[ad_1]

کریس کربس ، مدیر آژانس امنیت سایبری و زیرساخت های ایالات متحده (CISA) – معادل آمریکا با مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس (NCSC) – پس از مشخص شدن تحلیل آژانس وی از انتخابات ریاست جمهوری در 3 نوامبر ، توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور برکنار شده برکنار شد این “امن ترین در تاریخ آمریکا” است.

هفته گذشته ، CISA گفت “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر سیستم رأی گیری آرا deleted را حذف یا از دست داده ، آرا را تغییر داده یا به هر طریقی به خطر بیفتد.”

این در تضاد با ادعاهای بی اساس ترامپ در مورد کلاهبرداری گسترده رای دهندگان است زیرا دولت درگیر او همچنان تلاش می کند تا نتایج انتخابات را با یک سری پرونده های حقوقی تغییر دهد. اکنون تقریباً دو هفته ای از معرفی جو بایدن رقیب دموکرات ها با کسب هزاران رأی در ایالات مهم میدان جنگ و بیش از پنج میلیون رأی در سراسر کشور ، به عنوان برنده آشکار انتخابات 2020 آمریکا می گذرد. ترامپ ، که دولت او تبدیل به یک عنوان برای جرم و جنایت و فساد شده است ، همچنان از پذیرش خودداری می کند.

در یک سری تویت ها ، ترامپ گفت: “بیانیه اخیر کریس کربس در مورد امنیت انتخابات 2020 بسیار نادرست بود ، به این دلیل که تخلفات گسترده و تقلب وجود داشت – از جمله رأی دادن افراد مرده ، تماشاگران نظرسنجی به مکان های رای گیری ممنوع بودند” اشکال در ماشین های رأی گیری که تغییر کرد … رأی از ترامپ به بایدن ، رأی دادن دیرهنگام و بسیاری دیگر. بنابراین ، بلافاصله کریس کربس به عنوان مدیر آژانس امنیت سایبری و آگاهی از زیرساخت منصوب شد. “

مجدداً ، هیچ مدرکی برای هیچ یک از این ادعاها وجود ندارد و توییت های ترامپ برچسب زده شده است که توسط توییتر مورد مناقشه است.

کربس ، شخص سابق مایکروسافت که توسط شخص ترامپ برای تاسیس آژانس در سال 2018 به عنوان رئیس CISA منصوب شد ، نقش مهمی در هدایت تلاش های آژانس برای مقابله با تهدیدات سایبری و اطلاعات غلط در حوالی انتخابات 2020 ، ایجاد وب سایت کنترل شایعات CISA ، در میان چیز های دیگر.

با این حال ، به جای مبارزه با تکرار انتخابات 2016 ، زمانی که بازیگران تحت حمایت دولت روسیه دخالت گسترده ای در انتخابات ایالات متحده انجام دادند و حتی ممکن است در انتخاب ترامپ نقشی داشته باشند ، کربس و CISA خود را در حال مبارزه با ترامپ ، که همچنان به سخنرانی می پردازد ، یافتند. جریان دروغ و اطلاعات غلط در تلاش ناامیدانه برای چسبیدن به قدرت.

Chloé Messdaghi ، معاون استراتژی در Security3 Security ، اخراج Krebs را سیاسی ، سورئال و دلسرد کننده توصیف کرد.

“ما در جامعه امنیت سایبری عمیقا متعهد به شناسایی و پیشگیری یا مسدود کردن همه تهدیدها در حد توان خود هستیم ، از جمله اطلاعات غلط و اطلاعات غلط. کریس کربس و تیم CISA یک کار کاملاً درخشان انجام داده اند و این کار را با شفافیت انجام داده اند ، یکی از تفرقه انگیزترین و پرتنش ترین چرخه انتخابات در تاریخ کشور ما. “

“نقش CISA این بود که سازمانی باشد که از نزدیک با همه ذینفعان – صنعت ، بخش عمومی و مردم آمریکا همکاری می کند – و کمک به جلو نگه داشتن ایالات متحده از تهدیدات امنیت سایبری ، چه از نوع حمله و چه از طریق کمپین های اطلاعات غلط. کریس و تیم کار درخشانی در حفاظت از این کشور انجام داده اند و کاملاً فهمیدند که شغل آنها در معرض خطر بالقوه انجام این کار است.

وی افزود: “بسیاری از جامعه امنیت سایبری به شدت ناامید شده و بیش از حد عصبی هستند.”

افراد دیگر در جامعه امنیتی نیز دور هم جمع شدند. همکار سابق Krebs ، Microsoft Cybersecurity Solutions Group CVP آن جانسون ، وارد توییتر شد تا او را به عنوان “یک متخصص بسیار شایسته” توصیف کند که از بسیاری جهات “بالاتر از ملامت” بود.

جاناتان رایبر ، مدیر ارشد استراتژی و سیاست امنیت سایبری در AttackIQ ، افزود: “کریس کربس با بهبود رهبران ایالتی ، محلی و فدرال در هر دو طرف راهرو خستگی ناپذیر و به صورت دو حزب کار می کرد تا امنیت انتخابات را در سراسر کشور بهبود بخشد. در انتخابات سال 2020 هیچ حمله سایبری بزرگی اتفاق نیفتاد و شورای هماهنگی دولت زیرساخت های انتخابات و دبیران امور خارجه ملی آن را امن ترین انتخابات در تاریخ ایالات متحده خواندند.

“با توجه به دخالت دولت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 ایالات متحده و خطرات پیش روی انتخابات در سال جاری ، این یک موفقیت بزرگ است و بیشتر به دلیل رهبری کریس کربس و ژنرال پل ناکاسون از فرماندهی سایبری ایالات متحده است. و تلاش سازمانهای آنها. “[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir

ایندکسر