رسوایی فناوری اطلاعات اداره پست ، پائولا ونلز ، همزمان با افزایش فشار ، کشتی NHS را پرش می کند


پائولا ونلز پس از افشای اطلاعات مربوط به نحوه برخورد اداره پست با مدیرعامل های فرعی تحت رهبری خود ، از نقش خود در یک اعتماد NHS کناره گیری کرد به عنوان یک نظارت عمومی و سیاسی که در حال افزایش است.

رئیس اجرایی سابق اداره پست در بیانیه ای گفت كه كناره گیری از سمت خود به عنوان صندلی در Imperial College Healthcare NHS Trust تصمیم شخصی بود. وی در آوریل 2021 ترک خواهد شد.

ونلس اداره پست را در طی رسوایی ای هدایت کرد که صدها مدیر زیرمجموعه را پس از تجربه کسری حسابداری نامشخص در شعب ، به دلیل جرایم مالی تحت پیگرد قانونی قرار داد. این بزرگترین سو m سقوط عدالت در تاریخ حقوقی مدرن انگلیس توصیف شده است.

در سال 2009 ، تحقیقات هفتگی رایانه نشان داد كه مدیران فرعی ، كه شعبه هایشان را اداره می كنند ، مقصر این كمبودها هستند كه آنها مشكوك شده اند ناشی از سیستم رایانه ای است كه از آنها استفاده می شود ، معروف به Horizon. آنها مجبور به بازپرداخت پولی شدند که در واقع هرگز پس گرفته نشد. صدها نفر تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند و تعدادی نیز به زندان فرستاده شدند. بسیاری دیگر با ورشکستگی امرار معاش خود را از دست دادند و برخی دیگر از بیماری های ناشی از استرس رنج می بردند (جدول زمانی پوشش Computer Weekly را در زیر مشاهده کنید).

اداره پست همیشه انکار می کرد که می توان Horizon را به دلیل کمبودهای غیرقابل توجیه سرزنش کرد ، اما در دسامبر 2019 ، یک دعوی گروهی چند میلیون پوندی که بیش از یک سال قبل در دادگاه عالی فرار کرده بود ، با پذیرفتن اشتباه بودن اداره پست پایان یافت ، عذرخواهی و پرداخت 57.5 میلیون پوند خسارت.

هیچ مدیر فعلی یا سابق اداره پست برای پاسخگویی محاکمه نشده است. ونلز در طول هفت سال حضور در پست اداره پست از سال 2012 ، میلیون ها پوند درآمد کسب کرد و در سال 2019 ، به دلیل خدمات به اداره پست و امور خیریه ، CBE جایزه دریافت کرد. در همان سال ، درست قبل از پایان دادگاه ، وی اداره پست را ترک کرد و به عنوان رئیس صندوق اعتماد سلطنتی بهداشت و درمان NHS بنیاد ، یکی از بزرگترین اعتمادها در NHS ، مشغول به کار شد.

استعفای ونلس در حالی صورت می گیرد که به دنبال فشار ، امپریال خواستار بازبینی مستقل فرآیندی شد که هنگام استخدام وی طی کرد.

در ماه فوریه ، یک متخصص مراقبت های بهداشتی در فوریه ، پس از مطالعه در مورد درمان مدیران ارشد توسط اداره پست تحت رهبری ونلس ، انتصاب خود را با اعتماد به کمیسیون کیفیت مراقبت (CQC) تحت یک مقررات NHS ارجاع داد که هدف آن اطمینان از مناسب بودن مدیران اجرایی است.

در آن زمان ، اعتماد از تصمیم خود دفاع كرد و گفت كه تحولات رسوایی Horizon در آن زمان با آنچه در زمان انتصاب ونلس فهمیده شده بود مطابقت داشت ، كه به گفته وی هیچ دید دیگری برای بررسی هیئت مدیره وجود ندارد.

اما رسوایی از آن زمان عمیق تر شده است. در ماه ژوئن سال جاری ، کمیسیون رسیدگی به پرونده های کیفری (CCRC) 47 پرونده را که در آن مدیران فرعی به عنوان مجرمان بر اساس داده های Horizon تحت تعقیب قرار گرفتند ، به دادگاه تجدیدنظر ارسال کرد تا بعنوان سقط های احتمالی عدالت بررسی شود. اداره پست گفت که 44 مورد از این موارد را رد نمی کند ، به همین دلیل احتمال دارد که سوابق مجرمانه معاونان فوق لغو شود.

حتما بخوانید:
ناآرامی های عراق باعث تاخیر در مذاکرات ایران و عربستان شد

در ماه اکتبر ، بنیاد اعتماد NHS بنیاد بهداشت کالج امپریال گفت که در حال جستجو برای مشاوره حقوقی خارجی در رابطه با فرایندهایی است که هنگام انتصاب مدیر عامل سابق اداره پست پائولا ونلس به عنوان کرسی انجام داده است.

سخنگوی اعتماد در آن زمان گفت: “با توجه به نقش قبلی صندلی ما در اداره پست و پیچیدگی وضعیت با سیستم رایانه ای Horizon ، ما از مشاوره حقوقی خارجی برای اطمینان از جامع بودن فرآیندهای خود استفاده کرده ایم. ما همچنان از زمان انتصاب کرسی خود ، تحولات مربوط به اقدامات حقوقی Horizon و سوالات مربوط را در نظر می گیریم. “

در ماه مارس ، پس از پیگرد قانونی مدیر ارشد برای بررسی به دادگاه تجدیدنظر ، هلن Pitcher ، رئیس CCRC ، گفت: “اگر پرونده های زیادی دارید که همه مربوط به یک سیستم IT است که قرار داده شده است ، کسی در جایی باید س beenال کرده اند که آیا این تقصیر فرد است یا سیستم؟

وی گفت پیش فرض ها این موضوع به هیئت مدیره رفته و برای آنها برجسته شده است و مدیران ارشد اداره پست از این موضوع آگاه بوده اند. پچر گفت: “مدیر عامل سابق پائولا ونلس در مورد این موارد در مطبوعات کاملاً صریح صحبت کرد.”

ونلز در بیانیه ترک خود گفت: “تا زمان ترک من ، دو سال در این سمت خواهم بود. در حالی که از رفتن بسیار ناراحت خواهم شد ، این یک تصمیم شخصی در زمان مناسب است. من بسیار افتخار می کنم به آنچه در سراسر بیمارستان های خود به دست می آوریم – از مراقبت و درمان خارق العاده تا تحقیقات و آموزش عالی. من همچنان هر روز از فداکاری و تخصص مردم ما متعجب می شوم ، نه فقط در همه گیر شدن بیماری که همه از آنها خواسته شده است. “

مین الكساندر ، روانپزشك مشاور سابق NHS ، كه ارجاع اصلی خود را به CQC انجام داد ، گفت كه اگر ونلس برای استعفا اعمال شود ، او تعجب نخواهد كرد.

“او در ماه ژوئیه من را به عنوان سرکشی در اعتماد AGM مورد حمله قرار داد ، و او راضی بود که معاون رئیس خود علنا ​​ادعا کند که اعتماد به دقت و به طور کامل آمادگی جسمانی او را مورد توجه قرار داده است ، در حالی که چنین نبود. گزارش سالانه اعتماد منتشر شده در ژوئن حاوی هیچ اشاره ای به عزیمت وی ​​نبود. اعتماد با اکراه موافقت كرد كه گزارش خارجي از تناسب اندام او را فقط در مراحل پاياني تهيه كند. “

مبارزان و برخی نمایندگان مجلس می خواهند ونلز را از CBE محروم ببینند ، که درست قبل از آنکه قاضی دادگاه عالی حکم دادگاه را لعنت کند از اداره پست ، به او اعطا شد.

در بحث اخیر رسوایی Horizon در مجلس عوام ، گاوین نیولندز ، نماینده SNP در پایسلی و رنفروشایر شمالی ، گفت که زندگی یکی از رای دهندگان وی در هم ریخته است و پرسید: “چه کسی مسئول خواهد بود؟”

در طی این بحث ، جولیان لوئیس ، نماینده مستقل New Forest East ، از وزیر امور پستی از Paul Scully س askedال شد که آیا وی قبول دارد “که افراد حاضر یا مقامات سابق اداره پست که این فاجعه را مرتکب شده و عذاب قربانیان را ادامه داده اند ، باید مجازات شوند ، نه ارتقا، یافته ، و شرم آور ، به جای اینکه با افتخارات به شما اهدا شود. “

حتما بخوانید:
آموزش تعمیرات موبایل - دوره تعمیر تخصصی موبایل در تهران

در قضاوت خود ، قاضی دادگاه عالی ، پیتر فریزر ، با انتقاد از شیوه های تجاری اداره پست ونلس ، انکار این ادعا را که می توان Horizon را به دلیل کمبودهای حسابداری مقصر دانست “برابر با قرن بیست و یکم حفظ صاف بودن زمین” توصیف کرد .

در اواخر ماه گذشته ، در هنگام رسیدگی به پرونده های مدیر فرعی ، در دادگاه تجدیدنظر ، وجود سندی مشخص شد ، که ادعا می شود یکی از وکلای دادگستری خود به اداره پست توصیه کرده است که شاهدان خبره آن در پیگرد قانونی مدیران فرعی ، اطلاعاتی را که می تواند تعقیب قانونی را تضعیف کند ، ارائه دهد. علنی نشده است ، از طریق یک وکیل مدافع ، سیمون کلارک ، به اداره پست در مورد شواهد ارائه شده توسط یک شاهد خبره در دادگاه ها.

جیمز آربوتنوت ، همکار محافظه کار اخیراً گفت که این سند می تواند نشان دهد که اداره پست “در هنگام تحقیق قبلی در مورد رسوائی” مجلس را دروغ گفته و آن را تحقیر می کرد. “

وی پس از استعفای ونلس ، گفت: “آیا می تواند تصادفی باشد که اندکی پس از مشخص شدن دروغگویی اداره پست به پارلمان ، پائولا ونلز اعلام کرد که از شغل NHS کناره گیری می کند؟”

الكساندر گفت: “به نظر می رسد از سلسله حوادث ، روند دادگاه تجدیدنظر فعلی ، افشای توصیه های وكیل كه قبلاً توسط اداره پست اعلام نشده بود و ادعای مربوط به لرد آربوتنوت مبنی بر اینکه اداره پست دروغ گفته و مجلس را گمراه كرده است ، مهم بوده است. اعلامیه عزیمت پائولا ونلس. “

به طور جداگانه ، یک مدیر سابق اداره پست مورد انتقاد فریزر ، مدیر آنجلا ون دن بوگرد بود ، که در طول دادگاه با پرسش های دقیق روبرو شد. وقتی فریزر در 15 مارس 2019 حکم 300 صفحه ای خود را صادر کرد ، وی گفت: “دو موضوع خاص کجا بود [Van den Bogerd] به من شواهد صریح نداد ، و به دنبال مبهم کردن مسائل و گمراه کردن من بود. “

ون دن بوگرد بی سر و صدا اداره پست را ترک کرد و طبق گفته بی بی سی ولز ، هفته گذشته توسط اتحادیه فوتبال ولز به عنوان “رئیس مردم” انتخاب شد.

در همین حال ، معاونان فرعی قربانیان رسوایی هنوز در تلاشند زندگی خود را از نو بسازند و همچنان در بسیاری از جبهه ها برای عدالت می جنگند. به آنها 57.5 میلیون پوند خسارت تعلق گرفت ، اما پس از پرداخت هزینه های حقوقی ، فقط 11 میلیون پوند بین آنها باقی ماند. JFSA خواستار این است که دولت هزینه های حقوقی را برای ترک قربانیان با تسویه حساب عادلانه پرداخت کند ، اما دولت این کار را رد کرده است. یک مدعی که به اشتباه به زندان فرستاده شد و زندگی او را در هم ریخت ، فقط 9000 پوند غرامت دریافت کرد.


منبع: tadrisriazi-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید