[ad_1]

در این ویدئو از تنوع سالانه Computer Computer Weekly و گنجاندن آن در یک رویداد فناوری ، با همکاری Spinks ، Rachel Morgan-Trimmer ، مربی و مشاور تنوع عصبی ، در مورد تنوع عصبی صحبت می کند.

Morgan-Trimmer یک کارگاه آموزشی در مورد شرایط تنوع عصبی مانند اوتیسم ، ADHD و نارساخوانی ، از جمله نقاط قوت و چالش های زندگی با این شرایط ، و آنچه افراد با این شرایط می توانند به محل کار ارائه دهند ارائه می دهد.

با توضیح واژه “تنوع عصبی” برای توصیف افرادی که اختلاف مغزی دارند استفاده می شود ، مورگان-تریمر مشخصات مختلف تفاوت مغز خاص را بیان می کند:

نارساخوانی – غالباً اشکال را به جای جزئیات مشاهده می کنید و می تواند خواندن ، نوشتن یا هجی را با مشکل مواجه کند. افراد مبتلا به نارساخوانی اغلب خلاق و بصیر هستند و به دلیل توانایی در تشخیص الگوها ، اشکال و ناهنجاری ها ، می توانند در نقش هایی مانند معماری و طراحی گرافیک به خوبی عمل کنند.

دیس پراکسی – ممکن است با حرکات ریز حرکتی مشکل داشته باشد و در صورت عدم ارائه دستورالعمل های گام به گام ، اغلب با مشکل روبرو می شود. افراد مبتلا به دیس پراکسی غالباً فوق العاده پایدار هستند و می توانند یک مشکل ساز خلاق باشند.

ADHD – دو نوع ADHD وجود دارد ، یکی با فعالیت بیش از حد و دیگری با خیال پردازی مشخص می شود. افراد مبتلا به بیش فعالی غالباً با فراموشی و حواس پرتی مشخص می شوند ، اما همچنین بسیار خلاق هستند و می توانند دوره هایی از “تمرکز بیش از حد” داشته باشند که در آن آنها می توانند با جزئیات زیادی بر روی یک فعالیت واحد برای مدت طولانی تمرکز کنند. افراد مبتلا به بیش فعالی می توانند در انجام چند وظیفه تبحر داشته و تحت فشار نیز مهارت کافی را داشته باشند.

اوتیسم – به عنوان یک طیف غیرخطی ، اوتیسم می تواند به طرق مختلف در افراد مختلف ظاهر شود ، برخی از آنها رفتار سفت و سخت و معاشرت اجتماعی دارند. با توصیف طیف اوتیسم به عنوان “رنگین کمان رنگ” ، مورگان-تریمر توضیح می دهد که تشخیص اوتیسم اغلب به ویژه در زنان به دلیل طیف وسیعی از خصوصیات ، دشوار است.

وی همچنین توضیح می دهد که چرا کارفرمایان باید به استخدام و پذیرایی از افرادی که دارای عصب متنوع هستند اهمیت دهند ، مهمترین دلیل این کار صحیح نیست ، بلکه می تواند برای یک شرکت بسیار مفید باشد.

مورگان-تریمر توضیح می دهد که افراد جهان عصبی اغلب سریعتر از دیگران یاد می گیرند و روشهای انجام سریعتر کارها نسبت به افراد عصبی را پیدا می کند.

به گفته مورگان-تریمر ، بیشتر سازگاری های مورد نیاز در محل کار برای اسکان افراد با نوروئید هزینه ای ندارد و در محیط های کاری فراگیر معمولاً غیبت کارکنان کمتری ، عملکرد بالاتر و افزایش درآمد وجود دارد.

وی سپس به توضیح چگونگی پیاده سازی صحیح ورود در محیط کار ، از جمله نکاتی از جمله:

  • بازنگری در نحوه استخدام افراد ، جایی که به دنبال استعداد هستید و نحوه انتخاب استعداد برای تجارت خود.
  • تلاش مستمر برای حفظ و مرور شیوه های ورود به جای دیدن آن به عنوان یک تمرین تیک زدن جعبه.
  • متناسب سازی رویکرد شما با افراد سازمان به جای انتظار داشتن رویکرد “یک اندازه متناسب با همه” است.

او به طور خلاصه می گوید: “افراد Neurodiverse همیشه طرد شده اند ، ما همیشه کنار گذاشته شده ایم ، همیشه به ما گفته شده است که ما یک مشکل هستیم ، یا یک چالش هستیم یا باید مدیریت شود.

“بنابراین وقتی با آن نگرش مثبت و آن ذهن باز و تمایل به گوش دادن به ما و درگیر کردن ما به سراغ ما می آیید ، برای ما بسیار معنی دارد.”

مشاهده همه فیلم ها

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir