توافق با ایران ممکن است روزی از طریق دیپلماتیک حاصل شودرابرت مالی، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران، امروز در سخنرانی خود در بنیاد کارنگی گفت که دولت بایدن راه حل دیپلماتیک را برای موضوع هسته ای ایران ترجیح می دهد.

رابرت مالی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: ما همواره تلاش می کنیم تا اقداماتی را انجام دهیم که در راستای ارزش ها و منافع ملی خود باشد. آمریکا با حساب بر این که روزی با ایران به توافق هسته ای رسید، دستش را نمی بندد.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بار دیگر بر بیانیه خود تاکید کرد که آمریکا از هیچ تلاشی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای دریغ نخواهد کرد.

وی همچنین تصریح کرد: بار دیگر تاکید می کنم که روش های دیپلماسی را در کنار ابزار فشار حداکثری و تحریم ترجیح می دهیم.

رابرت مالی بار دیگر تاکید کرد که در صورت شکست روش های دیپلماتیک، همه گزینه ها روی میز است.

رابرت مالی در ادامه سخنان خود گفت: ما برخلاف دفعات قبل با اروپایی ها در مورد آنچه مربوط به ایران است توافق داریم.

وی همچنین بار دیگر تصریح کرد که ایران به فعالیت های بی ثبات کننده خود در منطقه ادامه می دهد و تا حد امکان از گروه های تروریستی حمایت می کند و موشک های بالستیک را توسعه می دهد.

و این در حالی است که او قبلاً اعلام کرده بود که احیای برجام در دستور کار واشنگتن نیست.

وی با اشاره به تعلیق مذاکرات تمدید توافق هسته ای با ایران گفت: اکنون نیز احیای برجام در دستور کار ما نیست و واشنگتن روی این موضوع متمرکز نیست. در واقع هیچ تغییری در چارچوب مذاکرات وین صورت نمی گیرد.

حتما بخوانید:
بهترین معاملات PS4 ، بسته ها و قیمت های PS4 در دسامبر سال 2020

مالی بدون اشاره به موانع واشنگتن در روند احیای برجام و خروج یکجانبه دولت قبلی این کشور از این توافق، گفت: دلیل بن بست مذاکرات و بن بست آنها این است که تهران در قبال برجام موضع گرفته است. دو ماه گذشته.» که با بازگشت به توافق در تناقض بود.