دولت باید شرکت های فناوری را در قبال زباله های الکترونیکی مورد بازخواست قرار دهد

[ad_1]

نمایندگان مجلس استدلال می کنند که اقدامات دولت برای اطمینان از اینکه شرکتهای چند ملیتی فناوری مانند آمازون و اپل مسئولیت بیشتری در کمک به جمع آوری ، بازیافت و تعمیر محصولات خود دارند که هر ساله به 155000 تن زباله الکترونیکی در انگلیس ریخته می شود ، نیاز دارد.

تحقیقی توسط کمیته حسابرسی محیط زیست (EAC) نشان داد که انگلیس از لحاظ تعبیه اقتصاد مدور استفاده ، استفاده مجدد و بازیافت برای وسایل الکترونیکی کوچک ، از سایر کشورها عقب است. این گزارش گفت با وجود تولید دومین مقدار پسماند الکترونیکی در جهان پس از نروژ ، اکثریت قریب به اتفاق این زباله ها به درستی جمع آوری و تصفیه نمی شوند.

وی افزود: بسیاری از این موارد به محل دفن زباله ، سوزاندن یا ریخته شدن در خارج از کشور می رود. طبق قوانین فعلی ، تولیدکنندگان و خرده فروشان الکترونیک مسئول این زباله ها هستند ، اما به وضوح آنها این مسئولیت را انجام نمی دهند. “EAC نوشت ، با اشاره به اینکه تقریباً 40٪ زباله های الکترونیکی انگلیس به خارج از کشور ارسال می شود ،” غیرقانونی “است.

این گزارش اضافه کرد که در حالی که مفهوم استفاده ، استفاده مجدد و بازیافت “در میان خرده فروشان آجر و ملات کاملاً شناخته شده است” ، شرکتهای فناوری که بازارهای آنلاین را اداره می کنند نقش آنها را ندارند.

در این بیانیه آمده است: “علی رغم همه اعتراضاتشان به ادعای پایداری ، خرده فروشان آنلاین و بازارهای بزرگی مانند آمازون تاکنون از عدم ایفای سهم خود در اقتصاد دایره ای با جمع آوری یا بازیافت الکترونیک به روشی که سایر سازمان ها مجبور کرده اند ، خودداری کرده اند.”

“با توجه به رشد نجومی در فروش توسط فروشندگان آنلاین ، به ویژه در سال جاری در همه گیری ویروس کرونا ، EAC خواستار ایجاد بازارهای آنلاین برای جمع آوری محصولات و پرداخت هزینه بازیافت آنها برای ایجاد یک شرایط بازی با خرده فروشان فیزیکی و تولیدکنندگانی است که فروش خود را انجام نمی دهند. بستر، زمینه. “

EAC همچنین دریافت که تولیدکنندگان واقعی محصولات الکترونیکی ، مانند اپل ، عمداً عمر محصولات خود را کاهش می دهند ، در حالی که همچنین “چسباندن و لحیم کاری اجزای داخلی ، تقریباً” هرگونه تعمیر را تقریباً “غیرممکن می کند ، و مصرف کنندگان کنترل کمی روی دستگاه ها دارند. آنها صاحب هستند

وی گفت: “آنها نمی توانند اجزای سازنده را برای تعمیر خود بیرون بیاورند و نمی توانند به دفترچه راهنما در مورد چگونگی رفع مشکلات دسترسی پیدا کنند. در عوض ، هزینه های پیشنهادی برای تعمیر به طور خاص توسط اپل می تواند آنقدر گران باشد که جایگزینی کامل این مورد مقرون به صرفه تر باشد. “

طبق گفته فیلیپ دون ، نماینده پارلمان و رئیس EAC ، روش های فوق به این معنی است که هیچ فرصتی برای بازیابی فلزات گرانبها – مانند طلا ، تنگستن ، لیتیوم و کبالت وجود ندارد ، که برای توسعه منابع انرژی تجدید پذیر مانند صفحات خورشیدی بسیار مهم است ، توربین های بادی و باتری های الکترونیکی اتومبیل.

هزینه های پیشنهادی برای تعمیر به طور خاص توسط اپل می تواند آنقدر گران باشد که جایگزینی کامل آن به صرفه تر باشد

گزارش کمیته حسابرسی محیط زیست

“تعمیر و بازیافت باید به یک امر عادی برای وسایل الکترونیکی تبدیل شود. در گزارش امروز ما ، ما مشخص کرده ایم که چگونه دولت می تواند به اقتصاد دایره ای الکترونیک دست یابد – از تغییرات مالیات بر ارزش افزوده که باعث ترمیم تر شدن آن می شود ، تا مسئولیت تحمیل کالاهای جدید در بازارهای آنلاین هنگام تحویل محصول جدید برای جمع آوری کالاهای قدیمی که جایگزین آنها می شود “. گفت

“ما نمی توانیم به عنوان یک جامعه همچنان مشکل زباله الکترونیکی را نادیده بگیریم ، همانطور که سالها بسیاری از ما این کار را انجام داده ایم – من بخاطر گیر افتادن تلفنهای همراه و شارژرهای قدیمی در پشت کشوی میز که گرد و غبار جمع می کند ، مقصر شناخته می شوم. اگر می خواهیم سالها از محیط زیست محافظت کنیم ، باید اقدامی انجام دهیم. من قصد دارم رفتار خود را تغییر دهم این گزارش همه ما را به تغییر نیز فرا می خواند. “

EAC چندین توصیه به دولت در مورد چگونگی حل این مشکلات ارائه داده است که شامل تثبیت “حق تعمیر” در قانون است. کاهش مالیات بر ارزش افزوده برای تعمیر محصولات الکتریکی و الکترونیکی ، همانطور که در سایر کشورهای اروپایی اتفاق می افتد. تمام تولیدکنندگان را مجبور به پرداخت هزینه جمع آوری و بازیافت محصولات خود می کنند. و ممنوعیت كاهش عمدی عمر محصولات از طریق منسوخ شدن برنامه ریزی شده.

این گزارش اضافه کرد که دولت انگلیس ، اگرچه وزارت محیط زیست ، غذا و امور روستایی (Defra) ، همچنین باید “اهداف بلند پروازانه بلند مدت” را برای مقابله با زباله های الکترونیکی تعیین کند ، که باید بر کاهش مصرف منابع اثرات زیست محیطی تمرکز کند. صنعت ، و در گرفتن و حفظ ارزش از جمله مواد اولیه حیاتی “.

در پاسخ به تحقیقات EAC ، سخنگوی آمازون گفت این غول تجارت الکترونیکی از بازیافت بیش از 10 هزار تن زباله الکترونیکی طی دهه گذشته حمایت کرده است ، افزود: “آمازون متعهد شده است که زباله ها را به حداقل برساند و به مشتریان ما در استفاده مجدد ، تعمیر و محصولات آنها را بازیافت کنید. “

سخنگوی اپل گفت این شرکت از یافته های تحقیق EAC “متعجب و ناامید” شد ، که آنها ادعا کردند “منعکس کننده هیچ یک از تلاش های اپل برای حفظ منابع و محافظت از کره زمین نیست که همه ما مشترک هستیم”.

سخنگوی گفت: “گزینه های بیشتری برای مشتریان برای خرید و فروش ، بازیافت و استفاده از تعمیرات ایمن و با کیفیت بیشتر از هر زمان دیگری وجود دارد و آخرین محصولات Apple Watch ، iPad و iPhone همه ما از مواد بازیافتی در میان اجزای اصلی استفاده می کنند.”

“ما به همکاری با پارلمان و دولت برای مستند سازی تعهدات پیشرو در صنعت اپل و پشتیبانی از تلاش مشترک خود برای ترک اقتصاد پاک و یک سیاره سالم برای نسل بعدی ادامه خواهیم داد.”

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbet-girişMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme