معرفی کاربردی ترین ورق های فولادی

معرفی گونه های ورق های فولادی

 گونه های ورق های فولادی به جهت هدف خاصی ساخت می شوند تا در صنایع گوناگون آیتم به کارگیری و کاربرد قرار بگیرند. امروزه کارخانه های زیادی به ساخت انواع ورق می پردازندهرکدام از این سوله های کیفیت و طریق خاصی را برای ایجاد ورق های فولادی عمدتاً برآورد می کنندبعضی از ورق ها ممکن است، مالامال استعمال تر نیز باشند که به هر اکنون مورد ها کاربرد هر کدام گوناگون است. به همین دلیل، در ادامه به مقایسه این ورق ها خوا‌هیم پرداخت.

ورق سیاه

 ورق سیاه از یک عدد از انواع گونه های ورق فولادی است. از نظر صورت ظاهری رنگی کاملا مات دارد و به این دلیل، به ورق سیاه آوازه یافته است. از لحاظ ضخامت هم ورق سیاه را  متنوع در حیث می گیرند که به این برهان در بازار اهمیت تقاضای مهربانی روبرو شده است. عمدتاً از ورق سیاه برای تولید قطعات اهمیت خودرو و حتی انواع ابزار آلات به کار گیری می کنند.

در صورتی که از ورق های گالوانیزه برای ساختن قوطی و پروفیل می توان به کارگیری کرد. ورق سیاه مقاومت و تداوم دوچندان بالایی دارااست و به این دلیل، در صنعت های نه چندان سبک آیتم به کار گیری قرار می گیرداین در حالی است که ورقی همچون ورق روغنی طبق معمول برای ایجاد لوازم خانگی و تزئینات فلزی گزینه به کار گیری و کاربرد قرار می گیرد.

ورق گالوانیزه

اشکال ورق های فولادی مجموعه متنوعی را تشکیل می دهند. ورق گالوانیزه هم در همین تیم جای دارااست که در در میان انواع ورق های فولادی می اقتدار گفت، ورق گالوانیزه متاع پایه وجود ندارد ولی در درمقابل اکسید آهن تداوم بالایی را از خود به اکران می‌گذارد. در مناطقی که رطوبت بالا قاضی است، صددرصد می توان از ورق گالوانیزه استفاده کرد.

در مقایسه اهمیت ورق های فولادی دیگر حقیقتاً ورق های گالوانیزه پاره ای سنگین تر بوده و وزن بیشتری را برآورد می کنند. از لحاظ مشخصات فنی هم در برابر ورق های فولادی دیگر شما ضخامت ۶ الی ۱۸ میلیمتر را به صورت متغیر میتوانید در حیث بگیرید.

ورق روغنی

 یکی دیگر از اشکال ورق های فولادی ورق روغنی میباشد که ظاهر فوق‌العاده خوشگل و براقی دارد. به این عامل به جهت ایجاد وسایل تزیینی فلزی و و ساختن وسایل خانگی و مبلمان آیتم کاربرد قرار می گیردمعمولاً کاربرد غیر صنعتی ورق روغنی آن را به یکی از مختلف ترین ورق های فولادی تبدیل کرده است.

حتما بخوانید:
سایت سوئدی زبان آمازون دسترسی خرده فروشان محلی را گسترش می دهد

در اشکال، سایز و بعد ها گوناگونی می توان به پیشنهاد ورق روغنی بپردازید. از لحاظ ظاهری هیچ مدل ورقی نمی تواند جای ورق روغنی را بگیردهمینطور یکی از از تفاوت های با دیگر میان ورق روغنی و دیگر ورق های فولادی همین است که سپس از ساخت اهمیت استعمال از شیوه روغن کاری روند تولید خویش را به نقطه نهایی می رساند.

 ورق استیل

 ورق استیل هم امروزه به جهت ایجاد گونه های میخ، لوله درزدار، تیرآهن و پرچ آیتم به کار گیری قرار می گیرد. در مصالح ساختمانی نیز نقش مهمی را ایفا می کندولی مقایسه‌ای که میخواهیم برای ورق استیل کلیدی ورق های دیگر تحلیل کنیم، این هست که ورق استیل یک نوع آلیاژ کم کربن شناخته می شود، در صورتی که ورق های دیگر مثل ورق های روغنی درصد کربن بیشتری دارند ولی ورق استیل کربن را به دستکم خویش رسانده است. جهت اطلاع از ارزش ورق استیل بصورت روزمره به وب سیات آهن هایپر مراجعه نمایید و از آخرین تغییرات ارزش همگی ورق ها اعم از ورق استیل مطلع شود.

ورق رنگی

 ورق رنگی از پاراگراف انواع ورق های فولادی میباشد که کاربرد تزئینی آن زیاد به چشم می‌آیداین در حالی هست که ورقی نظیر ورق سیاه عملکرد خود را در صنعت های اهمیت حساسیت بالا نشان می دهد. ورق های رنگی بوسیله ورق گالوانیزه ساخت می شوند و به خاطر داشتن ظواهر رنگی می توانید جنبه تزیینی آن را به مهربانی بازدید کنید.

 به طور معمول از حیث ضخامت این مدل ورق را می توان زیاد متغیر در نظر گرفت، که این خود یکی از از خصوصیت های با به شمار می آید. امروزه به جهت ساختن سقف کارخانه و اشکال وسایل خانگی فلزی می توان از ورق های رنگی به کار گیری کرداما بخاطر ساخت این ورق از ورق گالوانیزه در مقابل زنگ زدگی می توانید کاملا ورق رنگی را مقاوم در حیث بگیرید.

ورق اسید شویی

 ورق اسید شویی یکی از دیگر از انواع ورق های فولادی میباشد که از ورق سیاه به دست می آید. در زمانه ساخت ورق اسید شویی اشکال لکه به ظاهر همین ورق آسیب وارد می‌نماید و به این دلیل، به آن ورق اسید شویی گفته می شود و تفاوتی که مابین ورق اسیدشویی و سیاه وجود دارد، نحوه شستشوی آن اساسی اسید است. از ورق های اسید شویی در صنایعی همچون سازی، ماشین سازی و پتروشیمی می اقتدار استعمال کرد. ورق روغنی تقریباً شباهت‌هایی با ورق اسید شویی از حیث ظاهری دارد، البته از نظر فنی و کاربردی تماما اساسی ورق روغنی متفاوت است.

ورق آجدار

 ورق آجدار نیز از ورق سیاه به دست می آید که ولی شما ظاهری مملوء از برآمدگی را میتوانید بر روی ورق آجدار بازدید نمایید و به این برهان به شکل صنعتی و غیر صنعتی گزینه به کار گیری قرار می گیرد. مهمترین کاربردی که برای ورق آجدار می قدرت در حیث گرفت، به وجود آوردن اصطکاک در سطح ها متعدد هست و به این برهان به جهت کف اتوبوس، آسانسور، پله و پل آیتم استعمال قرار می گیرد.

حتما بخوانید:
مصاحبه CIO: سیمون بیتمن ، بانک آلیکا

ورق آلوزینک

 ورق آلورینک یکی از دیگر از اشکال ورق های فولادی می باشد که حیاتی پوشش دهی بر روی به بازار عرضه می شود و به طور معمول به جهت ساختن تابلوهای برق، آبگرمکن و پروفیل در و پنجره مورد به کارگیری قرار می گیردشکل ظاهری این ورق دارای ورق های فولادی به طور کامل متعدد استهمچنین ورق آلوزینک مقدار فراوان آلومینیوم را در ساختار خود جای دیتا و به همین دلیل، مقاومت  لطف را به نمایش می گذارد.