مذاکرات ایران و عربستان در کانون توجه وزرای خارجه عراق و فرانسه استفواد حسین وزیر امور خارجه عراق در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با کاترین کولون همتای فرانسوی خود دیدار و گفتگو کرد.

سایت رسمی وزارت امور خارجه عراق در این زمینه نوشت: در این دیدار دو طرف بر توسعه روابط دوجانبه در زمینه های مختلف و راهکارهای تقویت رایزنی ها و هماهنگی بین بغداد و پاریس تاکید کردند.

در ادامه فواد حسین در خصوص وضعیت عراق، تحرکات گروه های سیاسی برای دستیابی به تصمیمات مشترک برای برگزاری جلسه پارلمان در روزهای آینده با هدف تشکیل دولت توضیحاتی ارائه کرد.

بر اساس این بیانیه، این دو مقام عراقی و فرانسوی با اشاره به روابط دوجانبه عربستان و ایران و بهبود آن در برخی زمینه ها، بر تداوم این مذاکرات که از بغداد آغاز شده و پیشبرد آن در راستای تحقق امنیت، ثبات تاکید کردند. آنها افزودند: عراق نقش مثبت و آشتی جویانه ای در منطقه ایفا می کند.

پس از پایان نشست دوجانبه عراق و فرانسه، وزیر امور خارجه اردن نیز به این نشست اضافه شد و نشست سه جانبه تشکیل شد. در همین راستا، وزارت امور خارجه عراق در بیانیه ای اعلام کرد که در نشست سه جانبه که در حاشیه هفتاد و هفتمین دور مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد، فعالیت های مقدماتی مرتبط با دستور کار و اهداف این کنفرانس مورد بحث و بررسی قرار گرفت. .

در این بیانیه آمده است که در پایان این نشست سه جانبه، فواد حسین به همکاران اردنی و فرانسوی خود پیشنهاد کرد که در جلسه بعدی دبیرخانه کنفرانس مشترک و به رهبری عراق باشد.

حتما بخوانید:
Destiny 2 در سال 2021 بازی متقاطع می شود - PS5 و Xbox Series X شامل آن می شود

دیدگاهتان را بنویسید