بیانیه «هفت بزرگ» علیه ایران، روسیه و کره شمالیگروه هفت با صدور بیانیه ای ادعاهای بی اساس مبنی بر تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای را رد کرد و اعلام کرد که علیرغم مذاکرات فشرده برای تمدید توافق هسته ای، ایران تصمیمات لازم را نگرفته است. ما از مقامات ایرانی می خواهیم به تعهدات خود تحت قوانین بین المللی احترام بگذارند.

در بخشی از این بیانیه ادعا شده آمده است: ما ادامه فعالیت های بی ثبات کننده ایران در خاورمیانه و اطراف آن را به شدت محکوم می کنیم. از جمله فعالیت های ایران با موشک های بالستیک و کروز و همچنین هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) یعنی پهپادها و انتقال این گونه سلاح های پیشرفته به نهادهای دولتی و غیردولتی.

این بیانیه که می‌گوید اقدامات ایران بی‌ثبات‌کننده منطقه و افزایش تنش‌ها است، ادامه می‌دهد: ما از ایران می‌خواهیم که به طور کامل از تمام قطعنامه‌های مرتبط شورای امنیت سازمان ملل متحد (از جمله قطعنامه 2231 شورای امنیت) تبعیت کند. سازمان ملل) به دنبال. ما همچنین از تلاش های سازمان ملل برای پاسخگویی روسیه و ایران به دلیل نقض آشکار قطعنامه 2231 حمایت می کنیم.

این گروه در بخشی دیگر از بیانیه خود بدون اشاره به دخالت روسیه در آغاز جنگ اوکراین از روسیه خواست تا جنگ در اوکراین را متوقف کند. این گروه افشاگری های مسکو در مورد تلاش اوکراین برای استفاده از بمب کثیف رادیواکتیو را رد کرد و ادامه مصادره و نظامی سازی نیروگاه هسته ای Zaporozhye را محکوم کرد.

گروه هفت با نادیده گرفتن نظامی گری آمریکا در تنگه تایوان، بر اهمیت صلح و ثبات در تنگه تایوان تاکید کرد و خواستار حل مسالمت آمیز بحران در منطقه شد.

حتما بخوانید:
خرید جم کلش رویال ، قیمت الماس بازی Clash Royale - آسان جم

این گروه آزمایش موشکی کره شمالی را محکوم کرد و خواستار واکنش سریع، متحد و قاطع بین المللی به هرگونه آزمایش هسته ای یا سایر اقدامات کره شمالی شد.

دیدگاهتان را بنویسید