مذاکرات هسته ای با وضعیت داخلی آمریکا گره خورده استمیخائیل اولیانوف پس از انتشار توییتی با رد اتهامات مقامات غربی علیه ایران نوشت: این اتهامات راهی برای به بن بست کشاندن مذاکرات وین شد. اگر بن بست وجود داشته باشد، نتیجه عوامل زیادی است. تلاش برای انداختن همه تقصیرها به گردن ایران ناعادلانه است.

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی و مذاکرات وین تاکید کرد که مذاکرات در حال حاضر بیش از حد به وضعیت سیاسی یکی از طرف های شرکت کننده در مذاکرات (آمریکا) وابسته است.

دانیل لازار تحلیلگر آمریکایی روز گذشته در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران تاکید کرد که آمریکا قطعا نمی خواهد شریک و همراه خود در منطقه یعنی اسرائیل را از دست بدهد و به شدت نگران موضع اسرائیل پس از امضای برجام است. در جریان این مذاکرات، مقامات اسرائیلی همچنین از آمریکا خواستند که از احیای برجام جلوگیری کند زیرا ممکن است موجودیت اسرائیل پس از برجام در خطر جدی قرار گیرد.

این تحلیلگر ادامه داد: این احتمال وجود دارد که آمریکا پس از انتخابات میان دوره ای مجلس، رویکردی متفاوت با آنچه امروز شاهد آن هستیم در پیش بگیرد و با خواسته های متفاوتی به موضوع مذاکرات هسته ای ایران نگاه کند. البته همه اینها به نتایج انتخابات و پیروزی هر یک از احزاب سیاسی یعنی دموکرات ها و جمهوری خواهان در آمریکا بستگی دارد.

حتما بخوانید:
Apple AirPods Max ثابت می کند که کنترل های لمسی در هدفون هنوز به اندازه کافی خوب نیستند

دیدگاهتان را بنویسید