اگر ایران به توافق هسته‌ای بازنگردد، آماده هستیم تا روند تحریم‌ها را دوباره طی کنیمند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: اگر ایران با بازگشت به توافق هسته ای موافقت نکند، آماده هستیم تا دوباره روند تحریم ها را طی کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: زمان کنار گذاشتن خواسته های خارج از توافق هسته ای فرا رسیده است.

ند پرایس در ادامه افزود: ما به ایران پیشنهادی برای لغو تحریم‌های مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نداده‌ایم. اگر ایران می خواهد سپاه را از لیست تروریستی آمریکا خارج کند، باید رفتار و فعالیت های خود را تغییر دهد.

نماینده وزارت خارجه آمریکا نیز مدعی شد که دیپلماسی بهترین ابزار برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران است. ما نظرات خود را در مورد پیشنهاد اروپا به صراحت اعلام کرده‌ایم و به محض اینکه ایران تعهد خود را به آن اعلام کند، به توافق بازمی‌گردیم.

ند پرایس همچنین استدلال کرد که آنچه در مورد تسلیحات هسته‌ای ایران قابل توافق است انجام شده است و ما موضع خود را که به اروپایی‌ها ابلاغ شده است بیان نمی‌کنیم. ما هیچ برنامه ای برای کاهش یا پایان دادن به تحریم های غیرهسته ای ایران نداریم.

پیش از این وزیر امور خارجه کشورمان در سخنانی گفته بود: آمریکا در آخرین مذاکرات در وین انعطاف شفاهی خود را در مورد دو موضوع که نیاز به تبدیل به متن دارد و در مورد سوم که تضمین است، ابراز داشت. باید انعطاف نشان دهد

حتما بخوانید:
فوری بررسی سرخ کن هوا Vortex