیم بندی فضای هارد سیستم شما می باشد که هر یک از بخش های هارد را به یک درایو تبدیل می نماید. کلیدی همین فعالیت می توان یک هارد دیسک را به چند پارتیشن یا این که همان درایو تقسیم بندی نمایید. پارتیشن بندی اساسی دو جور می باشد که در این مقاله تلاش داریم شما را مهم این دو جور پارتیشن بندی یعنی MBR و GPT آشنا و تفاوت ها آن ها را برای شما ابلاغ کنیم.
در این تراز عمل شما دو گزینه فرمت نمودن و فرمت نکردن و نیز انتخاب اسم مورد لحاظ به جهت پارتیشن در قسمت Volume label یک قدم به تراز پایانی تولید پارتیشن نزدیک می شوید. تغییر تحول درایور کلیدی یک SSD و یا این که یک هارد ، از MBR به GPT در صورتی قابلیت و امکان پذیر هست که TB 2019 به بالا باشد تا بتوان هارد را پارتیشن بندی کرد . دقت داشته باشید که انجام این فعالیت تنها به جهت سیستم دلیل ویندوز قابلیت پذیر است. همانطور که بازدید می کنید در عکس بالا درایو جدید شما اساسی هیچ درایو و فضایی نمی باشد به جهت ساختن درایو در آغاز در نوار رو به روی درایو مورد لحاظ در بخش Unallocated کلیک راست کرده و از منوی گشوده شده مورد Crate را گزینش کنید.
این خصوصیت New Disk Guide تمام پروسه پارتیشن بندی دیسک را کلیدی یک کلیک، به سادگی انجام می‌دهد. درحال حاضر هارد اکسترنال خود را گزینش کرده و بر روی فضای آزاد کلیک راست کنید. اگر هارد اکسترنال شما فضای آزاد ندارد، در آغاز می بایست گزینه Shrink Volume را تعیین کنید. شاید بخواهید فضای هارد اکسترنال خود را به چندین درایو مختلف تقسیم کنید (مانند کاری که حیاتی هاردهای داخلی کامپیوتر انجام می‌دهید). به این ترتیب، می‌توایند به داده‌های خود نظم ببخشید و هر درایو را به یک جور از فایل‌ها اختصاص دهید.

حتما بخوانید:
رشد شبکه 5G در حال حاضر در جهان بیش از 4G است

رفع ارور Windows cannot access the specified در ویندوز 11 و 10

تبریک میگم شما کار پارتیشن‌بندی زمان نصب ویندوز رو به پایان رسوندین. هم اکنون قصد داریم از این ابزار برای پارتیشن بندی هارد نپخته به کار گیری کنیم.برای این کار از یک هارد مجازی به کارگیری می کنیم. همینطور می‌توانید از ابزار Disk Management یا رئیس حافظه‌ی ویندوز به کارگیری کنید. اهمیت استعمال از این ابزار می‌توانید پارتیشن‌های موجود را پاک یا فرمت کنید، پارتیشن تازه بسازید و اندازه‌ی پارتیشن‌های موجود را تغییر بدهید.

تفاوت GPT و MBR در پارتیشن بندی هارد چیست؟

میتوانید حساس استفاده از فرمت MMR به ویندوز 32 بیتی و 64 بیتی دسترسی داشته باشید در حالی که در فرمت GPT صرفا میتوانید به دسته 64 بیتی از ویندوز دسترسی داشته باشید. اگر درایو های پرایمری را به چند قسمت تقسیم کنیم درایو های لاجیکال تشکیل میشوند. کلیدی کلیک بر بر روی درایو جدید New Simple Volume را تعیین کنید.

پارتیشن بندی هارد به یاری ویندوز

برای باز نمودن آن ، partition را در نوار کاوش تایپ کنید ، سپس بر روی Create کلیک کنید و پارتیشن های دیسک مشقت بار را قالب بندی کنید. (در ویندوز 8 ، partitions را تایپ نمایید – بله ، شما به s نیاز دارید). احتمالاً این نیازهای شما را تأمین خواهد کرد ، و اگر اینگونه نباشد ، شما به زودی خواهید فهمید. چنانچه هنوز فضای کافی ندارید ، می توانید پرونده ها را به درایو خارجی منتقل کنید. پس از انجام پارتیشن بندی ، می توانید آن‌ها را به یک پارتیشن نو برگردانید. در منوی ظواهر شده تیک آیتم Quick Format را بزنید و گزینه NTFS را نیز برای File System تعیین کنید بعد از آن کلید Start را بزنید تا درایو مورد نظر فرمت شود.

حتما بخوانید:
طراحی سایت در کرج

لیست بها قابل انعطاف افزار زیتون

عملکرد FAT32 از حیث امنیتی مرحله فراوان پایینی دارااست و عامل آن این هست که حاذق به تنظیم مجوزها نیست. ظرفیت فولدر های پشتیبانی شده توسط FAT32 هم نمی‌تواند بیشتر از 4 گیگابایت باشد. تعیین فایل سیستم NTFS یا این که FAT32 که معمولا NTFS مورد بهتری است. دربین اطلاعات مختلفی که در کاغذ وجود دارد، روبروی گزینه Partition style می توانید تشخیص بدهید که هارد شما GPT یا این که MBR است.
در ابتدا هارد اکسترنال خویش را از نحوه کابل USB به کامپیوتر وصل کنید در صورتی که هارد شما تندرست باشد سیستم شما به صورت خوکار هارد را شناسایی می‌کند. این درایوها گرچه مانند درایوهای فیزیکی به لحاظ می‌رسند البته کارکرد آن‌ها را ندارند. همین پارتیشن‌ها به شکل درایوهای مستقل نمایش داده میگردند ولی کماکان بر بر روی یک قطعه سخت‌افزاری منفرد قرار دارند. به کارگیری از پارتیشن‌های جدا از هم مزیت‌هایی که به کار گیری از درایوهای فیزیکی مستقل از نیز دارااست را ارائه نمی‌کند.
این نحوه به خصوص به جهت دوستانی مفیده که قصد دارن فیلم‌هاشون در یک درایو باشه یا این که برنامه و بازی‌هاشون رو در یک درایو کارگزاشتن کنن تا مجبور نباشن هر توشه دنبال یک فولدر از همین درایو به درایو دیگه برن. ممکن است یک عدد از ساده‌ترین مباحث در علم کامپیوتر، همین پارتیشن بندی هارد باشه. Active کردن یک پارتیشن در یک دیسک Basic به این معناست که Loader کامپیوتر باید از این پارتیشن به جهت خط مش اندازی سیستم ادله استفاده کند. به عبارت دیگر به کامپیوتر می فهمانیم که فولدر های مورد نیاز به جهت روش اندازی سیستم دلیل در همین پارتیشن قرار دارد. سالهاست در حوزه تدریس بدون‌پول در راستا های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی عمل می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی پارسی زبانان عزیز در سراسر دنیاست. جهت ریز کردن فضا، گزینه ها را به ترتیب گزینش نمایید و ادامه بدهید . در سمت چپ مورد Storage را پیدا کنید و اصلی کلیک بر روی اشاره گر کناری آن منوی آن را گشوده کنید. هر دیتا ای که در یک پارتیشن ذخیره شود تنها از طریق به عبارتی پارتیشن قابل دسترسی میباشد مگر اینکه درایوها یا این که پارتیشن ها به یکدیگر متصل باشند. پارتیشن هاردهای فیزیکی قبل از انتقال دیتا ها به آن می بایست فرمت شوند. مهم اعتنا به مورد نشان دیتا شده در عکس ، مورد ی GPT را تعیین نمایید .

نحوه پارتیشن‌بندی ویندوز 7، 8 و 10 زمان نصب

یکی دیگر از ابزار های کارا در مدیر هارد دیسک، Disk Management خود ویندوز است که بدون شک یکی از کار کشته ترین ابزارهای مدیر دیسک می باشد، هر چندین ممکن است کاهش کاربری از ویژگی های آن آگاه باشد. کار مهم Disk management از گزاره مباحثی می باشد که در زمان MCITP در Configuring Windows 7 در راستا مدیریت دیسک ها در کلاینت و در Application Infrastructure در حوزه مدیریت دیسک ها در سرور مفصلا مشاجره می شود. برای داشتن درکی خوبتر از روش پارتیشن بندی هارد، خوب تر می باشد در آغاز مهم خویش هارد دیسک به صورت شالوده ای آشنا شوید.
این آیتم هنگامی به کار می‌آید که فضای هارد دیسک شما لبریز شده باشد و بخواهید از هارد دیسک جدیدی ]در کنار قبلی[ استفاده نمایید. منتها به جای این که از آن دیسک به تیتر یک پارتیشن تماما جدا به کار گیری کنید؛ آن دیسک (یا چکیده از آن) بخشی از پارتیشنی خواهد شد که روی دیسک نخستین قرار گرفته است. در غایت و پس از انجام تنظیمات بالا، می‌توانید بر روی Apply کلیک کنید تا روند پارتیشن بندی هارد اکسترنال شروع شود. به جهت ساخت پارتیشن بعدی، باید مراحل بالا را مجدد تکرار کنید. چنانچه مدتی از یک هارد اکسترنال استعمال کرده اید و نیاز دارید مجددا آن را پارتیشن کنید، می‌توانید آموزش تحت را برای ایجاد پارتیشن روی آن دنبال کنید.
بعد از این‌که EaseUS Partition Master را مهم پیروزی دانلود و بر روی رایانه خویش کارگزاری کردید، نوبت به پارتیشن بندی هارد اکسترنال فقط دارای تعدادی کلیک ساده خواهد رسید. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای ساخت پارتیشن بر روی هاردهای اکسترنال وجود دارند. همینطور برای دسترسی به تنظیمات بیشتر، بعضا از نرم افزارهای جانبی مجانی هم در دسترس قرار دارند. احتمال خرابی و پیدایش اختلال در لپ تاپ امری به دور از ذهن نیست، زیرا این دستگاه روزمره حیاتی هدف ها متفاوتی آیتم کاربری قرار می گیرد و نا خودآگاه استهلاک نسبتا شدید را متحمل می شود. به علاوه اصلی ورود نسخه های نو تری از سیستم فعالیت ویندوز و سایر قابل انعطاف افزارها همواره به خدمت و ارتقاء نیاز دارند.
در صورت ناچیز دقتی عضو داشتن چندین پارتیشن ممکن می باشد سبب از فی مابین رفتن دیتاها او شود. کاربر کار کشته خواهد بود دیتا ها و دیتاها خود را در مسیرهای مختلف ذخیره کند. نام، پست الکرونیکی و وب وب سایت من را برای به نقل از ارسال حیث در آتی در همین مرورگر ذخیره کن. پارتیشن امداد می نماید که زمانی که ما فقط یک درایو فیزیکی داریم، درایو ها را جدا کنیم و به جهت هر پارتیشن یک drive letter اختصاصی داشته باشیم.
در تراز بعدی باید فرمت پارتیشن بندی هارد لپ تاپ را در میان گزینه های MBR و GPT تعیین کنید. دسته MBR تنها برای حالتی مطلوب می باشد که حافظه ذخیره سازی در دسترس شما کمتر از 2 ترابایت باشد. برای گنجایش های بالای دو ترابایت بایستی از فرمت GPT به کارگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید