نتیجه نهایی مذاکرات به واکنش آمریکا به پیشنهادهای منطقی ایران بستگی داردمیخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین و نماینده این کشور در مذاکرات وین در تازه‌ترین توئیت خود اعلام کرد که شانس توافق بهتر از همیشه است. وی در عین حال، دستیابی به توافق را منوط به پاسخ آمریکا به پیشنهادات منطقی ایران دانست.

اولیانوف در توییتر خود نوشت: “تاکنون زمینه هایی برای خوش بینی وجود دارد.” [در حصول توافق]بود؛ اما در موارد قبلی انتظارات برآورده نشد. این بار بیش از هر زمان دیگری شانس عبور از خط پایان مذاکرات وین را داریم. نتیجه نهایی بستگی به این دارد که ایالات متحده چگونه به آخرین پیشنهادهای منطقی ایران پاسخ دهد.

روز گذشته، نیویورک تایمز در مقاله ای نوشت: برای اولین بار پس از چند ماه، روز سه شنبه در میان مقامات اروپایی خوش بینی فزاینده ای مبنی بر امکان احیای توافق هسته ای 2015 بین ایران و ایالات متحده وجود داشت.

پیشتر میخائیل اولیانوف در توییتر خود نوشت: «اکنون این به ایران، مقامات و پارلمان این کشور بستگی دارد. اما به‌عنوان رئیس تیم مذاکره‌کننده روسیه در این مذاکرات، می‌توانم بگویم که دیپلمات‌های ایرانی تمام تلاش خود را برای تامین منافع این کشور انجام دادند.»

حتما بخوانید:
جریان مستقیم منچستر یونایتد و من سیتی: نحوه تماشای آنلاین لیگ برتر از هر نقطه