[ad_1]

زیرمجموعه ها دولت را متهم کرده اند که چشم خود را بر سو to استفاده ای که در طول “سلطنت ترور” اداره پست بر آنها تحمیل شده ، بسته است.

آنها در شکایت خود از نماینده دادستان مجلس ، که امروز علنی شد ، آنها ادعا می کنند دولت از طریق وزارت بازرگانی ، انرژی و استراتژی صنعتی (BEIS) در وظیفه خود در نظارت و تنظیم اداره پست کوتاهی کرده است ، این اجازه را می دهد که به نادرست مدیران زیرمجموعه را به دلیل غیر قابل تعقیب تحت پیگرد قرار دهد تلفات حسابداری ، به جای بررسی خطاهای احتمالی رایانه.

مدیر ارشد سابق آلن بیتس ، که گروه مبارزات انتخاباتی اتحاد عدالت برای Subpostmasters Alliance (JFSA) را برای به عهده گرفتن اداره پست در سال 2009 تشکیل داد ، گفت: “این شکایت سندی سخت گیر و ممنوع است.”

“ما اعتقاد داریم [it] دولت را به طریقی که طی سالهای گذشته با اداره پست توطئه کرده و به وی اجازه می دهد تا یک حکومت وحشت و ارعاب زیرمجموعه های خود را کنترل کند تا هرگونه خرابی سیستم Horizon خود را پوشانده نگه دارد ، کاملا محکوم می کند. “

JFSA به عنوان بخشی از شکایت خود 300 میلیون پوند طلب می کند تا هزینه های هنگفتی را که در یک نبرد دادگاه متحمل شده اند ، جبران کند ، این امر نقش اداره پست دولتی را در رسوایی ای که زندگی ها را نابود کرد ، آشکار کرد.

این کمیته از نماینده دادگستری مجلس خواسته است تا درمورد دخالت دولت ، با س questionsالات اصلی که آنها خواستار پاسخگویی هستند ، موشکافی کند ، از جمله اینکه چه کسی چه چیزی را می داند ، چه کسی چه کاری انجام داده و چه زمانی.

تقاضای 300 میلیون پوندی برای تأمین آنچه آنها ادعا می كنند زیرمجموعه ها دریافت می كرده اند در صورت عدم اجازه دولت به اداره پست مبنی بر هزینه كردن بیش از مدعیان در جریان پرونده اخیر دادگاه عالی ، كه موجب تأیید آنها شده است.

سرزنش اشتباه

حدود 15 سال ، از زمان معرفی سیستم حسابداری Horizon خود در سال 2000 ، اداره پست متعلق به دولت گفت كه معاونان زیرمجموعه مسئول کمبودهای حسابداری غیرقابل توجیه هستند ، مدیرانی که به دلیل اشتباهات رایانه ای ایجاد شده اند ، به اشتباه سرپرست ها شناخته می شوند.

زیرمجموعه ها به دلیل سرقت و حسابگری نادرست تحت تعقیب قرار گرفتند ، از جمله بی عدالتی هایی که در نتیجه آنها متحمل شد ، مجازات زندان ، خدمات اجتماعی ، سوابق کیفری و جریمه های سنگین بود. بسیاری از کمبودهای برگشت داده شده معتقدند که ناشی از اشتباهات خودشان است. هنگامی که زیر پست مدیر و Computer Weekly به دلیل احتمالی اداره پست منکر خطاهای رایانه ای می شود ، می تواند ضررهای غیرقابل توضیح ایجاد کند.

در سال 2018 ، بیش از 500 مدیر فرعی ، به رهبری بیتس ، در یک دادخواست گروهی اداره پست را به دادگاه کشاندند تا ثابت کنند که سیستم کامپیوتری مقصر ضررهای غیرقابل توجیه است. آنها در نبرد چند میلیون پوندی دادگاه عالی ، که در دسامبر سال 2019 به نتیجه رسید ، پیروز شدند و ثابت کردند که سیستم رایانه ای Horizon که آنها استفاده کردند ، مقصر کمبودهای حسابداری غیر قابل توجیه بود.

هنگامی که پرونده دادگاه عالی به پایان رسید ، اداره پست موافقت کرد 57.75 میلیون پوند خسارت پرداخت کند ، اما پس از پرداخت هزینه ها ، این مبلغ کمی بیش از 11 میلیون پوند باقی مانده است که حتی نتوانست خسارات مالی گروه بیش از 500 مدعی را پوشش دهد . به عنوان مثال ، یک مدعی که به اشتباه به زندان فرستاده شد و زندگی او را در هم ریخت ، فقط 9000 پوند غرامت دریافت کرد.

رسوایی Horizon به طور گسترده ای به عنوان یکی از بزرگترین سقط های عدالت در تاریخ انگلستان شناخته می شود ، کمیسیون رسیدگی به پرونده های کیفری ، 47 مورد محکومیت مدیر فرعی را به دادگاه تجدید نظر ارجاع داد تا بزرگترین مراجعه گروه در تاریخ حقوقی انگلیس باشد.

JFSA در شکایت خود به ombudsman ادعا می کند که نه تنها دولت قادر به نظارت بر رفتار اداره پست نبوده بلکه JFSA دولت را به داشتن مستقیم “نظارت و کنترل نظارتی مطلق بر POL در دوره مربوطه” متهم کرده است.

دانش دولت

در این شکایت گفته شده که مالکیت 100٪ دولت اداره پست ، قدرت آن به عنوان تنها تأمین کننده مالی ، کنترل عملی اجرایی سازمان و قدرت تصویب انتصابات و همچنین تعیین نماینده در کمیته حسابرسی و خطر اداره پست ، اثبات می کند. دولت باید بداند چه خبر است.

در این شکایت آمده است: “از این رو می توان با اطمینان گفت که دولت به راحتی می توانست گام هایی برای جلوگیری از رفتارهای شنیع اداره پست در هر زمان از دوره مربوطه بردارد.” “یا به بیان دیگر ، اگر دولت به عنوان یک مالک 100٪ نتوانست جلوی رفتارهای شنیع اداره پست را بگیرد ، کسی نمی تواند این کار را انجام دهد.”

دولت تقصیر را قبول نکرده است ، اداره پست را به عنوان یک سازمان “تمام قد” توصیف کرده و اظهار داشته است که این سازمان درگیر امور عملیاتی نیست. همچنین از پرداخت هزینه هایی که مدعیان زیرمجموعه باید برای بردن اداره پست به دادگاه و برنده شدن خودداری می کنند.

در ماه ژوئیه ، JFSA با استفاده از Crowdustice ، یک بستر سرمایه گذاری جمعی با هدف جمع آوری پول برای پرونده های حقوقی ، فقط در مدت شش هفته 100،000 پوند برای هزینه های حقوقی خود جمع کرد. ارسال شکایت به دادگستری رایگان است اما کار حقوقی برای جمع کردن یک بحث اینطور نیست.

در شکایت خود ، JFSA گفت: “ماهیت دقیق اقدامات انجام شده توسط اداره پست موضوع این شکایت نیست ، اما همچنین مورد اختلاف نیستند – آنها یک پرونده تاریخی هستند …

“ما می گوییم که دولت در عدم سوm نظارت و تنظیم صحیح POL به گونه ای مقصر است که سو to مدیریت را به گونه ای انجام دهد که از اداره اداره پست جلوگیری کند ، همانطور که در احکام شرح داده شده است و با این کار زندگی شاکیان را از بین می برد.”

شکایت JFSA

شکایت JFSA قبلاً به BEIS ارسال شده است، همانطور که پروتکل نیاز دارد ، و در حالی که منتظر پاسخ BEIS است ، یک سند 74 صفحه ای را ، با تشریح شکایت خود ، به صورت عمومی منتشر کرده است.

BEIS تا پایان این ماه فرصت دارد تا به این شکایت پاسخ دهد ، و این شکایت به نماینده دادستان پارلمان خواهد رسید.

جلسه توجیهی کتابخانه مجلس عوام ، دادستان پارلمان: نقش و پیشنهادهای اصلاحات، می گوید: “نماینده دادستان پارلمان می تواند شکایات افراد عمومی را که معتقدند به دلیل سوinist مدیریت ادارات دولتی یا برخی ارگان های عمومی دچار بی عدالتی شده اند ، بررسی کند.

“سوdاستفاده را می توان اینگونه تعریف کرد که نهاد عمومی درست یا منصفانه عمل نکرده باشد ، یا خدمات ضعیفی داده باشد و امور را درست نکند.”

دادگستر حق احضار افراد و اوراق با اختیاراتی مشابه اختیارات قاضی دادگاه عالی را دارد. بیتس گفت: “بنابراین نام ها مشخص خواهد شد و کسانی که تصمیم می گیرند باید از آنچه که انجام داده اند دفاع کنند یا در بسیاری از موارد احتمالاً این کار را نکرده اند ، این کار به پایان رسید و ما مجبور شدیم اداره پست را به دادگاه عالی ببریم.”

بیتس گفت که شکایت “ادعای مزخرف را کاملاً نابود می کند” اغلب توسط دولت مطرح می شود که اگرچه صاحب اداره پست است ، این شرکت به عنوان یک تجارت تجاری مستقل فعالیت می کند.

“این شکایت همچنین به دنبال جبران خسارت مالی است ، نه فقط برای جبران هزینه های دادرسی قانونی ، بلکه همچنین برای تمام خسارات دیگری که گروه متحمل شده است و اگر اداره پست اجازه نداشت از کیف پول باز دولت استفاده کند ، می توانست بخشی از آزمایشات بعدی باشد. به هر قیمتی پول ما تمام شود. “

دخالت کامل

شکایت JFSA ادعا می کند که دولت “کاملاً درگیر این تصمیم بوده است زیرا دارای کرسی در کمیته اداره پست است که برای مدیریت دادگاه تشکیل شده است. بیتس گفت: “رقمی که اکنون به دنبال آن هستیم بسیار بیشتر از آن است که فقط برای جبران هزینه ها به دنبال آن بودیم.”

اسنادی برای پشتیبانی از شکایت ارسال شده است که اشاره به حوادث ، جلسات ، گزارش ها و ایمیل هایی دارد که مدیران ارشد می خواهند سرمایه گذار بیشتر در آنها سرمایه گذاری کند. “ما لازم نیست که پرونده خود را به طور کامل به Ombudsman اثبات کنیم. ما فقط باید نشان دهیم که پرونده ای وجود دارد که نیاز به رسیدگی دارد و ارسال JFSA فراتر از آن است. “

این یک تحقیق هفتگی کامپیوتری در سال 2009 بود که برای اولین بار داستان مدیران فرعی ، که شعب اداره پست را اداره می کردند ، به دلیل خسارات مالی نامشخص ، که آنها ادعا می کردند ناشی از اشتباهات سیستم Horizon بوده است ، مقصر و مجازات می شوند ، علنی کرد (جدول زمانی زیر را ببینید)

JFSA اندکی پس از آن تأسیس شد که مدیران ارشد ، که از طرف اداره پست به آنها گفته شده بود که فقط کسانی هستند که با کمبودهای غیرقابل توجیه روبرو هستند ، فهمیدند که آنها تنها نیستند.

اداره پست انکار سیستم رایانه ای را انکار کرد ، و متعلقات زیرمجموعه متعاقباً به دلیل سرقت و حسابگری نادرست تحت تعقیب قرار گرفتند ، که احکام زندان ، خدمات اجتماعی ، سوابق کیفری و جریمه های سنگین از جمله بی عدالتی هایی که در نتیجه آنها متحمل شده بود. اداره پست در واقع از بسیاری از خطاها و اشکالات موجود در سیستم که می تواند باعث کمبود شود ، اطلاع داشت ، اما آنها را تا زمان مجبور شدن در هنگام نبرد قانونی آشکار نکرد.

فراخوانهایی برای بررسی دقیقتر اینکه چه کسی چه کاری انجام داده و چه زمانی انجام شده است ، بازنگری وعده داده شده توسط دولت به دلیل عدم پیشرفت کافی مورد انتقاد قرار گرفته است. JFSA ، همراه با بسیاری از نمایندگان مجلس ، بررسی پیشنهادی توسط دولت را “سفیدكاری” توصیف كرده اند زیرا فاقد قدرت فراخوانی شاهدان برای ارائه شهادت تحت سوگند است و خسارات مالی متضرر مدیران فرعی را برطرف نمی كند.

مبارزه برای عدالت

همتای محافظه کار جیمز آربوتنوت ، که سالها برای مدیران زیرمجموعه برای مبارزه با عدالت مبارزه می کرد ، گفت که باور اینکه دولت “که صاحب اداره ، اداره و بودجه اداره پست است” ، در هر مرحله از آنچه اداره پست نادیده گرفته است دشوار است. انجام شده است

“به ویژه نقش مسئول حسابداری ، که در وب سایت Gov.uk آمده است ، مشخص می کند که دبیر دائمی بخش BEIS باید بسیار دقیق فعالیتهای ارگانهای تحت نظارت خود ، از جمله اداره پست را تحت نظارت داشته باشد.” او اضافه کرد. “دولت از نزدیک درگیر این رسوایی بوده است ، یکی از بدترین مواردی که یک نهاد عمومی در این کشور مرتکب شده است ، از همان ابتدا.”

“دولت تحت یک تعهد اخلاقی و احتمالاً قانونی است که به افرادی که زندگی آنها ویران شده است جبران کند و بسیاری از ما وجود دارد که تا زمانی که این کار را انجام ندهد ، آرام نخواهیم ماند.

در جریان بحث در خانه لردها ، همتای کارگر ، پیتر هاین اخیراً گفت که مسئولیت نهایی این رسوایی بر عهده دولت است. وی گفت: “دبیر دائمی بخش ، مسئول حسابداری اداره پست است ، دولت نماینده ای در هیئت مدیره دارد و در نهایت دولت مسئول این رسوایی است.”

“به اندازه کافی خوب نیست که بتوانید این کار را با بسیاری از فرآیندها و بررسی ها ادامه دهید – آنها باید کاملاً جبران شوند.”

شکایت JFSA را به ombudsman اینجا بخوانید.

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir