واکنش اتحادیه اروپا به تحریم های اخیر علیه ایرانپیتروستان، سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با نادیده گرفتن تحریم های اخیر ایران علیه اتحادیه اروپا، گفت که تهران این کار را به دلیل “انگیزه سیاسی” انجام داده است.

به گزارش الجزیره، پیتر استانو در بخشی از سخنان خود گفت: تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران با مبنای حقوقی روشن و شواهدی مبنی بر نقض حقوق بشر در این کشور اعمال می شود، اما پیام ما این است که رهبران ایران باید از انتقام گیری سیاسی دست بردارند. و اعمال تحریم های متقابل». و حقوق اولیه دوران جوانی را به آنها بدهید».

و این در حالی است که شب گذشته «آنالنا بربوک» وزیر امور خارجه آلمان از تشدید محدودیت‌های روادید برای دارندگان نمایندگی‌ها و پاسپورت‌های دیپلماتیک ایرانی خبر داد و اعلام کرد: «نگرش برلین نسبت به وضعیت ایران» اعمال می‌شود.

آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا پیش از این تحریم هایی را علیه افراد و موسسات ایرانی به دلیل نقض حقوق بشر در ایران اعمال کرده بودند و آلمان اخیرا با اشاره به افزایش اعتراضات در ایران به شهروندان خود هشدار داده بود که به تهران سفر نکنند. احتمال دستگیری و حبس طولانی مدت برای افراد دارای تابعیت مضاعف در ایران زیاد است».

حتما بخوانید:
فقط چند کلیک با خرید تجهیزات پزشکی فاصله دارید