[ad_1]

اتوماسیون در حال دگرگونی در عملکرد سازمان ها در هر بخش است ، و این نگرانی را دارد که فرصت های شغلی برای مردم کاهش می یابد.

چند سالی است که اتوماسیون کارهای تکراری ، از طریق ربات های نرم افزاری ، یکی از مهمترین اولویت های رهبران فناوری اطلاعات است و می توان گفت همه گیر Covid-19 آن را در بالای لیست کارها قرار داده است.

فناوری هایی مانند اتوماسیون فرآیند رباتیک (ՀՀԿ) در حال حاضر فروش ساده ای برای رهبران مشاغل بود. کدام مدیر نمی خواهد کاری را انجام دهد که هر ساله زمان و هزینه انجام میلیون ها کار تکراری را کاهش دهد ، خدمات مشتری را همزمان بهبود بخشد و به کارمندان شما اجازه دهد از هوش انسانی خود برای کارهای با ارزش تر استفاده کنند؟

و کدامیک از اعتماد NHS می خواهد که ماماهای متخصص بتوانند آزمایش های خون را برای زنان باردار انجام دهند ، این یک فرایند مبتنی بر کاغذ است که روزانه دو ساعت طول می کشد ، زمانی که یک ربات نرم افزاری می تواند این کار را انجام دهد؟

یا کدام جامعه ساختمانی مایل نیست به طور خودکار پردازش درخواست های تعطیلات وام مسکن را در طی همه گیر شدن ، وقتی کارمندان مرکز تماس با 2000 تماس در روز مواجه می شوند ، به طور خودکار انجام دهد؟

گارتنر گفت که در سال 2020 ، رشد دو رقمی هزینه های مربوط به حزب عدالت و توسعه با ثبت 1.58 میلیارد دلار در سراسر جهان ثبت خواهد شد. این شرکت تحلیلگر انتظار دارد مشاغل در طی چند سال آینده استفاده از ՀՀԿ را تشدید کنند. طبق این گزارش ، 90٪ سازمانهای بزرگ تا سال 2022 به نوعی حزب جمهوری خواه را پذیرفته و ظرفیت پرتفوی خود را تا سال 2024 سه برابر خواهند كرد.

اما یک حرکت نزولی وجود دارد. افرادی که قبلاً این مشاغل را انجام داده اند باید کار دیگری برای انجام آنها پیدا شود ، در غیر این صورت ممکن است منسوخ شوند.

خبر خوب این است که هر کاری که آنها انجام می دهند به احتمال زیاد بیشتر از کارهای روزمره و تکراری است که روبات ها از آنها گرفته اند. خبر بد این است که دوره ای وجود خواهد داشت که سازمان ها قادر به یافتن نقش های جدید برای همه نخواهند بود.

داگلاس کوپلند ، نویسنده نسل X: قصه هایی برای یک فرهنگ تسریع شده، در سال 2017 به Computer Weekly گفت که احتمالاً برای بسیاری از افراد یک دوره عدم اطمینان وجود دارد. وی گفت: “شاید دسته های شغلی جدیدی ایجاد شود ، اما شاید مدتها طول بکشد تا این اتفاق بیفتد.” “در ضمن ، شما AI خواهید گرفت [artificial intelligence] جایگزین میلیون ها شغل ، و مردم از خود می پرسند که شغل آنها چه خواهد بود. “

اما یکی از حرفه هایی که وجود خود را مدیون ظهور ربات ها می داند ، کار توسعه دهنده ՀՀԿ است. هفته نامه رایانه با برخی از کسانی که در سفر خود به شغلی می روند که در DNA خود تجارت و فناوری اطلاعات دارد ، صحبت کرد.

صنعتی در اطراف اتوماسیون ایجاد می شود که نه تنها تهیه کنندگان نرم افزار به مارک های شناخته شده ای در محافل فناوری اطلاعات تبدیل می شوند ، بلکه کل مشاغل ایجاد شده برای آموزش افراد برای آموزش ربات ها هستند. Robiquity مستقر در منچستر یک نمونه است. این فارغ التحصیلان را قبل از قرار دادن در مشاغل مشتری برای خودکارسازی فرایندها جذب و آموزش می دهد. مشتریان Robiquity شامل جگوار لندرور و خرده فروش الکترونیک AO.com هستند.

حرفه توسعه در شرکت های ارتباطی با شرکت هایی مانند Robiquity کسانی را که هم از نظر فناوری و هم از نظر تجاری مشاغل مختلف دارند ، با یک تفکر منطقی از ویژگی های ارزشمندی که اکثر پزشکان به اشتراک می گذارند ، جلب می کند. نکته مشترک دیگری که در آنها اغلب وجود دارد این است که ՀՀԿ قبل از درگیر شدن با Robiquity برای آنها خبرساز بود.

ساموئل بین ، 24 ساله ، پس از فارغ التحصیلی از مهندسی نرم افزار در دانشگاه کاردیف متروپولیتن ، در رشته مشاوره فناوری اطلاعات FDM در لندن ، که کارکنان فناوری را در مشتریان مشتری کسب و کار خود قرار می دهد ، در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به کار شد.

از طریق FDM ، Bean در Robiquity قرار گرفت ، جایی که او یک برنامه آموزش فشرده 5 هفته ای را طی کرد تا به عنوان یک توسعه دهنده ՀՀԿ تبدیل شود. وی گفت: “آموزش شدید پنج به پنج به من کمک کرد تا به یک توسعه دهنده معتبر در فناوری Blue Prism تبدیل شوم”.

بین گفت که از نظر فنی ، بسیاری از آموزش ها را بسیار آسان می داند ، اما افزود که این روش به او می آموزد که چگونه با مشتری ارتباط برقرار کند و چطور فرآیند اتوماسیون را تعیین کند.

پس از فارغ التحصیلی ، وی به عنوان مشاور Robiquity به مدت دو سال در JLR قرار گرفت و از پروژه اتوماسیون سازنده پشتیبانی کرد.

یادگیری های Bean در JLR او را قادر به درک مزایای جمهوری اسلامی برای مشاغل بزرگ و همچنین چالش های اجرایی کرد. وی گفت: “من چیزهای زیادی در مورد نحوه عملکرد داخلی شرکت های بزرگ و موانعی که باید برای پیاده سازی ربات ها از آن عبور کنید ، آموختم.”

چالش غلبه بر شک و تردید در مورد هدف ՀՀԿ نیز در زمان حضور وی در JLR برطرف شد. وی گفت: “در اطراف حزب جمهوری اسلامی حساسیت وجود دارد و شما باید بتوانید توضیح دهید كه آنجا برای جایگزینی افراد نیست ، بلكه برای غنی سازی نیروی كار و مواردی از این دست است.”

پیام مثبت

بین گفت که تیمی در JLR وجود دارد که متمرکز بر دریافت پیام مثبت ՀՀԿ بود ، بنابراین فقط به توسعه دهندگان واگذار نشد.

هنگامی که او در JLR شروع به کار کرد ، شش توسعه دهنده مشغول کار بر روی 20 فرآیند بودند ، اما پس از آن شرکت یک مرکز تعالی حزب جمهوری اسلامی را تاسیس کرد و کارکنان ثابت خود را استخدام کرد.

بین از آن زمان به کارمندی تمام وقت در Robiquity تبدیل شده است ، جایی که وقتی پروژه ها ارائه می شود به عنوان مشاور در مشاغل تجاری قرار می گیرد.

این شغل به Bean این فرصت را داده است تا با درک نحوه فعالیت مشاغل ، مهارت های خود را گسترش دهد.

وی گفت: “هنگامی که من در دانشگاه بودم قبل از اینکه درک خوبی از صنعت فناوری اطلاعات داشته باشم ، امیدوارم که کارهای کدگذاری یا توسعه را انجام دهم.” “اکنون که وارد حزب جمهوری اسلامی شدم ، فهمیدم که انتظار اولیه من آن چیزی نیست که واقعاً می خواستم. من ترجیح می دهم کمی با کسب و کار تعامل داشته باشم و تمام روز را به یک میز تحریک نکنم. “

وی گفت: ՀՀԿ یک حد فاصل عالی بین تجارت و فناوری اطلاعات است زیرا در نهایت با اعضای تیم های تجاری مشتریان صحبت می کنید.

بین گفت افرادی که او در دانشگاه کاردیف با آنها تحصیل کرده است جهات مختلفی را طی کرده اند و حزب جمهوری اسلامی چیزی نبوده است که هر یک از آنها انتظار داشته باشند. وی گفت: “اگر از آنها می پرسیدید كه در مورد جمهوری اسلامی چه فكر می كنند ، آنها احتمالاً نمی دانستند شما در مورد چه چیزی صحبت می كنید”

وی افزود ، اما این فقط یک حرفه برای کسانی نیست که سابقه IT دارند. “بیشتر افرادی که من با آنها آموزش دیدم برخی از دانش فناوری اطلاعات را دارند ، اما من بعضی از افراد را می شناسم که هیچ کس نداشتند ، اما از یک حرفه کسب و کار بودند.”

یکی از اینها جک لاوت 25 ساله است. او مسیری مشابه Bean را طی کرد و از FDM شروع کرد ، جایی که او نیز در Robiquity به عنوان پیمانکار قرار گرفت. سپس ، مانند بین ، قبل از اینکه توسط Robiquity به عنوان کارمند پذیرفته شود ، دو سال در JLR مستقر شد.

اما برخلاف Bean ، لاوهت تجربه تحصیلات فناوری اطلاعات را نداشت و در دانشگاه مدیریت تجارت خوانده بود.

مسیر جدید شغلی

پس از دانشگاه ، او مشاغل موقت در میخانه های مختلف و همچنین مسئولیت مدیریت در Greggs را گذراند. انتظار نمی رفت کار جدیدی با موضوع اصلی که برای او جدید است آغاز شود. لاووت گفت: “من هرگز نام جمهوری اسلامی را نشنیده بودم ، اما از طریق FDM با Robiquity مصاحبه ای انجام دادم و مورد استفاده قرار گرفتم.”

چند ماه اول او سخت بود ، با توجه به اینکه قسمت اول مربوط به فناوری بود. وی گفت: “من در نهایت به عنوان یک توسعه دهنده ՀՀԿ آموزش دیدم که بسیار دشوار بود زیرا من سابقه فنی نداشتم.”

اما خیلی زود آن را برداشت. وی گفت: “همه چیز در مورد انجام نمودارهای جریان است زیرا همه برنامه نویسی در پس زمینه است.” “تمام آنچه شما واقعاً نیاز دارید این است که مبتنی بر منطق باشید ، اطلاعات را از یک سیستم بگیرید و آن را در سیستم دیگر قرار دهید.

“من احساس می کنم من یک انسان منطقی محور هستم و بسیاری از آنها مسئله حل می کنند. شما آن را بسازید ، آزمایش کنید و اگر نتیجه نداد ، دوباره برمی گردید. “

علاوه بر JLR ، لاووت وقت خود را در خرده فروش آنلاین AO.com نیز می گذراند که تجهیزات الکترونیکی مانند یخچال و فریزر را می فروشد. در آنجا وی یک ارزیابی سه هفته ای و یک پروژه آزمایشی را عملاً به اتمام رساند.

در AO.com ، او بخشی از تیمی بود که ضبط موارد مرکز تماس را به صورت خودکار انجام می داد. لاوت گفت ، کارکنان مرکز تماس قبلاً مجبور بودند که یادداشت ها را بین سیستم های IT کپی و پیست کنند ، اما این به صورت خودکار انجام شد و “هر کس 30 ثانیه 2000 بار در روز صرفه جویی کرد”.

او مانند بین ، معتقد است که تحصیلات زیادی در مورد جمهوری اسلامی لازم است. وی گفت: “در ابتدا ، وقتی من شغل خود را به مردم می گویم ، آنها فکر می كنند كه من جای افراد را می گیرم ، اما شما باید افراد را آموزش دهید.” “این بیشتر در مورد صرفه جویی در وقت کمی از افراد بیشتر ، اجازه دادن به آنها برای انجام کارهای دیگر است.”

غلبه بر شک و تردید برای لویت پاداش آور است ، وی گفت بسیاری از کارگران که ممکن است در مورد حزب جمهوری اسلامی بدبین باشند اکنون به مزایای آن پی برده اند. وی افزود: “تعداد زیادی از مردم به من مراجعه می كنند و می گویند” تو این همه وقت را در من صرفه جویی كردی “.

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir

ایندکسر