[ad_1]

در این قسمت از پادکست آپلود Computer Weekly Downtime Upload ، بیل گودوین ، ویراستار تحقیقات ، به کارولین دونلی ، کلر مک دونالد و برایان مک کنا می پیوندد و در مورد پرونده جولیان آسانژ ، که جلسه استرداد اخیر وی در The Old Bailey به طرز عجیبی گزارش نشده بود ، بحث می کند بیل به طور عمیق پوشانده شده است.

کارولین توپ را با تأملات خودش در مورد انسان مرموز بین المللی که جولیان آسانژ است – در برخی از مناطق ، به دلیل ارتباط با پاملا اندرسون و لباس آرایش گربه در سفارت اکوادور در لندن ، شناخته شده است ، می چرخاند.

در اوج شکوفایی ویکی لیکس ، در سال 2010/11 ، کارولین داستان را از منظر کانال پوشش داد ، در رابطه با پیامدهایی که میزبانی سایت می تواند در فضای ارائه دهنده ابر رو به رشد داشته باشد. کارولین به یاد می آورد که چگونه وب وب آمازون (AWS) در آن زمان از ویکی لیکس استفاده کرد.

بیل می گوید ، این در زمان نشت چلسی مانینگ به ویکی لیکس از صدها هزار اسناد نظامی و دیگر اسناد دولتی ایالات متحده با “اهمیت تاریخی زیاد” بود. این موارد منجر به آشکار شدن شکنجه در بازداشت در کمپ بازداشتگاه گوانتانامو و تلفات غیرنظامیان در عراق و افغانستان شد. آنها نشان دادند که نیروهای آمریکایی در برابر سکوت وزارت بهداشت ایالات متحده و عراق تعداد قابل توجهی از غیرنظامیان را می کشند.

بیل می گوید دانیل الزبرگ – اقتصاددان آمریکایی که در سال 1971 ، این روزنامه را لو داد مقالات پنتاگون که به سیاست ویتنام ایالات متحده نادیده می گیرد – افشاگری های ویکی لیکس را در جلسه دادگاه اخیر آسانژ به عنوان مهمترین افشاگری رفتارهای جنایتکارانه در تاریخ ایالات متحده توصیف کرد. السبرگ گفت: “برای من روشن بود که این افشاگری ها ، مانند مقالات پنتاگون، توانایی آگاهی دادن به مردم را دارند که به طور جدی درباره ماهیت جنگ ، پیشرفت در جنگ ، احتمال پایان آن جنگ ، فکر شده اند. “

کارولین س asksال می کند که چرا پرونده آمریکا علیه آسانژ برای رسیدن به نقطه ای که در حال حاضر است طولانی شده است ، حتی اجازه اقامت وی ​​در سفارت اکوادور را داده است (از 2012 تا 2019).

بیل بازگو می کند که رژیم اوباما در سال 2013 از تعقیب آسانژ خودداری کرده بود ، اما دولت ترامپ در سال 2019 مجدداً پیگرد قانونی را آغاز کرد ، همان زمان که آسانژ در سفارت اکوادور در لندن توسط پلیس متروپولیتن دستگیر شد ، که استقبال وی از آنجا بیشتر نبود.

(همانطور که شناخته شده است ، آسانژ در ابتدا در سال 2012 به سفارت پناهنده شد در حالی که وی با استرداد به سوئد روبرو بود تا به اتهامات تجاوز جنسی توسط دو زن مورد تحقیق قرار گیرد. پس از دستگیری وی در سال 2019 ، این پرونده برای تحقیقات مجدداً باز شد و سپس معاون دادستان عمومی سوئد ، اوا-ماری پرسون ، در نوامبر 2019 گفت: “دلیل این تصمیم این است که شواهد به دلیل طولانی بودن مدت زمان سپری شده از وقایع به طور قابل توجهی ضعیف شده است. در سوال. “)

خرک 7

حافظه پنهان نشت مربوط به جانور بسیار احتمالی ایالات متحده نسبت به آسانژ – اگرچه موضوعی نیست که وی تحت پیگرد قانونی قرار گیرد – به اصطلاح نشت Vault 7 است.

کلر درباره این سری نشت های پادکست س asksال می کند و بیل توضیح می دهد: ویکی لیکس در مارس 2017 مجموعه ای از نشت ها را در CIA با نام رمز “Vault 7” منتشر کرد. اولین tranche شامل 8761 سند و پرونده از مرکز اطلاعات سایبری CIA است. در ویرجینیا ویکی لیکس آن را بزرگترین انتشار اسناد محرمانه در مورد سیا توصیف کرد.

بیل ، حدس می زند که این سلسله درزها باعث شده است که ایالات متحده مجدداً از پیگرد قانونی آسانژ استفاده کند. وی می افزاید: “سکوت ایالات متحده در مورد خرک 7 قابل توجه است.”

در پادکست ، بیل به داستان پیچیده ای درباره چگونگی انتشار اسناد بدون تغییر در ایالات متحده در وب می پردازد. وی همچنین به تحقیقات سرتیپ آمریكایی رابرت كار در مورد تأثیر افشای ویكلیكس به نمایندگی از وزارت دفاع ، كه هیچ نمونه خاصی از كسی را كه به خاطر آنها جان خود را از دست داده است ، یافت.

دادرسی بیلی قدیمی

جولیان آسانژ در حال حاضر در زندان بلمرش ، لندن است. اما او در سپتامبر و اکتبر سال جاری در دادگاه ، در Old Bailey در لندن بود.

در پادکست ، بیل تیم را از طریق دادگاه ، که در مورد اینکه آیا وی باید به ایالات متحده تحویل داده شود تا مورد پیگرد قانونی قرار گیرد ، می برد.

در این آخرین محاکمه که توسط قاضی ونسا بارایتسر انجام شده است ، کیفرخواست هایی از مقامات ایالات متحده در حال رشد است. آسانژ در ابتدا تحت یک قانون متهم به کلاهبرداری و سوuse استفاده رایانه ای ایالات متحده به اتهام توطئه با سرباز سابق آمریكایی و تحلیلگر اطلاعاتی چلسی منینگ برای بدست آوردن اسناد طبقه بندی شده آمریكایی متهم شد.

بعداً ایالات متحده کیفرخواست دوم را با اضافه کردن 17 اتهام دیگر تحت قانون جاسوسی 1917 ، مربوط به دریافت و انتشار اسناد طبقه بندی شده از منینگ ، مطرح کرد.

اندکی قبل از جلسات استرداد در ماه سپتامبر ، کیفرخواست سوم ایالات متحده را تشکیل داد که هیچ اتهام جدیدی اضافه نکرد ، اما ادعاهای دقیق دیگری را در مورد توطئه آسانژ با هکرها برای به دست آوردن اطلاعات محرمانه ارائه داد.

تیم دفاعی آسانژ شکایت کرد که قبل از جلسات دادگاه ماه سپتامبر به آنها مهلت داده نشده است تا به اتهامات جدید رسیدگی کنند اما به آنها فرصت بیشتری داده نشده است.

جزئیات بیل ، در پادکست ، برخی از محدودیت های گزارش و مکانیک دادگاه تنگ کننده که جلسات را مشخص می کند.

وضعیت سلامتی آسانژ

وضعیت نابسامان سلامت آسانژ موضوعی بود که در جریان دادرسی مطرح شد. بیل تأیید کرد که مجموعه ای از شرایط سلامتی از جمله تشخیص آسپرگر و افسردگی را دارد. خطر در اینجا این است که اگر وی استرداد شود ، ممکن است در معرض خطر خودکشی باشد. شرایط در زندانهای ایالات متحده همچنین به این معنی است که در صورت استرداد وی 23 ساعت در روز در سلولی به اندازه پارکینگ نگهداری می شود.

بیل می گوید ، در صورت عدم استرداد وی ، دولت آمریكا به احتمال زیاد درخواست تجدیدنظر خواهد كرد. و اگر این درخواست تجدیدنظر – به احتمال زیاد یک سری درخواست های تجدیدنظر – با شکست مواجه شود ، پرونده می تواند از الگوی ادعاهای هکرهای Lauri Love و Gary McKinnon که از استرداد (و همچنین پیگرد قانونی در انگلیس) در امان بودند ، پیروی کند ، اما در انگلیس به دام افتاده است.

واردات گسترده تری از پرونده آسانژ

برایان در پادکست می پرسد چرا پرونده استرداد آسانژ مهم است؟

بیل می گوید این قضیه در واقع به آسانژ مربوط نیست. این پیامدهای گسترده تری دارد و اگر ادامه یابد بسیاری از جنبه های روزنامه نگاری را جرم تلقی می کند.

اتهامات علیه آسانژ شامل قانون جاسوسی ایالات متحده ، در اختیار داشتن اسناد فاش شده و توطئه با منابع برای به دست آوردن اطلاعات شایسته اخبار و همچنین تلاش برای کمک به یک منبع برای محافظت از هویت آنها است. بیل خاطرنشان می کند این موارد معمول روزنامه نگاری است و موارد قبلی را ذکر می کند نگهبان نگرانی سردبیر آلن روسبریدگر در مورد سابقه ای که پرونده برای روزنامه نگاران در آینده ایجاد خواهد کرد.

بیل می گوید ، NUJ نیز در مورد مسائل مربوط به آزادی روزنامه نگاری پیرامون این پرونده فعالیت می کند و هر دو و روسبریدگر استدلال کرده اند که اگر ایالات متحده می تواند شهروندان انگلیس را به دلیل داشتن و انتشار اسناد فاش شده ، به عنوان مثال ، افشای جنایات جنگی ایالات متحده ، به آنها استرداد کند ، بنابراین روسیه یا کره شمالی باید بتوانند روزنامه نگاران فساد در روسیه یا کره شمالی را استرداد کنند.

و سپس ، ما کجا خواهیم بود؟

(به عنوان یک پرانتز ، بیل بخاطر سوابق خود در دفاع از آزادی مطبوعات مشهور است. در 1989 ، وی در دفاع از یک اصل بسیار مهم آزادی مطبوعات – یعنی حفاظت از منابع) تقریباً به زندان افتاد. به عنوان یک گزارشگر جوان او مهندس، بیل داستانی را براساس نشتی نوشت. قاضی به او دستور داد هویت شخصی را که به او گفته بود یک شرکت مهندسی در شرایط سخت مالی قرار دارد ، فاش کند. وی از این کار امتناع ورزید و به جرم تحقیر دادگاه جریمه شد. سرانجام ، در سال 1996 ، دادگاه حقوق بشر اروپا گفت که این حکم و جریمه نقض حقوق وی در بیان آزاد است).

در پادکست ، بیل علاقه خاص به پرونده آسانژ را برای هفته نامه کامپیوتر و سایر سازمان های خبری گسترش می دهد. وی می گوید استفاده ویکی لیکس از فناوری برای محافظت از منابع نوآورانه بوده است و ما برخی از این موارد را تقلید کرده ایم.

این تیم با مرور مجدد برخی از فعالیتهای رنگارنگ معروف به جولیان در سفارت اکوادور (بسیار کوچک) ، پادکست را می بندند. و لیست چشمگیر بازدیدکنندگانی که از دنیای رسانه ، نمایش تجاری ، موسیقی و علوم کامپیوتر دریافت کرده است. وی همچنین در زمان حضور در آنجا دو فرزند با استلا موریس-اسمیت رابرتسون داشت.

سپس بیل اهمیت افشای اسناد دولت ایالات متحده توسط ویکی لیکس را خلاصه می کند.

بیل می گوید: “این بسیار مهم بوده است.” “این پدیده نشت انبوه اطلاعات را معرفی کرد. این اطلاعات بسیاری از اطلاعات را روشن می کند که دولت ها را روشن می کند ، نه فقط دولت ایالات متحده ، و آنها را به پاسخگویی فرا می خواند. دانیل السبرگ در مورد اهمیت افشاگری بسیار واضح بود. و قطعه پاتریک کاکبرن [in July 2007] که در مستقل در مورد کشته شدن دو خبرنگار رویترز [and nine other people by a US helicopter in Baghdad] توسط نشت منینگ تأیید شد. ” (کاکبرن همچنین در لندن بررسی کتاب در مورد آسانژ “در هاله ای از ابهام”).

بیل در پایان گفت: “ارزیابی بیش از حد اهمیت این نشتها دشوار است.”

قاضی ونسا بارایتسر گفته است که وی تصمیم را در مورد استرداد آسانژ ، که در بازداشت در زندان بلمرش است ، در تاریخ 4 ژانویه 2021 صادر خواهد کرد. این 49 ساله به 175 سال زندان محکوم است.

• لطف موسیقی پادکست از جوزف مک دید •

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir