[ad_1]

به گفته ائتلاف ، استفاده از برنامه های کاربردی آسیب رسان stalkerware به عنوان ابزاری برای سو abuse استفاده خانگی علیه زنان در 12 ماه گذشته افزایش یافته است ، زیرا بیشتر این افزایش مربوط به افزایش گزارش های مربوط به خشونت خانگی در هنگام قفل شدن Covid-19 در سراسر جهان است. در برابر Stalkerware ، یک گروه میان بخشی اختصاص داده شده به پایان دادن به استفاده از Stalkerware.

Stalkerware به صورت تجاری و معمولاً نرم افزاری برای نظارت بر تلفن همراه در اختیار شما قرار گرفته است كه سو an استفاده كننده را قادر می سازد با نظارت بر پیام های دستگاه ، عکس ها ، رسانه های اجتماعی ، داده های موقعیت مکانی ، ضبط صدا و دوربین خود ، در زندگی خصوصی قربانی خود دخالت كرده و بر آن نظارت كند. دانش یا رضایت

ائتلاف امروز به مناسبت اولین سالگرد تاسیس خود و روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان در سازمان ملل متحد ، آمار برخی از اعضای خود ، شرکت های امنیت سایبری Malwarebytes و F-Secure را با جزئیات استفاده بیشتر از این ابزارها گزارش داد.

دیوید روئیز ، طرفدار حریم خصوصی آنلاین در Malwarebytes ، گفت: “در طول سال گذشته ، ما در امر آموزش مردم در مورد خطرات فزاینده Stalkerware پیشرفت چشمگیری داشته ایم.”

“به اشتراک گذاشتن اطلاعات و کار با یکدیگر برای اطمینان از اینکه ما در کاهش خطرات برنامه هایی که می توانند برای ردیابی افراد بدون اطلاع و رضایت آنها استفاده شوند ، بسیار مهم است. ما امیدواریم که در ادامه کار برای اطمینان از اینکه کاربران می توانند نحوه و زمان اشتراک داده های خود را با دیگران انتخاب کنند ، سازمانهای بیشتری به ما بپیوندند. “

طبق Malwarebytes ، سفارشات قفل شده از مارس 2020 باعث افزایش چشمگیر استفاده شده است. این افزایش 780٪ در شناسایی برنامه های نظارت بین ژانویه و ژوئن و 1،677٪ افزایش در شناسایی نرم افزارهای جاسوسی را ثبت کرده است. تخمین می زند بیش از 43000 مورد استفاده از برنامه های مخرب توسط سوus استفاده کنندگان در 10 ماه منتهی به پایان ماه اکتبر کشف کرده باشد.

این مورد توسط F-Secure تأیید شد ، که گفت ، همچنین ، افزایش قابل توجهی در شناسایی در ماه مارس ، سست شدن در تابستان ، و سپس در اوت و سپتامبر دوباره به اوج خود رسیده است.

F-Secure شناسایی شده ترین برنامه stalkerware یک برنامه اندرویدی به نام Cerberus است که 52٪ از موارد شناسایی را تشکیل می دهد. Cerberus یک برنامه امنیتی هوشمند تلفن هوشمند است که شامل ویژگی هایی مانند ردیابی دستگاه ، قفل کردن و پاک کردن در صورت سرقت است و در طول سال ها از بسیاری از افراد نظر مثبت گرفته است ، از جمله یکی از پرخواننده ترین اخبار فناوری در انگلستان ، که انتخاب شده است آن را به عنوان “برنامه هفته” در سال 2011.

با این حال ، به راحتی توسط سو ab استفاده کنندگان مسلح می شود ، زیرا یک استوکر را قادر می سازد تا “مخفی” در دستگاه قربانی خود ، ردیابی موقعیت مکانی آن ، گرفتن عکس و عکس از صفحه و ضبط صدا.

برنامه دیگری که به عنوان stalkerware به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد KidsGuard نام دارد که طبق گفته F-Secure می توان بدون اجازه یا آگاهی کاربر بر روی دستگاه نصب کرد تا داده های مکان ، نام حساب ها ، تصاویر صفحه ، ضربه های کلید ، تاریخچه مرورگر ، عکس ها و فیلم ها را خراش دهد.

کریستین بجراسکو ، معاون رئیس بخش دفاع تاکتیکی ، گفت: “Stalkerware از همان فرهنگ نظارت انبوه و جمع آوری داده ها تکمیل شده است که اکنون اینترنت را فرا گرفته است.”

“اما آنچه این تهدید را که نزدیکتر به خانه است ایجاد می کند این است که این برنامه های کاربردی ساده می توانند بر روی دستگاه Android نصب شوند ، یا از یک وب سایت مبهم که برنامه را میزبانی می کند یا از فروشگاه های برنامه به رغم تلاش برای جلوگیری از آنها. این قابلیت های نظارت سرزده را در اختیار سوers استفاده کنندگان قرار می دهد. “

مطالعه ای که اخیراً توسط Wesnet ، ائتلاف ضد خشونت خانگی در استرالیا انجام شد و طیف وسیعی از سازمان ها از جمله پناهگاه های زنان ، پناهگاه ها ، خانه های امن و خدمات اطلاعاتی و ارجاعی را گرد هم آورده است ، نشان داد که 99.3٪ از پزشکان خشونت خانگی مشتریانی دارند که سو abuse استفاده توسط فناوری فعال شده است.

این گزارش 245٪ افزایش در گزارشات مربوط به ردیابی GPS قربانیان و بازماندگان و 183٪ افزایش استفاده از دوربین های فیلمبرداری طی پنج سال گذشته را نشان داده است.

کارن بنتلی ، مدیر عامل Wesnet گفت: “افزایش سو abuseاستفاده با تسهیل فناوری در سال 2020 نشان دهنده آنچه ما از خدمات اعضای خود و آژانس های خط مقدم حمایت از زنان در سراسر کشور می شنویم است.”

“سوus استفاده کنندگان فناوری تولید سلاح هستند و با استفاده از آن برای صدمات اضافی همراه با انواع سنتی سو abuse استفاده که می شناسیم.”

پاسخ دهندگان به مطالعه وسنت ، که در کنار محققان دانشگاه پرت کرتین انجام شده است ، گزارش دادند که در طی همه گیری ، سوus استفاده کنندگان از جو انزوا و اتکا به فناوری برای ارتباطات اجتماعی بهره برداری می کردند تا استفاده از فناوری را برای کنترل و نظارت بر آنها افزایش دهند.

در میان برخی از یافته های جالب توجه ، داستان هایی درباره سوers استفاده کنندگان از مدرسه آنلاین کودکان برای جستجوی اطلاعات در مورد محل زندگی خانواده خود ، به کودکان دستگاه هایی مجهز به stalkerware داده شده بود تا سو ab استفاده کنندگان بتوانند با مادران خود تماس بگیرند و آنها را کنترل کنند ، و سو accounts استفاده از حساب های رسانه های اجتماعی کودکان به همین منظور. .

مطالعه وسنت همچنین گزارش داد افزایش سو ab استفاده کنندگان در به اشتراک گذاری و توزیع تصاویر صریح جنسی یا فیلمبرداری و عکسبرداری از سو abuse استفاده جنسی برای کنترل بیشتر – قصد شرمساری ، تحقیر و ترساندن قربانیان و ایجاد این حس که از طریق فناوری ، سوers استفاده کنندگان آنها در همه جا حضور دارند.

روش های مختلفی برای محافظت از دستگاه در برابر یک شریک سوus استفاده کننده وجود دارد. ساده ترین مورد این است که دستگاه خود را در برابر دسترسی فیزیکی غیر مجاز ایمن کنید ، که به طور بالقوه باعث می شود دسترسی آنها به دستگاه شما برای نصب stalkerware در ابتدا متوقف شود.

در صورت امکان و مقرون به صرفه بودن ، نصب سرویس آنتی ویروس موبایل خود نیز ارزش دارد – سرویس های معتبر stalkerware را به عنوان یک برنامه بالقوه ناخواسته (PUP) پرچم گذاری می کنند.

اگر در یک رابطه سو ab استفاده کننده یا رو به زوال هستید ، بسیار مهم است که درک کنید که در معرض خطر قرار گرفتن ظروف برقی روی دستگاه خود قرار دارید ، و اگر آن را پیدا کردید ، نباید آن را حذف کنید زیرا این امر مطمئناً سو alert استفاده کننده شما را هشدار می دهد .

اگر برنامه Stalker را بر روی دستگاه خود نصب کردید ، سعی کنید با اجرای قانون محلی یا سازمان حمایت از قربانیان تماس بگیرید. در انگلستان ، منابع از خط راهنمای خشونت خانگی در خانواده یا خط راهنمای ملی استالینگ در دسترس هستند. همچنین ، Citizens Advice لیستی از سازمان های دیگر ، از جمله منابع برای قربانیان مرد و افراد LGBTQ + را حفظ می کند.

اگر به دنبال کمک هستید ، سعی کنید از استفاده از دستگاه آسیب دیده خودداری کنید. اگر می توانید ، از طریق رایانه ای در کتابخانه محلی خود به کمک دسترسی پیدا کنید یا یک دوست یا دستگاه همسایه مورد اعتماد خود را قرض بگیرید.

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir