داده های HMRC نشان می دهد که ابزار بررسی وضعیت IR35 بصورت آنلاین در تقریباً 20٪ موارد نتیجه نمی دهد

[ad_1]

نگرانی های جدید درباره اثربخشی ابزار بررسی وضعیت مالیات IR35 بسیار بدخیم HM درآمد و گمرک (HMRC) پس از افشاگری که در تقریباً از هر 5 مورد استفاده از آن ، پاسخی ارائه نکرده است ، مطرح شده است.

بر اساس داده های منتشر شده توسط HMRC در 10 دسامبر 2020 ، این ابزار در مجموع 975،416 بار در طول 12 ماه تا 24 نوامبر 2020 برای تعیین وضعیت مالیات IR35 پیمانکاران استفاده شد ، پیش از اصلاح مقررات اجتناب از مالیات که به اجرا در می آید بخش خصوصی در آوریل 2021.

ابزار بررسی وضعیت اشتغال برای مالیات (CEST) س assessالاتی را در اختیار کاربران قرار می دهد در مورد ماهیت کاری که انجام می دهند و نحوه انجام آن برای ارزیابی اینکه آیا مشاغل آنها در محدوده قانون IR35 خارج از حقوق و دستمزد قرار دارد یا خیر.

در 52٪ موارد (505،598 مورد استفاده) ، پاسخ های دریافت شده نتیجه گیری شد كه فرد یا مشاركت مورد ارزیابی با استفاده از این ابزار باید طبقه بندی شود كه خارج از قوانین IR35 كار می كند ، در حالی كه 29٪ (281،099) به دلیل سقوط در داخل تأیید شده است.

با این حال ، در 19٪ موارد (188،719) این ابزار نتوانست در این بازه زمانی پاسخ قاطعی را ارائه دهد ، نگرانی های بیشتری در مورد مناسب بودن ابزار ایجاد می کند ، زیرا احتمال دارد تعداد افرادی که در ماه های آینده به آن اعتماد می کنند افزایش یابد.

دلیل این امر این است که وقتی اصلاحات وارد عمل می شود ، سازمان های متوسط ​​تا بزرگ بخش خصوصی مسئولیت تعیین نحوه مالیات گرفتن از پیمانکارانی را که با آنها درگیر می شوند ، به عهده می گیرند ، بسته به این که آیا کارهایی که انجام می دهند به معنای گرفتار شدن در داخل یا خارج از قانون IR35 است. .

در حال حاضر این وظیفه پیمانکاران است که بر اساس کارهایی که انجام می دهند و نحوه انجام آنها ، ارزیابی کنند که آیا آنها در داخل یا خارج از قانون IR35 هستند.

HMRC پیش از این نگرانی هایی را مطرح كرده بود كه این سیستم در معرض سو abuse استفاده پیمانكاری است كه می توانند عمداً خود را در طبقه بندی خارج از IR35 طبقه بندی كنند تا بدهی های مالیات اشتغال خود را به حداقل برسانند. دلیل این امر این است که یک تعیین داخلی IR35 به این معنی است که آنها قادر به پرداخت همان پرداختی هستند که درآمد شما (PAYE) و بیمه های ملی را همانطور که یک کارمند دائمی پرداخت می کند ، پرداخت می کنند.

CEST توسط HMRC برای کمک به سازمانهای بخش دولتی برای آماده سازی برای شروع مجموعه ای مشابه از اصلاحات در بخش عمومی در آوریل 2017 معرفی شد ، اما نگرانی در مورد صحت نتایج به نظر می رسد که از زمان راه اندازی آن را نگران کرده است ، و باعث می شود HMRC به طور مکرر و به شدت از این ابزار دفاع کنید.

در مواردی که CEST قادر به دستیابی به یک تصمیم قطعی نیست ، به کاربران توصیه می شود که پاسخ خود را در مورد س questionsالاتی که ارائه می دهد مجدداً بررسی کنند و به آنها توصیه می شود که مستقیماً با HMRC تماس بگیرند تا پاسخ آن را جویا شوند ، اما مشاور مالیاتی پیمانکار Qdos ، Seb Maley گفت این سیستم به اندازه کافی خوب نیست.

“این به اندازه کافی نگران کننده است که CEST در سال گذشته تقریباً یک میلیون بار استفاده شده است ، اما این که نتوانسته است 188،000 بار خیره کننده باشد ، ترسناک است. برای بدتر کردن اوضاع ، از مردم انتظار می رود که خودشان این مسئله را با بررسی کتابچه راهنمای پیچیده وضعیت استخدام یا در تماس با HMRC ، که ابزار شخصی آنها در وهله اول به آنها کمک نمی کند ، حل کنند. ”

“حیرت انگیز است که CEST اجازه می دهد بسیاری از پیمانکاران و مشاغل در بلاتکلیفی رها شوند. اینها تصمیماتی است که ده ها ، حتی گاهی صدها هزار پوند به عنوان مسئولیت مالیاتی به همراه دارد. “

و با شروع تاریخ آوریل 2020 اصلاحات بخش خصوصی IR35 ، وضعیت برای اجرای صحیح و موفقیت آمیز قوانین ظاهر جدید خوب نیست.

مالي گفت: “اين داده ها از آخرين نسخه CEST جمع آوري شده است ، كه با نزديك شدن به اصلاحات IR35 واضح است كه خراشي نيست.”

وی گفت: “جدا از بلاتکلیفی ، این ابزار با قانون قضایی IR35 مطابقت ندارد و حتی در دادگاه نیز رد شده است. خوشبختانه CEST اجباری نیست ، به همین دلیل است که من از مشاغل می خواهم که روشهای جایگزینی را برای ارزیابی وضعیت در نظر بگیرند که 100٪ از اوقات پاسخ آگاهانه ای را ارائه می دهد. “

Computer Weekly برای پاسخ به این ماجرا با HMRC تماس گرفت و اظهارات زیر را از سخنگوی سازمان جمع آوری مالیات دولت در اختیار وی قرار داد.

در بیانیه سخنگوی آمده است: “CEST در اکثریت قریب به اتفاق موارد تعیین کننده است و HMRC پشت هر نتیجه ای قرار می گیرد ، به شرطی که اطلاعات دقیق باشد و مطابق با راهنمایی های ما استفاده شود.

“برای رسیدن به نتیجه قطعی در تعداد بیشتری از موارد ، ما باید سوالات پیچیده تری را اضافه کنیم ، که برای اکثر کاربران دشواری ایجاد می کند. در موارد متعادل تر ، انتظار می رود CEST نتیجه نامشخصی ارائه دهد و HMRC راهنمایی دقیق و پشتیبانی اختصاصی برای کمک به مشتریان در تصمیم گیری در مورد وضعیت ارائه داده است. “

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbet-girişMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme