[ad_1]

12 ماه آینده فعالیتهای جرایم سایبری را به طور فزاینده ای تهاجمی به همراه خواهد داشت زیرا بازیگران مخرب همچنان حملات باج افزار خود را از رمزگذاری داده ها به فیلتر کردن داده ها متمرکز می کنند ، و با توجه به اینکه نیروی کار حداقل تا سه ماهه دوم در خانه باقی مانده است ، چالش های امنیت سایبری تقویت شده است. توسط Covid-19 فعلاً پایدار خواهد ماند.

این بر اساس داده های تحقیق جدید جمع آوری شده توسط متخصص حفاظت از داده Acronis است ، که تعدادی از روندهای اصلی را برجسته کرده است که مدافعان باید در مورد آن عاقلانه عمل کنند گزارش اقدامات سایبرت 2020.

طبق آمار آن ، بیش از 1000 شرکت پس از عدم تسلیم در برابر درخواست باج افزار در طی سال 2020 ، اطلاعات خود را فاش کرده اند و این روند که برای اولین بار در پایان سال 2019 مشاهده شد ، در سال 2021 تسریع می شود و به یک تاکتیک اصلی جرایم سایبری تبدیل می شود.

این حملات زورگیری مضاعف با ایجاد فشار اضافی به قربانیان خود برای تهدید به انتشار داده های اختصاصی یا شرم آور ، تلاش می کنند سود مالی را برای مجرمان اینترنتی به حداکثر برسانند. این گروه از کار افتاده Maze – که ارتباط نزدیکی با بسیاری از عملیات های دیگر داشت – حدود 50٪ از کل حملات امسال را تشکیل می داد.

Stas Protassov ، بنیانگذار Acronis و رئیس فناوری ، گفت: “بیش از هر سال در حافظه اخیر ، 2020 تعداد زیادی از چالش ها را برای متخصصان فناوری اطلاعات ، سازمان ها و ارائه دهندگان خدمات پشتیبانی می کند.”

“آنچه ما دیده ایم این است كه بازیگران بد سرعت حملات خود را با فضای جدید IT تنظیم می كنند. ما با تجزیه و تحلیل فعالیت ها ، حملات و روندهایی که شناسایی کرده ایم و به طور واضح یافته های خود را ارائه می دهیم ، امیدواریم که شرکای خود را توانمند کنیم و به جامعه فناوری اطلاعات در جهت آمادگی در برابر تهدیدات موجود در افق کمک کنیم.

محققان Acronis همچنین گمان می كنند كه اپراتورهای باج افزار سال آینده به دنبال قربانیان جدید خواهند بود و رویكرد خودكارتری را در كار خود اتخاذ می كنند. آنها همچنین به احتمال زیاد بر روی اهدافی تمرکز خواهند کرد که بازده بیشتری را برای سرمایه گذاری فراهم می کنند – ارائه دهندگان ابر بزرگ و ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده بیشتر در معرض خطر خواهند بود زیرا ورود به یک شبکه برای سرقت اطلاعات از بسیاری از قربانیان بسیار سودآورتر از حمله به یک تجارت است.

با انعکاس دیدگاه های دیگران ، Acronis همچنین گزارش داد که یک مشکل فزاینده با نامناسب بودن سیستم های امنیتی سایبری قدیمی برای هدف وجود دارد.

مسدود کردن اشکال جدید بدافزار و باج افزار باعث شده است که فناوری ضد ویروس سنتی منسوخ شود و نتواند با تحولات بسیار زیاد ، پیچیده و سریع چنین تهدیدهایی همراه شود. متوسط ​​طول عمر یک نمونه بدافزار در سال 2020 کمی بیش از سه روز بود و ظهور اتوماسیون به این معنی است که تعداد نمونه ها در طبیعت به طور حتم افزایش می یابد.

كاندید ووست ، نایب رئیس Acronis در زمینه سایبر گفت: “وقتی نوبت به راه حل ها و استراتژی های موجود می رسد ، روند فعلی حملات سایبری نشان می دهد كه امنیت سایبری سنتی در حال نقص است – معمولاً به دلیل ضعف فن آوری ها و خطاهای انسانی كه هر دو قابل پیشگیری هستند.” حمایت و تهیه کننده گزارش

“همانطور که مجرمان اینترنتی در حال تکامل در حملات خود هستند ، سازمانها نیز باید حفاظت و امنیت خود را ارتقا دهند. راه حل های جامع محافظت از فضای مجازی یکپارچه سازی و اتوماسیون را ارائه می دهد که پیچیدگی را از بین می برد ، عملکرد را بهینه می کند و بهبود می یابد وقتی که یک حمله موفقیت آمیز ناگزیر رخ دهد.

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir