[ad_1]

نرم افزار نوکیا از همکاری دیرینه فناوری خود با Hewlett-Packard Enterprise (HPE) برای کربن سازی و ارتقا research مراکز داده تحقیق و توسعه خود استفاده می کند.

مراکز داده ، معروف به vLabs ، توسط مهندسان نرم افزار telco برای اهداف آزمایش و توسعه استفاده می شود ، به عنوان بخشی از نقش گسترده شرکت در توسعه فناوری های 5G و موارد استفاده.

این شرکت اخیراً از طریق استقرار فناوری HPE Greenlake ، كه به منظور فراهم كردن دسترسی به بنگاههای اطلاعاتی مدیریت شده و عمومی مانند ابر ، واقع در مراكز داده های پیش فرض خود ، به صورت پرداخت به ازای هر بار استفاده ، به روزرسانی این تسهیلات را آغاز كرده است. .

به گفته نرم افزار نوکیا ، استقرار HPE Greenlake در vLab در Tampere ، فنلاند ، این امکان را برای آن فراهم کرده است که بتواند برای حمایت از فعالیت های تحقیق و توسعه خود یک فضای ابری خصوصی ایجاد کند ، در حالی که امکان دسترسی به زیرساخت های کشسان را برای آن فراهم می کند.

Jarkko Kytömäki ، مدیر زیرساخت های نرم افزار نوکیا ، گفت که هدف از این کار ارائه منابع تحقیق و توسعه مشترک از طریق دسترسی آسان و آسان برای مهندسان نرم افزار این شرکت در هر کجای دنیا است در حالی که یک تجربه کاربری عمومی مانند ابر را فراهم می کند و به صورت پیش فرض مدیریت می شود. .

“با HPE GreenLake ، اکنون می توانیم انعطاف پذیری سخت افزاری را با کسری از هزینه ابر عمومی ارائه دهیم. اگر تقاضا از کاربران ما افزایش یابد ، من مطمئن هستم که مدل مصرف HPE GreenLake می تواند منابع اضافی مورد نیاز ما را برای تأمین تقاضای تجاری به ارمغان بیاورد ، “گفت Kytömäki.

این پروژه همچنین یک عنصر پایداری را در خود جای داده است ، زیرا نرم افزار نوکیا در حال انجام این کار برای کمک به تقویت اعتبارات زیست محیطی مراکز داده خود با همکاری با HPE است تا مزارع سرور خود را با انرژی تجدید پذیر به کار بگیرند تا منفی کربن داشته باشند.

Kytömäki ادامه داد: استقرار HPE Greenlake با ایجاد زمینه برای شرکت در کوچک سازی سخت افزار مرکز داده خود ، این امر را پشتیبانی می کند.

“ذخیره سازی مثال خوبی است که در آن همان ظرفیتی که در گذشته شش قفسه پایگاه داده را اشغال می کرد ، اکنون در کمتر از یک قفسه جا می گیرد. این رد پای کوچکتر به معنای برق کمتر ، خنک کننده کمتر و البته فضای کف مرکز دیتا کمتر است. “

نرم افزار نوکیا CTO رون هابرمن افزود: “نوکیا مسئولیت خود را در مبارزه با تغییرات آب و هوایی می شناسد و تحقیق و توسعه vLab ما در تامپره ، فنلاند نمونه مهمی از تعهد ما برای اقدام علیه تغییرات آب و هوایی است.

وی افزود: “به لطف کار ما با HPE Greenlake ، این آزمایشگاه نه تنها کربن خنثی است بلکه گرمای تولید شده توسط سرورها و سیستم های IT ما را برای توزیع مجدد در شهر اطراف بازیابی می کند.”

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir