[ad_1]

افزایش در خریدهای کیت IT مربوط به کار از راه دور ناشی از همه گیری Covid-19 باعث نگرانی در مورد چگونگی برنامه ریزی شرکت ها برای مقابله با افزایش ضایعات الکترونیکی (زباله های الکترونیکی) شده است که این استقرارها ممکن است ایجاد کند.

مطابق با افزایش موج زباله های الکترونیکی مطالعه ، تولید شده توسط شرکت بهداشت بهداشت Blancco با مشارکت شرکت تجاری به تجارت شرکت Coleman Parkes ، تقریباً از 600 شرکت مورد بررسی (97٪) مجبور به خرید لپ تاپ های جدید برای تغییر کار به کار از راه دور شدند.

شرکت ها همچنین به طور متوسط ​​92 دستگاه خریداری کردند که شامل تبلت ها و تلفن های هوشمند بود.

در پاسخ به این افزایش ، تقریبا نیمی از (47٪) از شرکتها گفتند که آنها نقشهای جدیدی را برای پیاده سازی و اطمینان از انطباق با سیاست های زباله الکترونیکی ، به ویژه برای مقابله با زباله های الکترونیکی تولید شده توسط افزایش کار از راه دور ، ایجاد کرده اند.

سالانه تقریباً 50 میلیون تن زباله الکترونیکی تولید می شود که بیشتر آنها سوزانده می شوند یا در محل دفن زباله های فقیرترین کشورهای جهان ریخته می شوند. بر اساس مانیتور جهانی پسماند الکترونیکی، رکورد 53.6 میلیون تن در سال 2019 در سراسر جهان تولید شده است.

با این حال ، مطالعه بلانکو نشان داد که در حالی که 44٪ از شرکت ها از قبل سیاست زباله الکترونیکی برای مدیریت دستگاه در پایان عمر خود دارند ، اما هنوز به دلیل عدم مالکیت این سیاست ، ابلاغ یا اجرا نشده است. .

به عنوان مثال ، فقط نیمی از بنگاه های اقتصادی سیاست اختصاصی زباله الکترونیکی را در اختیار داشتند که در کل سازمان ابلاغ می شد ، و 36٪ ادعا می کردند که سیاست های زباله الکترونیکی آنها منتشر نشده است زیرا هیچ کس کنترل آنها را در دست نگرفته است.

یک مطالعه قبلی توسط Blancco در آوریل سال 2020 سیاست های 1850 بزرگترین شرکت های جهان را مورد بررسی قرار داد و به همین ترتیب نشان داد که ، علی رغم اینکه 83٪ از سازمانها دارای سیاست مسئولیت اجتماعی شرکت های متمرکز بر زباله الکترونیکی هستند ، فقط مقدار کمی از تجهیزات پایان عمر در واقع در حال پاکسازی و استفاده مجدد هستند.

گذشته از مباحث مربوط به تأثیرات زیست محیطی ، حجم بالای شرکتهایی که تجهیزات جدید فناوری اطلاعات را خریداری می کنند ، نگرانی هایی در زمینه مدیریت داده ها نیز ایجاد کرده است ، با 78٪ موافقت همه گیری ، باعث یک سرمایه گذاری کوتاه مدت غیرضروری در فناوری شده است که باعث می شود اطلاعات کسب و کار آنها بیشتر شود. به دلیل ذخیره سازی آن در طیف وسیعی از دستگاه ها ، خطر ایجاد می کند.

“بسیار مهم است که این مسئله نادیده گرفته نشود و این دستگاه ها به طور مناسب دفع شوند. اما اطمینان از حفاظت از داده های حساس در طی آن فرایند نیز به همان اندازه حیاتی است. ”گفت: آلن بنتلی ، رئیس استراتژی جهانی در بلانکو.

“ممکن است گاهی اوقات سرویس بهداشتی مناسب به عنوان عنصری از سیاست های پسماند الکترونیکی نادیده گرفته شود ، اما این فرصت مناسبی برای به کارگیری بهترین روش های مدیریت داده است. این نه تنها باعث کاهش اثرات زیست محیطی می شود ، بلکه خطر نقض داده ها را هنگام دفع دستگاه ها در پایان عمر کاهش می دهد. “

وقتی از آنها س askedال شد که چه اتفاقی برای دستگاههای تازه خریداری شده آنها خواهد افتاد که دیگر نیازی به کار از راه دور ندارند ، 28٪ از شرکت ها گفتند که لپ تاپ ها پاک و دوباره فروخته می شوند ، در حالی که 27٪ دیگر گفتند که برای استفاده مجدد داخلی پاک می شوند.

12٪ دیگر گفتند که پاک و بازیافت می شوند و 9٪ آنها را به یک تامین کننده دارایی IT (ITAD) می فرستند.

بنابراین یافته ها حاکی از آن است که تقریباً یک چهارم کل شرکت ها یا 24٪ باقیمانده هنوز برنامه های پایداری برای دستگاه های دست دوم خود ندارند.

“ضروری است که سالم سازی دستگاه داده ، با پاک کردن داده ها در محل و نه از بین بردن خود دستگاه ، بخشی از سیاست زباله الکترونیکی و CSR یک شرکت باشد. این امر محافظت از هرگونه اطلاعات حساس را قبل از استفاده مجدد آن دستگاه تضمین می کند. “

“یک بخش اساسی در مقابله با این چالش اطمینان از همه پسماندهای الکترونیکی و سیاست های CSR شامل روش های مناسب بهداشتی و مراحل مرحله به مرحله است که باید در هنگام مدیریت چرخه عمر دستگاه دنبال شود.

“این حتی می تواند شامل طبقه بندی داده ها بر اساس نوع و سطح محرمانه بودن و همچنین تعیین چگونگی انطباق با مقررات محافظت از داده ها و الزامات حسابرسی هنگام دفع دستگاه باشد.”

این گزارش همچنین اضافه كرد كه شركتها همچنین باید سیاست هایی را ایجاد كنند كه به فرآیندهای دقیق “زنجیره نگهداری” نیاز داشته باشد ، كه نشان می دهد چگونه داده ها و دستگاه ها از زمان به دست آوردن تا اختیار به كار گرفته شده اند.

“با افزایش طول عمر دستگاه ، شرکت ها نه تنها می توانند ارزش خریدهای IT خود را به حداکثر برسانند بلکه آنها را به اقتصاد دایره ای نیز بازگردانند. دستگاه ها می توانند برای بدست آوردن اعتبارات کربن فروخته شوند ، مجدداً استفاده داخلی شوند و یا به صورت ایمن به سازمانهایی که نیاز کمتری به جدیدترین و پیشرفته ترین فناوریها دارند ، اهدا شوند. “

“علاوه بر این ، اجزای سازنده را می توان برای استفاده در دستگاه های آینده بازپس گرفت. این گزینه ها میزان زباله های الکترونیکی تولید شده را کاهش می دهد ، میزان مصرف منابع طبیعی را کاهش می دهد ، گزینه های مقرون به صرفه ای را برای خریداران دست دوم فراهم می کند و باعث ایجاد مشاغل پایدار در نوسازی قطعات الکتریکی می شود.

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir