[ad_1]

تهدید به شکست ICT در کمین قانون محیط زیست هلند است. این قانون باید به ساده سازی اساسی قوانین و مقررات فعلی تبدیل شود ، انقلابی در برنامه ریزی فضایی و بزرگترین عملیات قانونی در هلند از سال 1848 باشد ، اما مشکلات و هزینه های مداوم ICT قانون جدید را به خطر می اندازد.

قانون جدید محیط زیست هلند باید از اول ژانویه 2022 اجرا شود و همه 3000 قانون فعلی و 120 آیین نامه وزرا را جمع آوری کند که هنوز چیدمان ساختمان ها را تعیین می کند. به لطف برنامه های مشخص منطقه بندی دیجیتال و اقدامات کوتاه ، شهروندان و مشاغل باید به زودی بتوانند مجوزهای مربوط به نوسازی و رویدادها را تنظیم کنند.

راه اندازی قانون محیط زیست در ابتدا برای اواسط سال 2019 برنامه ریزی شده بود ، اما پس از گزارش ویرانگر ارگانی که پروژه دیجیتال دولت هلند را ارزیابی می کند ، به ژانویه 2021 در سال 2017 موکول شد. اجرای آن از آن زمان به ژانویه 2022 موکول شد.

بزرگترین مانع سیستم رایانه ای است که همه ارگانهای مربوطه (شهرداریها ، استانها ، ثبت زمین و تابلوهای آب) باید به آن متصل شوند.

“بسیار مهم است که این کار بی عیب و نقص باشد. بدون یک سیستم دیجیتال ، این قانون نمی تواند لازم الاجرا شود ، “کاجسا اولونگرن ، وزیر امور خارجه ، در اوایل سال جاری به مجلس عوام گفت.

او سفارش داد بررسی ICT دفتر (BIT) ، نهادی که پروژه های دیجیتالی دولت ملی در هلند را ارزیابی می کند ، تا تحقیقات پیگیری را در مورد قانون محیط دیجیتال سیستم (DSO) انجام دهد.

در نتیجه اولین گزارش BIT ، در سال 2017 ، معرفی قانون قبلاً به تعویق افتاده است. نتیجه گیری در آن زمان این بود که برنامه با یک طراحی پیچیده و غیر ضروری یک باره گام بسیار بزرگی را طی می کند. توصیه در آن زمان این بود که دامنه و پیچیدگی را تا حد زیادی کاهش دهیم ، تأثیر مرجع ذی صلاح را در طراحی و استفاده از بخشهایی از سیستم حتی قبل از اجرای قانون استفاده کنیم.

نتیجه گیری از گزارش پیگیری BIT نشان داد که سیستم های ICT هنوز ناکافی هستند ، و ابراز نگرانی “در مورد معرفی به موقع و موفقیت آمیز DSO ، با وجود تصمیم به تعویق انداختن معرفی به مدت یک سال”.

به این نتیجه رسید که قسمتهای مهم سیستم کامل نیستند و هنوز به اندازه کافی آزمایش نشده اند تا بتوانند به DSO به عنوان یک کل قابل کار و کنترل اعتماد کنند.

به گزارش روزنامه هلندی پریشان، که دو گزارش محرمانه درباره پیشرفت قانون محیط زیست مشاهده کرده است ، جای تردید است که آیا این قانون می تواند در سال 2022 اجرا شود.

یک تعویق جدید در کمین است ، با این خطر که با تأخیر بیشتر حمایت سیاسی از قانون محیط زیست نیز از بین خواهد رفت. بنابراین برای افرادی که درگیر آن هستند بسیار مهم است که تاریخ اجرای 1 ژانویه 2022 را رعایت کنند ، حتی اگر این کار با یک سیستم ناقص انجام شود.

در صورت رسیدن تاریخ اجرا ، BIT مشکوک است که سیستم دیجیتال به یک سیستم رایانه ای محروم متکی خواهد بود. به گفته کارشناسان ، توسعه بیشتر این سیستم چند سال به طول می انجامد و تنها در این صورت است که دولت می تواند به فکر گسترش عملکرد باشد. اما یک سیستم روغن کاری شده ، که با آن شهروندان و شرکت ها می توانند در کمترین زمان امور را با دولت تنظیم کنند ، فاصله زیادی دارد.

بودجه بیش از حد

دولت هلند در حال حاضر در زمینه ICT شهرت مشکوکی دارد. در سیستم پلیس C2000 ، کارت تراشه برای حمل و نقل عمومی و سیستم های آژانس منافع ، UWV و همچنین سازمان غذا جدید مشکلاتی وجود داشته است.

در سال 2014 ، یک کمیته پارلمانی به رهبری Ton Elias ICT را در دولت هلند بررسی کرد. حکم آنها خشن بود: هزینه های شکستها 1 تا 5 میلیارد یورو در سال بود. در پاسخ به نتیجه گیری کمیته الیاس ، BIT راه اندازی شد.

احتمال اینکه قانون جدید محیط زیست نیز به میزان قابل توجهی از بودجه خارج شود محتمل به نظر می رسد. دولت ملی بودجه ای بالغ بر 142 میلیون یورو را برای تحقق سطح پایه سیستم مرکزی و دیجیتال در دسترس قرار داده است ، اما طبق گزارش BIT ، 128.8 میلیون یورو از این مبلغ قبلاً تا پایان مارس 2020 هزینه شده بود.

هزینه های قابل توجه انتقال

اگرچه دولت ملی 35 میلیون یورو اضافی برای حمایت از اجرای و 10 میلیون یورو برای راه اندازی یک نقطه اطلاعات در دسترس دارد ، اما در موسسات مربوطه مروری کلی بر هزینه های اجرای آن وجود ندارد. شرکت مشاوره KPMG محاسبه کرده است که کل “هزینه های انتقال” تا سال 2029 برای موسسات درگیر 1.5 تا 1.8 میلیارد یورو است.

شهرداری ها باید سهم شیر از این هزینه ها را پرداخت کنند. آنها از این بابت بسیار نگران هستند. سپتامبر گذشته ، انجمن شهرداری های هلند (VNG) با صدور فرمانی از دولت خواست كه پول بیشتری برای قانون محیط زیست اختصاص دهد. پس از تصویب طرح ، VNG با وزیر اولونگرن وارد بحث شد. دومی اعلام کرد که او نگرانی های شهرداری ها را دیده و برای گفتگو آزاد است.

تحلیل هزینه و سود

نقطه شروع این قانون این است که هزینه ها باید بیشتر از مزایای آن باشد ، اما شهرداری ها می ترسند پس از اجرایی شدن قانون ، از نظر ساختاری ضرر کنند. به عنوان مثال ، آنها باید با هزینه های پرسنل ، اطلاعات و ICT سر و کار داشته باشند ، اما در ازای آن درآمد کمی دارند. در حقیقت درآمد از دست خواهد رفت زیرا در هنگام صدور مجوزهای کمتری می توان هزینه کمتری دریافت کرد. این امر به شدت یادآور انتقال قبلی وظایف از دولت مرکزی به شهرداری ها است.

در سال 2015 ، شهرداری های هلند مسئول مراقبت از جوانان ، کار و درآمد و مراقبت های طولانی مدت شدند. با این حال ، آنها به سختی پول اضافی برای اجرای کار دریافت کردند و در عوض تمرکز زدایی با ریاضت اقتصادی همراه بود.

دولت ملی تصور می کند که اجرای قانون محیط زیست خودپایدار است ، اما اینکه این واقعاً چنین باشد ، بسیار شک است. بررسی رابطه بین هزینه ها و منافع هنوز در حال انجام است و دولت هلند در حال حاضر درباره قانون محیط زیست بحث می کند.

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir