ذخیره سازی مورد نیاز ، در محوطه و ابر


سیستم های نظارتی به مقدار زیادی رسانه ذخیره سازی نیاز دارند. با بیشترین نظارت که بر اساس ضبط تصویر انجام می شود ، احتمالاً همیشه اینگونه خواهد بود.

این همچنین بدان معنی است که ورودی / خروجی (ورودی / خروجی) به طور ترتیبی خواهد بود – فکر کنید یک قاب فیلم یکی پس از دیگری نوشته شود یا در درایو خوانده شود. اما ، این با استفاده از هوش مصنوعی (AI) تا حدی تغییر می کند که هوش را به نظارت اضافه می کند.

اما نیازهای ذخیره سازی سیستم های نظارتی چیست ، چه نوع رسانه ذخیره سازی را می توان برای نظارت استفاده کرد و چه نوع محصولات ذخیره سازی هدف نظارت هستند؟

نظارت در حال تغییر است

نظارت و نگهداری از فیلم های دوربین فیلمبرداری هنوز هسته اصلی دنیای نظارت را تشکیل می دهد و بنابراین یکی از نیازهای اصلی ذخیره سازی در نظارت ، توانایی مدیریت خوب ورودی / خروجی متوالی است.

در همین حال ، نظارت به طور فزاینده ای با هوش مصنوعی – یا به اصطلاح هوش بینایی – تکمیل می شود تا بینایی عملی در تصاویر گرفته شده از دوربین ایجاد کند.

بنابراین ، در مواردی که دوربین های امنیتی به سادگی توسط انسان کنترل و نگهداری می شوند ، می توان حرکت مورد علاقه بالقوه را شناسایی و هشدارها را ایجاد کرد ، به عنوان مثال. این برای امنیت فیزیکی که در آن سیستم ها می توانند از طریق اندازه ، شکل ، حرکت و غیره یک متجاوز را تشخیص دهند ، کاملاً مفید است.

اما هوش مصنوعی همچنین در طیف وسیعی از برنامه های نظارتی دیگر مانند مرحله به مرحله چراغ های راهنمایی برای بهبود جریان خودرو ، نظارت بر ردپای مرکز خرده فروشی برای تنظیم محل قرارگیری محصول و توانایی تشخیص نگرانی های مربوط به بهزیستی – مانند یک بیمار افتاده – در مراقبت های بهداشتی پیاده سازی شده است. تنظیمات.

اما مهم نیست که چه کاربرد و سطح هوش مصنوعی روی آن اعمال می شود ، ورودی و خروجی متوالی احتمالاً اصلی ترین ویژگی ذخیره سازی مورد نیاز برای سیستم های نظارتی خواهد بود.

با این حال ، همه ورودی / خروجی های ترتیبی ظاهراً همانطور که فکر می کنید هنگام فیلمبرداری روان نیستند. بعنوان مثال ، برخی از کدک های ویدئویی ، انواع مختلفی از فریمها را شامل می شوند که تصاویر کامل و تغییرات دیفرانسیل را نشان می دهند که فقط شامل قسمتهای تغییر هستند. تصویری که به سختی تغییر می کند مانعی برای تغییر نخواهد داشت ، تا زمانی که شخصی از نمای دوربین عبور کند ، این بدان معنی است که جریان ورودی / خروجی کاملاً موج مانند خواهد بود.

در حالی که الزامات ضبط تصویر عموماً پی در پی هستند ، اما استفاده از قابلیت یادگیری تحلیلی و ماشینی احتمالاً تصادفی بودن بیشتری را شامل می شود.

دلیل این امر آنست که اگرچه خوردن یک تصویر کاملاً پی در پی است ، با خواندن و مقایسه الگوهای موجود در تصاویر به مقادیر بالقوه زیادی از الگوهای موجود که قبلاً ذخیره شده اند ، اشاره می شود. جنبه هوش مصنوعی چیزها در نیازهای ورودی / خروجی آن کاملاً تصادفی است.

چه رسانه های ذخیره سازی برای نظارت مناسب هستند؟

چرخش دیسک HDD

با ورودی و خروجی پی در پی که حجم گسترده ای از نظارت بر ترافیک را تشکیل می دهد ، HDD های دیسک در حال چرخش در این زمینه غالب هستند. دیسک چرخان برای I / O پی در پی مناسب است زیرا ماهیت مکانیکی درایوها به این معنی است که هنگامی که هد خوانده شده نیازی به چرخش به داخل و خارج از مکانهای مختلف بر روی صفحه های دیسک ندارند ، باعث صرفه جویی در وقت می شود.

از لحاظ اتصال پشتی ، درایوها می توانند SATA یا همان عملکرد عالی و گران قیمت SCSI متصل به سریال (SAS) باشند. هر دو با کار اصلی مصرف ویدیو به خوبی کار خواهند کرد.

حالت جامد و NVMe

با این حال ، برای نوع بالابر سنگینی که تجزیه و تحلیل نیاز دارد ، ذخیره سازی حالت جامد که دسترسی تصادفی سلولهای ذخیره سازی به صورت الکترونیکی انجام می شود نه مکانیکی ، مجازات زمانی ندارد.

این نوع رسانه به معنای فلش یا NVMe است ، احتمالاً با قدرت پردازش پیشرفته از کارت GPU مورد نیاز است.

این مورد بود ویواو ارائه دهنده خدمات ابری مستقر در هنگ کنگ، جایی که از فضای ذخیره سازی مبتنی بر NVMe برای شناسایی چهره در دوربین های خیابانی استفاده می کند.

حالت جامد بسیار گرانتر از دیسک چرخان است ، بنابراین داشتن یک ردیف فلش در جایی که داده ها در آن پردازش می شوند منطقی خواهد بود ، در حالی که HDD برای ذخیره سازی گسترده فیلم مناسب است.

نوار

نوار همچنین یک وسیله ذخیره سازی انبوه است که به طور بالقوه قابل استفاده است ، و هنگامی که از نوارها استفاده نمی شود ، برخلاف HDD ، انرژی مصرف نمی کنند. اما دسترسی به داده های نگهداری شده روی نوار بسیار کندتر از سایر رسانه ها است. اتوماسیون این کار با استفاده از LTFS – روشی برای لایه بندی سیستم فایل مانند NAS در بالای نوار – یک گزینه است. استفاده از نوار به عنوان ردیف دیگری برای ذخیره سازی انبوه ، روش دیگری برای ترکیب آن است.

فضای ذخیره ابری

سرانجام ، فضای ذخیره سازی ابری وجود دارد که از برخی جهات ممکن است یک وسیله ایده آل برای تصاویر نظارت تصویری و تجزیه و تحلیل ها باشد ، که می تواند به صورت ارائه خدمات به عنوان یک سرویس در ابر استفاده شود.

اما اشکالاتی نیز وجود دارد ، مانند پهنای باند مورد نیاز برای بارگذاری ویدیو که با افزایش تعداد دوربین ها می تواند چند برابر شود. همچنین برای نگهداری داده ها در فضای ابری هزینه هایی در نظر گرفته می شود. اگر تصاویر در خارج از حوزه های خاص خاص ذخیره شوند ، انطباق نیز ممکن است یک مسئله باشد.

نظارت و ذخیره سازی در محل

ساده ترین راه برای دستیابی به نظارت IP خرید یک ضبط کننده ویدیوی شبکه (NVR) است که با همه چیزهایی که شما نیاز دارید – دوربین ها ، سرورها ، اتصال سخت افزار. این ممکن است برای بسیاری از مشاغل کوچکتر مناسب باشد ، اما از نظر گسترش ، سفارشی سازی و یکپارچه سازی محدود نیز ممکن است باشد.

وقتی صحبت از HDD برای ذخیره سازی نظارت می شود ، هر درایو سازمانی کار می کند. اما با حفظ مقدار زیادی از تصاویر برای مدت طولانی با مقادیر بالقوه دسترسی ، ظرفیت های بالاتر با نیازهای عملکرد سختگیرانه تر متناسب با این لایحه است. این احتمالاً به معنای 7200 دور در دقیقه SATA در بیشتر اوقات است.

برخی از فروشندگان هارد دیسک ، مانند Seagate با محصولات Skyhawk AI ، HDD هایی را به فروش می رسانند که ادعا می کنند برای کارهای نظارتی بهینه شده اند. اینها درایوهای SATA هستند ، با تأکید بر MTBF (میانگین زمان بین خرابی ها). 2 میلیون ساعت در مورد محصول Seagate.

نظارت به سمت ابر حرکت می کند

به طور فزاینده ای ، نظارت در حال حرکت به سمت ابر است ، در اصطلاح نظارت تصویری به عنوان یک سرویس ، که در آن مشتری فقط دوربین هایی در محل به علاوه توانایی اتصال به اینترنت دارد.

با اصطلاح vSaaS ، یک داد و ستد بزرگ هزینه های مداوم ذخیره سازی داده ها در برابر هزینه یکبار مصرف یک محصول NVR است. با گفتن این موارد ، هزینه ابر احتمالاً بیشتر از هزینه صرف ظرفیت ذخیره سازی در محل و یا کار با اجزای خراب قابل پیش بینی است.

اگر اتصال به اینترنت قطع شود و تصاویر ضبط نشود ، ممکن است مشکلاتی نیز ایجاد شود. سیستم های ترکیبی تولید شده اند که برای مقابله با این امر از مقداری ذخیره سازی در محل استفاده می کنند.

یک مزیت بزرگ برای نظارت مبتنی بر ابر این است که هوش اضافی هوش مصنوعی می تواند به عنوان یک سرویس به خدمات موجود اضافه شود.


منبع: tadrisriazi-news.ir

حتما بخوانید:
نشت شیائومی Mi 11 باتری های بزرگ و دوربین های زیادی را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید