اتحادیه اروپا واکنش ایران به توافق هسته ای را سازنده ارزیابی کردنشریه آمریکایی بلومبرگ در گزارش اخیر خود با اشاره به اقدامات انجام شده در چند روز اخیر به نقل از یک مقام اروپایی اشاره کرد.

این روزنامه در بخشی از گزارش خود مدعی شده است که یک دیپلمات آشنا به مذاکرات برجام از هماهنگی اروپا و آمریکا خبر داده و نوشته است: اتحادیه اروپا واکنش ایران به طرح پیشنهادی برای بازگرداندن توافق هسته ای 2015 را سازنده می داند.

این مقام که خواست نامش فاش نشود، به دلیل حساسیت موضوع گفت: پاسخ ایران باید دید و توسط سایر طرف‌های مذاکرات هسته‌ای از جمله آمریکا، چین و روسیه در حال ارزیابی است. “

و این در حالی است که «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اخیراً سخنان خود را تأیید کرده و گفته است: «پاسخ ایران به پیشنهاد اتحادیه اروپا در خصوص توافق هسته‌ای سازنده بود و توپ اکنون در میان است. دادگاه ایالات متحده».

محمد مرندی مشاور هیئت ایرانی در گفت و گو با الجزیره گفت: ایرانی ها در پاسخ خود برخی از نگرانی های خود را در مورد مسائلی که باید به آن رسیدگی شود بیان کرده اند.

پیش از این وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: پاسخ های ایران را از طریق اتحادیه اروپا دریافت کرده ایم و در حال حاضر در حال بررسی آنها هستیم.

حتما بخوانید:
تلفن هوشمند جدید تاشو Oppo مانند کلید اتومبیل به نظر می رسد و واقعاً عجیب است