آینده مایکروسافت ویندوز همه چیز در مورد کاربران است


منابع مالی مایکروسافت داستان جالبی را روایت می کند. در حالی که Azure به همراه درآمدهای ابری خود به رشد ادامه می دهد ، اما هنوز هم در قلب شرکت ویندوز و آفیس است. ممکن است نام محصولات و مدل های تجاری تغییر کرده باشد ، اما این افراد محکم هنوز هم پایه و اساس همه چیز از Redmond هستند.

اکنون Office ممکن است سرویس اشتراک Microsoft 365 باشد و ویندوز ، هم دسک تاپ و هم سرور ، اکنون یک سری نسخه دو ساله منتشر می کند به جای انفجار بزرگ هر سه سال یا بیشتر ، اما هنوز هم Office و Windows هستند.

به دنبال رویدادهای مایکروسافت در سال 2020 Build ، Inspire و Ignite ، لازم است نگاهی به شکل پلتفرم ویندوز و مسیری که سیستم عامل دسک تاپ در پیش گرفته است ، به ویژه برای بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان.

در حالی که این روزها دنیا بسیار به سمت ابر در حال حرکت است ، برنامه های ابری هنوز به رایانه های شخصی و تلفن هایی نیاز دارند که از طریق آنها خدمات خود را به کاربران ارائه دهند و حتی با تسلط بر تلفن های هوشمند ، بسیاری از این کاربران روی ویندوز خواهند بود.

شکل ویندوز

به نظر می رسد مایکروسافت در سال 2021 نه یک ، بلکه دو به روزرسانی عمده برای ویندوز ارائه کرده است. نسخه اول ، ویندوز 10 ایکس ، نسخه جدید و سبک تر از ویندوز برای سخت افزار جدید است ، در حالی که نسخه دوم به روزرسانی رابط کاربری ویندوز که مدتها منتظر آن بود ، است. 10 ، با عناصر رابط کاربر در حال حاضر در Xbox آزمایش شده است.

ویندوز 10 ایکس در ابتدا برای Surface Neo با صفحه نمایش دو تاخیر تأخیری اعلام شد. بخشی از یک پروژه طولانی مدت برای جدا کردن تجربه کاربر ویندوز از سیستم عامل اصلی – با یک نسخه از قبل HoloLens 2 را تأمین می کند و دیگری برای به روزرسانی Surface Hub در آینده قرار دارد – اکنون برای رایانه های شخصی ارزان قیمت در نظر گرفته شده است که باید با Chromebook های Google رقابت کنند . با تمرکز بر روی برنامه های فروشگاه Windows و برنامه های وب مترقی (PWA) ، احتمالاً هدف آموزش و کاربران خانگی بیش از دفتر کار است.

ویندوز 10 ایکس با تجربه کاربری کاملاً متفاوت ، شباهت بیشتری به رایانه لوحی و کار با سخت افزار کم هزینه ، باید تصویب فناوری بسته بندی برنامه MSIX مایکروسافت را به همراه داشته باشد. MSIX که برای کار با هر دو کیت توسعه دهنده نرم افزار Win32 و WinRT (SDK) طراحی شده است ، امکان تفکیک سفارشی سازی از برنامه ها را به شما می دهد و به شما این امکان را می دهد تا ضمن پشتیبانی از فن آوری های مدرن و به روزرسانی سریع ، برنامه ها را از قبل پیکربندی کنند. هر ساخت جدیدی که کشتی ها را می توان با مجموعه ای از آماده سازی سفارشی سازی ، سرعت بخشیدن به استقرار شرکت ها و اطمینان از دسترسی سریع کارگران به رفع اشکال را تضمین کرد.

در همین حال ، دسکتاپ آشنا ویندوز 10 به احتمال زیاد به چرخه دو نسخه در سال خود ادامه خواهد داد ، یک نسخه مهم در بهار و یک نسخه کوچک پشتیبانی پشتیبانی طولانی مدت در پاییز. با به روزرسانی رابط کاربری اصلی (UI) که برای انتشار دوم سال شایعه شده است ، ممکن است تغییراتی در سرعت انتشار وجود داشته باشد ، با یک به روزرسانی جزئی جزئی بهار و یک به روزرسانی عمده در اواخر سال ، اما هنوز با همان مدل پشتیبانی همانطور که در حال حاضر ارائه می شود.

بیشتر طراحی برای ویندوز 10 ایکس و شایعه به روزرسانی ویندوز 10 بر اساس Fluent Design مایکروسافت است که در آیکون های طراحی شده برای برنامه های ویندوز 10 و منوی استارت و به روزرسانی نوار وظیفه که در نسخه های اخیر منتشر شده است ، قابل مشاهده است.

Fluent Design شامل پشتیبانی از اثرات شفافیت اکریلیک مایکروسافت و همچنین کنترل های بهتر و سازگارتر است. تعمیرات اساسی پیش بینی شده در طراحی احتمالاً باعث خواهد شد که این مورد ، اگر نگوییم تمام ، در ویندوز جایگزین شود ، جایگزین پانل های کنترل قدیمی و گفتگوها شود و بسیاری از ابزارهای داخلی ویندوز را به برنامه تنظیمات خود منتقل کند.

ارائه برنامه های مدرن دسک تاپ و موبایل

توسعه برنامه در قلب استراتژی پلتفرم مایکروسافت باقی مانده است ، از آنجا که دسک تاپ ، موبایل و وب عناصر اصلی تشکیل دهنده آن هستند.

در دسک تاپ ، زبان Fluent Design همچنان کلیدی در ظاهر و احساس برنامه های ویندوز است. در همان زمان ، سرانجام سیستم عامل های .Net خود را ادغام می کند ، به منبع آزاد .Net Core در .Net 5 منتقل می شود و از کتابخانه های .Net Standard برای ایجاد رابط های برنامه نویسی برنامه کاربردی (API) آشنا استفاده می کند که کد انتقال را به سیستم عامل جدید ساده می کند. .

در حالی که برخی از ویژگی های اصلی Net به طور مستقیم در نسخه جدید پشتیبانی نمی شوند ، نسخه های انجمن بسیاری از API های گمشده در حال حاضر برای کمک به جلو بردن کد قدیمی در حال توسعه هستند. گرچه .Net 5 در ویندوز ، MacOS و لینوکس موجود است ، پشتیبانی آن از رابط های کاربری فقط ویندوز و رابط کاربری گرافیکی وب را ارائه می دهد. این بدان معنی است که توسعه دهندگان شرکت برای ارائه برنامه های پشتیبانی از چند پلتفرم باید به فناوری های مرتبط مانند فرم Xamarin روی بیاورند.

شاید یکی از مهمترین پیشرفتها ، جداسازی کنترلهای UI از SDK های مختلف ویندوز در بسته cross-SDK WinUI 3 باشد. کنترل های جدید می توانند همزمان با توسعه یا به روزرسانی منتشر شوند ، و همچنین بسته بندی شده با کد ، تغییر در یک برنامه بر برنامه دیگر تأثیر نمی گذارد. WinUI 3 همراه با .Net’s Maui ، مدل UI برنامه چند پلتفرمی که توسط Xamarin و سایر ابزارهای .Net پذیرفته شده است ، در سراسر سیستم عامل کار می کند.

برنامه های وب از طریق ابزار شخص ثالث Uno Project برای سرویس دهنده وب مونتاژ مایکروسافت Blazor که برنامه های .Net را در مرورگر جمع آوری و اجرا می کند ، به WinUI دسترسی پیدا می کنند. پیاده سازی Unu با WinUI با کد .Net اجرا می شود که در MacOS و در Linux اجرا می شود ، بنابراین توسعه دهندگان ویندوز قادر به نوشتن برنامه های مدرن گرافیکی .Net هستند که تقریباً در هر جایی اجرا می شوند.

مایکروسافت کاملاً آگاه است که کاربرانش می توانند در هر مکانی ، در هر دستگاهی باشند. اکنون Office با Android و iOS کار می کند و از جدیدترین ویژگی ها مانند ابزارک های iOS 14 و صفحه کلیدهای جدید iPad با پد لمسی داخلی بهره می برد. اکنون می توان از هر دو سیستم عامل تلفن همراه استفاده کرد و محکم در اکوسیستم مایکروسافت باقی ماند – جستجو در Bing in Edge ، استفاده از Outlook برای ایمیل و استفاده از ابزارهایی مانند OneNote و سایر مجموعه Office.

اپل و اندروید

در حالی که محیط نسبتاً قفل شده اپل به مایکروسافت اجازه نمی دهد یک تجربه کاربر نهایی از انتها را ارائه دهد ، در مورد Android اینگونه نیست. در اینجا ، Launcher مایکروسافت خدمات یکپارچه Microsoft را با استفاده از خدمات Microsoft 365 به جلو می آورد. حتی به عنوان بخشی از پروژه Surface Duo با Google برای بهبود پشتیبانی دستگاه چند صفحه ای در Android همکاری شده است. مایکروسافت در حال ساخت پشتیبانی از صفحه نمایش چند و تاشو در جعبه ابزار رابط کاربری cross-platform Xamarin است ، با کنترل هایی که می توانند در قالب های مختلف صفحه نمایش کار کنند.

فناوری هایی مانند WinUI و Xamarin کلید اصلی ابزار توسعه مهم دیگر ، Project Reunion هستند. Project Reunion با تکیه بر جدا کردن اجزای UI از SDK ویندوز ، جداسازی ویندوز از SDK ویندوز را امکان پذیر می کند و به آن امکان می دهد جدا از سیستم عامل (OS) ارسال شود. اجزا و کنترل ها از طریق NuGet تحویل داده می شوند. مجموعه ابزار Reunion در نهایت قصد دارد هر دو API Win32 و WinRT را با هم ادغام کند ، روشی معمول برای ساخت و استقرار کدی که در ویندوز اجرا می شود و بدون نیاز به بازنویسی مجدد قابل توجه ، می تواند برنامه های قدیمی را به نصب ویندوز مدرن بیاورد.

ابزارهایی مانند Visual Studio Code و زیر سیستم ویندوز برای لینوکس (WSL) ویندوز را به همراه سخت افزاری مانند 15in Surface Book با واحد پردازش گرافیکی داخلی Nvidia (GPU) ، یک پیشنهاد جذاب برای توسعه دهندگان کرده است. ایجاد سهولت در ساخت برنامه های جذاب و جذاب ویندوز باید به انتقال کدی که توسعه دهندگان جدید در حال ساخت آن هستند به ویندوز کمک کند.

نسخه بعدی ویندوز پشتیبانی GPU را به WSL اضافه خواهد کرد ، ابزارهای رایج یادگیری ماشین را قادر می سازد مدل های جدیدی را که می توانند به عنوان پرونده های ONNX صادر شوند ، برای استفاده در سیستم عامل و کنفرانس WinML خود ویندوز ، ایجاد و توسعه دهند.

اعلامیه های اخیر برنامه App Assure مایکروسافت نشان دهنده تعهد روزافزون نسبت به پردازنده های Arm به عنوان جایگزین ویندوز برای دستگاه های قابل حمل سبک ، متصل و قابل حمل با دوام طولانی باتری است. مایکروسافت اکنون به هر سازمانی که می خواهد برنامه های موجود را به سیستم عامل Windows on Arm خود منتقل کند ، کمک خواهد کرد.

به روزرسانی تبلت Surface Pro X عملکرد آن را بهبود می بخشد و ویندوز نیز به زودی شبیه سازی برنامه های 64 بیتی Intel را به پشتیبانی Arm موجود برای کد 32 بیتی Intel اضافه خواهد کرد. تیم ابزارهای توسعه دهنده پشتیبانی از Arm64 را در کامپایلر C ++ .Net و Visual Studio بهبود بخشیده اند و هدف قرار دادن اینتل و Arm را بدون تغییر هیچ کدی آسان می کند.

بهره وری و مدیریت از ابر

حرکت آفیس به یک سرویس اشتراک میزبان ابر یک گام منطقی بود. چیزی که شاید انتظار نمی رفت این بود که ترکیبی از Office و SharePoint باعث به وجود آمدن Microsoft Graph شود ، مجموعه ای از API ها و سرویس هایی که به کاربران امکان می دهد کارهای بیشتری با محتوا و داده انجام دهند تا اینکه آن را فقط روی یک قسمت از فایل بگذارند. در حالی که API های گراف یک چارچوب اتوماسیون و پسوند قدرتمند را اضافه می کنند ، معرفی یادگیری ماشین در Project Cortex و اولین محصول آن ، SharePoint Syntex ، محتوا را به یک ابزار مدیریت دانش مبتنی بر جستجو تبدیل می کند.

با استفاده از Office به صورت اشتراکی ، با استفاده از به روزرسانی های ماهانه برای افزودن ویژگی های جدید ، به روزرسانی منظمی از ابزار مانند ویرایشگر داخلی برای کمک به پالایش نوشتن و یک تولید کننده رزومه یادگیری ماشین را مشاهده می کنید که از داده های LinkedIn استفاده می کند. مایکروسافت نقشه راهی از ویژگی های برنامه ریزی شده و تحت توسعه را منتشر می کند و به دلیل کار بیشتر و بیشتر افراد در خانه ، گزینه های جدید همکاری و ادغام با تیم ها را به سرعت در دست اجرا دارد.

استفاده از شیرپوینت به عنوان پایه خدمات ابری آفیس ، همراه با فضای ذخیره سازی ابری وان درایو یکپارچه ویندوز ، به مایکروسافت این امکان را داده است تا به عنوان بخشی از پلتفرم Microsoft 365 خود ، برنامه های جدید متمرکز بر کاربر را به سرعت ارائه دهد. فناوری هایی مانند Windows Forms ، Lists و ToDo بر اساس Graph ساخته شده اند و در بسیاری از موارد ویژگی های SharePoint که قبلاً بوده اند را به برنامه ها و API های ساده و آسان تبدیل می کنند.

در حالی که Office 365 همچنان نسخه اشتراک مصرف کننده است ، اشتراکهای سازمانی اکنون بخشی از Microsoft 365 هستند. در اینجا ، مدیریت سیستمها ، از طریق Intune و ابزار امنیتی ، ویژگیهای اضافی اضافه می کنند. یک عنصر کلیدی ، Microsoft Defender Advanced Threat Protection (ATP) ، با استفاده از یادگیری ماشین برای ردیابی فعالیت های غیر عادی ، به تحلیل سیستم و رفتار شبکه کمک می کند. مایکروسافت با اضافه شدن نسخه اندرویدی که به تازگی منتشر شده است ، همچنان ویژگی های خود را اضافه می کند.

همه چیز در مورد کاربران است

مایکروسافت ممکن است در اوایل دهه 2000 نگاه خود را به توپ کاربر نهایی بسته باشد ، اما اکنون همه چیز بسیار متفاوت است. مایکروسافت با داده های بزرگ و از طریق تله متری ویندوز و آفیس که تصمیمات خود را راهنمایی می کنند ، در نحوه برخورد با ابزارها و برنامه های کاربردی کاربر تغییر سرعت می دهد. بنابراین 2021 سالی خواهد بود که سرویس های جدید Microsoft 365 را در Microsoft Graph و همچنین دو به روزرسانی عمده برای ویندوز 10 ادامه می دهد.

این تمرکز جدید در ابزارها و سیستم عامل های توسعه دهنده آن منعکس شده است ، زیرا پلتفرم توسعه ویندوز خود را با یک جنجال بزرگ Reunion و یک تغییر عمده در چارچوب .Net گرد هم آورده است.

به نظر می رسد سال 2021 در حال شکل گیری است تا سال جالبی برای ردموندی باشد.


منبع: tadrisriazi-news.ir

حتما بخوانید:
خرید بهترین و جدیدترین انواع هارد اکسترنال با قیمت مناسب بروزکالا

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesViagrakameralı su tesisatçısıgercekhoca.orggates of olympus oyna