[ad_1]

جان ویتینگدیل ، وزیر امور رسانه و داده در وزارت دیجیتال ، فرهنگ ، رسانه و ورزش (DCMS) ، به اجلاس اخلاق دیجیتال TechUK امروز گفت که “استراتژی ملی داده” قریب الوقوع اکنون وارد مرحله پس از مشاوره شده است.

DCMS در ابتدا رهنمودهای این استراتژی را در ژوئیه 2019 – زمانی که ترزا می هنوز نخست وزیر بود منتشر کرد.

وایتینگدیل گفت که کار برای پیشبرد استراتژی در قالب چارچوب کیفیت داده هایی که اخیراً اعلام شده است ، در حال انجام است. این هفته گذشته توسط اداره آمار ملی منتشر شد تا انسجام و کیفیت داده های بخش دولتی را که توسط ایان دایموند ، آماری ملی و الکس چیشولم ، مدیر عامل خدمات ملکی در بیانیه مشترک “بی نظم” توصیف شده است ، به ارمغان آورد.

در اجلاس موسسه داده های آزاد در ماه نوامبر ، ویتینگدیل استراتژی ملی را به عنوان “چارچوبی گسترده” به تصویر کشید که از شرکت ها ، سازمان ها و افراد علاقه مند به استفاده از داده ها برای آتش زدن اقتصاد بریتانیا پس از Brexit ، پس از همه گیری دعوت می کند. در آن زمان او از شركت در ضرب الاجل 2 دسامبر دعوت كرد و گفت كه خود راهبرد “به موقع” منتشر خواهد شد. این مهلت تا امروز ، 9 دسامبر تمدید شد و او به رویداد اخلاق دیجیتال TechUK گفت که کارمندان DCMS اکنون ورودی ها را بررسی می کنند.

در آن زمان ، او در مورد برجام بدون معامله با ادب بود و اظهار داشت که با توجه به پایان قریب الوقوع دوره گذار:

“در حالی که فقط در عرض چند هفته به پایان دوره گذار نزدیک می شویم ، و دیگر متعهد به قوانین اروپا نیستیم ، ما می خواهیم از مزایایی که داده ها می توانند به دست آوریم حمایت کنیم. مسئله فوری این است که آیا می توانیم به رسمیت شناختن کفایت داده ها با اتحادیه اروپا ادامه دهیم؟

“این آرزو ماست که به توافقاتی با اتحادیه اروپا دست یابیم که انگلستان داده های کافی باقی بماند ، تا مانعی برای جریان داده ها وجود نداشته باشد. ما دلیلی نمی بینیم که چرا کافی نیستیم داده ها را بدست آوریم ، اما این بدیهی است که چیزی است که توسط کمیسیون اروپا کنترل می شود و زمان کم می شود. “

در رویداد امروز ، در پاسخ به س fromال معاون مدیر عامل TechUK آنتونی واکر در مورد فرصت هایی که وزیر برای رهبری بین المللی در انگلیس می بیند ، Whitingdale اشاره کرد که این کشور ریاست G7 را در سال 2021 خواهد داشت ، و داده ها و دیجیتال را در آنجا گسترش می دهد. به گفته وی ، انگلیس همچنین بخشی از گروه “ملل دیجیتال” است که شامل اروگوئه ، استونی و اسرائیل و همچنین مشارکت جهانی در زمینه هوش مصنوعی است. گلاسگو همچنین میزبان رویداد تغییر آب و هوا COP 26 در نوامبر 2021 خواهد بود.

وی ، به همین مناسبت ، از اتحادیه اروپا صحبت نکرد.

“انگلیس شهرت برجسته ای دارد. ما برای آزادی های مدنی و حقوق بشر ارزش قائل هستیم و به عنوان کشور مگنا کارتا به عنوان چراغی برای حمایت از حقوق فردی در نظر گرفته می شویم. “

“این در ایجاد اعتماد بسیار مهم است که اگر بخواهیم مردم را به استفاده از فناوری دیجیتال سوق دهیم ، ضروری است. و نهادهایی مانند مرکز اخلاق و نوآوری در داده ها کارهای فوق العاده ای انجام می دهند ، راهنمایی ها و گزارش هایی ارائه می دهند که نه فقط در اینجا بلکه در سایر کشورها قابل استفاده خواهد بود. “

وی گفت: دولت از خطرات ناشی از استفاده از داده ها و دیجیتال ، به ویژه در قالب سوگیری الگوریتمی در سیستم های هوش مصنوعی آگاه است. “ما باید اذعان کنیم که خطراتی از جمله سوگیری ناشی از انسان ، نتایج تبعیض آمیز یا در واقع برنامه های ناامن وجود دارد. این موارد باید ضمن حمایت از نوآوری و تحقیقات مورد توجه قرار گیرند. “

وایتینگدیل همچنین با اشاره به سرمایه گذاری 13 میلیون پوندی دولت در دوره های تبدیل درجه در هوش مصنوعی و علوم داده ، همانطور که توسط الیور داودن ، دبیر DCMS در ژوئن 2020 اعلام شد.

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir