[ad_1]

سیستم عامل های فناوری که محتوای تولید شده توسط کاربر را میزبانی می کنند و یا به مردم امکان برقراری ارتباط را می دهند ، باید به طور فعالانه اقدام به حذف و محدود کردن انتشار محتوای غیرقانونی یا مضر کنند ، در غیر اینصورت ممکن است طبق قانون مورد انتظار در مورد آسیب های آنلاین در انگلیس ، تا 10٪ جریمه نقدی داشته باشند.

در 15 دسامبر 2020 ، دولت انگلیس پاسخ کامل خود را به مقاله آسیب رسان آنلاین، نشان می دهد که لایحه آنلاین آسیب ها وظیفه قانونی مراقبت از شرکت های آنلاین را نسبت به کاربران خود ایجاد می کند ، که به طور قانونی موظف به شناسایی ، حذف و محدود کردن انتشار محتوای غیرقانونی مانند کودک آزاری جنسی ، تروریسم و ​​مواد انتحاری است.

این شرکتها همچنین مسئولیت بیشتری در محافظت از کودکان در برابر محتوای مضر یا فعالیتهایی نظیر نظافت ، زورگویی و پورنوگرافی خواهند داشت. قوانین توسط Ofcom اجرا می شود ، که این لایحه رسماً به عنوان تنظیم کننده آسیب های آنلاین تأیید می کند.

Ofcom قدرت جریمه شرکتهایی را دارد که در انجام وظیفه مراقبت خود حداکثر 18 میلیون پوند یا 10٪ از گردش مالی سالانه جهانی – هر کدام که بالاتر باشد- جریمه می شود و همچنین به وی قدرت جلوگیری از دسترسی به خدمات غیر منطبق در انگلیس را خواهد داشت. .

دولت همچنین پیشنهاد کرده است که Ofcom از طریق قانون ثانویه مجاز به اعمال مجازات های کیفری علیه مدیران منفرد یا مدیران ارشد در شرکت های فناوری خواهد شد ، به عنوان مثال ، اگر آنها به طور کامل ، دقیق و به موقع به درخواست اطلاعات توسط تنظیم کننده پاسخ ندهند.

این قانون برای هر شرکتی در جهان که به کاربران مستقر در انگلستان خدمات ارائه می دهد اعمال می شود ، و قوانین به گونه ای طبقه بندی شده اند که محبوب ترین سایت ها و خدمات (افرادی که مخاطبان زیادی دارند) با تنظیم و اجرای شرایط واضح و بیشتر به ادامه کار نیاز دارند. شرایطی که به صراحت بیان می کند که چگونه محتوایی که قانونی است اما هنوز هم می تواند صدمات جسمی یا روانی قابل توجهی ایجاد کند ، انجام خواهد شد.

این شامل اطلاعات غلط و اطلاعات غلط در مورد طیف وسیعی از موضوعات مانند واکسن های ویروس کرونا است ، به عنوان اولین باری که اطلاعات نادرست آنلاین تحت نظارت یک نهاد نظارتی دولتی قرار می گیرد.

گروه کوچکی از شرکت ها با بیشترین حضور آنلاین و ویژگی های پرخطر ، که احتمالاً شامل فیس بوک ، تیک توک ، اینستاگرام و توییتر می شود ، در گروه 1 قرار می گیرند ، در حالی که سرویس های دسته 2 شامل سیستم عامل هایی هستند که میزبان خدمات دوست یابی یا پورنوگرافی و پیام های خصوصی هستند برنامه ها

دولت انگلستان ادعا كرده است كه كمتر از 3٪ مشاغل انگلستان در محدوده قانون قرار دارند و اكثريت عمده شركتهايي كه خدمات اين گروه را انجام خواهند داد.

دبیر دیجیتال ، الیور داودن گفت: “من بدون شرمندگی طرفدار فناوری هستم اما این نمی تواند به معنای یک فناوری رایگان برای همه باشد.” “امروز ، انگلیس با جامع ترین رویکرد تاکنون برای تنظیم مقررات آنلاین ، استاندارد جهانی را برای ایمنی آنلاین تعیین می کند. ما در حال ورود به عصر جدیدی برای پاسخگویی فناوری هستیم که از کودکان و کاربران آسیب پذیر محافظت می کند ، برای جلب اعتماد به این صنعت و ضمانت های قانونی برای آزادی بیان در قانون ثبت می کنیم.

وی افزود: “ما اجازه نخواهیم داد كه سو abuse استفاده جنسی كودكان ، مواد تروریستی و سایر مطالب مضر در سیستم عامل های آنلاین رخ دهد. شرکت های فناوری باید ایمنی عمومی را در درجه اول قرار دهند یا با عواقب آن روبرو شوند ”

پریتی پاتل ، وزیر کشور

“این چارچوب متناسب جدید اطمینان حاصل خواهد کرد که ما بارهای غیرضروری را بر دوش مشاغل کوچک نمی گذاریم ، اما به تجارت های بزرگ دیجیتال قوانین مستحکم جاده ای را می دهیم تا از آنها پیروی کنند تا بتوانیم از درخشش فناوری مدرن برای بهبود زندگی خود استفاده کنیم.”

وزیر کشور پریتی پاتل افزود: “ما اجازه نخواهیم داد سو abuse استفاده جنسی از كودكان ، مواد تروریستی و سایر مطالب مضر در سیستم عامل های آنلاین تب و تاب یابد. شرکت های فناوری باید ایمنی عمومی را در درجه اول قرار دهند یا با عواقب آن روبرو شوند. “

این قانون همچنین شامل تدابیر ویژه ای برای آزادی بیان و تکثرگرایی بصورت آنلاین ، با اقدامات خاص برای اطمینان از محافظت از محتوای روزنامه نگاری در وب سایت های ناشران اخبار است ، حتی اگر در سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود. بخشهای نظر خوانندگان در سایتهای ناشران خبر نیز معاف خواهند بود.

دولت گفته است که این قانون مشخص خواهد کرد که چه محتوای خاص مضر و فعالیتی تحت پوشش قرار خواهد گرفت و همچنین نحوه اعمال قوانین در کانال های ارتباطی و سرویس هایی که کاربران انتظار دارند درجه حریم خصوصی بیشتری داشته باشد ، به عنوان مثال در سرویس های پیام رسانی فوری آنلاین و گروه های رسانه های اجتماعی را تعطیل کرد.

“ما واقعاً خوشحالیم که این نقش جدید را که به تجربه ما به عنوان تنظیم کننده رسانه کمک خواهد کرد ، به عهده گرفتیم. آنلاین بودن مزایای زیادی به همراه دارد ، اما از هر پنج نفر چهار نفر نگرانی در مورد آن دارند. ”، مدیر اجرایی Ofcom ، ملانی داوز گفت.

“این نیاز به قوانین منطقی و متعادل را نشان می دهد که کاربران را از آسیب جدی محافظت می کند ، اما همچنین نکات قابل توجه در مورد آنلاین ، از جمله بیان آزاد را تشخیص می دهد. ما با به دست آوردن فن آوری جدید و مهارت های داده در حال آماده سازی هستیم و به عنوان نهایی برنامه ها با پارلمان همکاری خواهیم کرد. “

مقاله آسیب رسان آنلاین توسط وزارت دیجیتال ، فرهنگ ، رسانه و ورزش (DCMS) و وزارت امور داخله در آوریل 2019 منتشر شد و اولین چارچوب جهان را برای پاسخگویی به شرکتهای اینترنتی برای ایمنی کاربران خود ارائه داد.

لردها و نمایندگان مجلس قبلاً درباره تأخیر در لایحه آنلاین آسیب ها و همچنین عدم پاسخگویی کامل دولت به روزنامه سفید ابراز ناامیدی کرده اند.

در فوریه 2020 ، دولت پاسخ اولیه خود را به مقاله ارائه داد و Ofcom را به عنوان تنظیم كننده بالقوه مطرح كرد. با این حال ، در بیانیه مطبوعاتی خود دولت که این پاسخ را اعلام کرده ، گفته است که نسخه کامل “در بهار منتشر خواهد شد”.

دولت اکنون ادعا می کند که قصد دارد این قانون را در اوایل سال 2021 در لایحه ایمنی آنلاین معرفی کند ، که بعدا ادعا کرد یک استاندارد جهانی برای تنظیم متناسب اما موثر را تعیین می کند.

آنتونی واکر ، معاون مدیرعامل تجارت بدن TechUK ، گفت: “اطلاعیه امروز یک گام خوشآمد به جلو است ، دنبال کردن یک روش متفاوت برای آسیب های غیرقانونی و قانونی و با معافیت های مناسب برای خدمات” کم خطر “مانند بررسی محصولات یا ایمیل.

“با این حال ، در مورد عناصر اصلی نحوه عملکرد رژیم پیشنهادی در عمل ، از جمله معیارهای استفاده شده برای روش طبقه بندی شده و” خدمات با ریسک بالا “، به وضوح قابل توجهی نیاز است. اگرچه معافیت های ذکر شده دلگرم کننده هستند ، هنوز شرکت های زیادی در این حوزه گنجانده شده اند ، با بیش از 175000 کسب و کار “گروه 2” نیاز به دانستن مسئولیت دقیق خود و محل اعمال این معافیت ها دارند.

“چشم انداز تحریم های شدید ، از جمله مسئولیت مدیر ارشد و جریمه 10٪ گردش مالی جهانی ، به ویژه برای این گروه گسترده از شرکت ها نگران کننده است و باعث دلسرد شدن استارت آپ ها و سرمایه گذاری های جدید در زمانی می شود که باید انگلیس را تشویق و سرمایه گذاری کنیم. شهرت برای رشد و سرمایه گذاری. “

در 27 نوامبر 2020 ، دولت از برنامه های خود برای ایجاد یک واحد اختصاصی بازارهای دیجیتال (DMU) رونمایی کرد که به گفته وی همکاری نزدیک با نهادهای نظارتی ، از جمله Ofcom و دفتر کمیساریای اطلاعات ، برای معرفی و اجرای کد جدید برای اداره رفتار سیستم عامل هایی که در حال حاضر بر بازار تسلط دارند.

“سیستم عامل های دیجیتال مانند Google و Facebook سهم قابل توجهی در اقتصاد ما دارند و در زندگی روزمره ما نقش مهمی دارند – چه این به ما کمک می کند با عزیزانمان در ارتباط باشیم ، محتوای خلاقانه به اشتراک بگذاریم یا به آخرین اخبار دسترسی پیدا کنیم ،” دبیر بازرگانی الوک شارما در آن زمان گفت. “اما تسلط فقط چند شرکت بزرگ فناوری منجر به نوآوری کمتر ، قیمت تبلیغات بالاتر و انتخاب و کنترل کمتر برای مصرف کنندگان می شود.”

اتحادیه اروپا (EU) همچنین قرار است از قوانین جدیدی در قوانین بازارهای دیجیتال و خدمات دیجیتال خود رونمایی کند ، که انتظار می رود به ترتیب بر رقابت و مسئولیت محتوای میزبان برای سیستم عامل ها متمرکز شوند.

کمیسیون اروپا (EC) با استفاده از داده هایی که از یک سرویس جمع آوری می کنند برای “بهبود یا توسعه” خدمات جدید در یک خط مشاغل مختلف ، اعتراض خاصی به شرکت های بزرگ فناوری وارد کرده است ، زیرا این امر توانایی شرکت های کوچکتر را برای رقابت متوقف می کند.

در یک قطعه نظر مشترک برای ایرلند تایمز، در تاریخ 6 دسامبر منتشر شد ، کمیسرها Margrethe Vestager و Thierry Breton نوشتند که “تجارت و منافع سیاسی تعداد انگشت شماری از شرکت ها نباید آینده ما را حکم کند” ، افزود که “قدرت مداخلات پیشگیرانه سریع و امکان اعمال تحریم ها … قادر به از رفتارهای مضر حتی قبل از وقوع آن جلوگیری كنید “.

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir