هدف دولت این است که “نوآوری” را با تعمیرات اساسی در زمینه تدارک ببیند


قوانین جدید تعیین شده توسط دولت انگلستان ، تغییراتی را در رژیم تدارکات بخش عمومی ایجاد می کند ، با هدف ساده سازی روند ، حذف دیوان سالاری و امکان کسب و کارهای کوچک برای دستیابی به قراردادهای بیشتر.

این طرح که با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ابداع شده است ، پیشنهاد می کند تحولی در نحوه خرید سالانه محصولات و خدمات 292 میلیارد پوندی دولت از بخش خصوصی ایجاد شود.

اقدامات اعلام شده توسط دفتر كابینه در یك برگ سبز ارائه شده است كه طی 14 ماه گذشته توسط كارشناسان تداركات بین المللی تهیه شده است.

این چارچوب با روشهای ساده تر خرید ، اجازه ایجاد انعطاف پذیری بیشتر و اطمینان از ارزش پول برای خریداران را فراهم می کند ، در حالی که رقابت را افزایش می دهد.

وزیر امور خارجه کابینه تئودور اگنیو گفت: “این اقدامات سیستم منسوخ فعلی را با قوانین جدید ، ایجاد انعطاف پذیری برای بخش عمومی و بار کمتر بر تجارت ، تغییر خواهد داد.”

وی افزود: “این برنامه های طولانی مدت با متخصصان تداركات بین المللی تهیه شده است و به آزادسازی نوآوری در سراسر كشور و ارائه سیستم عادلانه تری برای مشاغل كوچك كمك خواهد كرد.”

تغییرات خاص در قوانین شامل حذف بیش از 300 مقررات پیچیده است ، و سه روش ساده جایگزین آنها می شود. این تغییرات همچنین به خریداران این امکان را می دهد تا عملکرد گذشته یک پیشنهاد دهنده را در نظر بگیرند ، به آنها اجازه می دهد تأمین کنندگانی را که در گذشته موفق به ارائه کالا نشده اند ، استثنا کنند.

حتما بخوانید:
مذاکره درباره پیچیدگی های انتقال بین المللی اطلاعات شخصی

تأمین کنندگان اطلاعات ثبت را به صورت “یک بار به ما بگویید” ارائه می دهند ، که به ویژه برای شرکت های کوچکتر که بیشتر تحت تأثیر فرآیندهای طولانی ، بوروکراتیک و پرهزینه خرید قرار می گیرند ، مفید خواهد بود.

“این اصلاحات منجر به ایجاد SME های بیشتر خواهد شد [small and medium-sized enterprises] توانایی دسترسی به قراردادهای بخش عمومی و در نهایت ایجاد چارچوب خرید جدیدی که ارزش بیشتری برای مودیان و مزایای بیشتری برای جامعه فراهم می کند. ” پنل

علاوه بر این ، یک واحد جدید دولتی با اختیارات لازم برای بهبود مهارت های تجاری پیمانکاران بخش دولتی ، بر تهیه عمومی نظارت خواهد کرد و از یک بستر دیجیتال واحد برای ثبت قراردادها استفاده می شود. انتظار می رود این امر باعث بهبود شفافیت و “ساده تر کردن زندگی” در مورد تجارت با دولت شود.

دولت همچنین با اجازه دادن به رقابت برای قراردادهای دولتی زیر 4.7 میلیون پوند برای کارهای عمومی و 122،000 پوند برای کالاها و خدمات به جزئی محدود کرد ، به بخش دولتی اجازه می دهد “انگلیس” را برای قراردادهای غیر تابع قوانین تجارت بین المللی خریداری کند. مشاغل مختلف ، مشاغل داوطلبانه ، اجتماعی و اجتماعی یا در یک منطقه جغرافیایی خاص.

به گفته دفتر کابینه ، تعمیرات اساسی خرید همچنین به منظور این است که دولت بتواند در مواقع بحرانی مانند بیماری همه گیر Covid-19 سریعاً اقدام کند و کالاهای اساسی مانند PPE را در بازه های زمانی کوتاه خریداری کند و به چندین شرکت اجازه دهد برای موارد اضطراری پیشنهاد دهند. کار ، بدون کند کردن روند.

حتما بخوانید:
چیپس میوه یا میوه خشک چیست ؟

“همه ما دیده ایم که خریدهای مدارس قدیمی در طی همه گیری همه گیر بوده است. این پیشنهادها نحوه برنامه ریزی ، اعطا و تحویل قراردادها را در انگلستان با داده های باز و شفافیت عمومی در قلب آنها رقمی و تغییر شکل می دهد. ”گفت: گاوین هایمن ، مدیر اجرایی مشارکت پیمانکاری باز.

این اعلامیه به دنبال اعلامیه راهنمایی دولت برای خریداران بخش دولتی در مورد نحوه انتشار آگهی های خرید پس از پایان دوره گذار Brexit است. از تاریخ 1 ژانویه 2021 ، هر مرجع پیمانکاری بخش دولتی برای استفاده از مناقصه های الکترونیکی Find a Tender اطلاع رسانی الکترونیکی را ضروری می کند.


منبع: tadrisriazi-news.ir