پروژه های S / 4 Hana بازگردانده می شوند ، اما کمبود مهارت مانع پیشرفت می شود


سمپوزیوم بینش دیجیتال گروه کاربری SAP انگلستان و ایرلند این هفته آموخت که کاهش سرعت پروژه های S / 4 Hana که اعضا در سال همه گیر 2020 مشاهده کرده اند ، باید با افزایش چشمگیر همراه شود ، مهارت هایی که به طور خطرناک در آن به خطر می افتند موجودی کم.

این زمان از سال است که اعضای گروه کاربران برای کنفرانس قبل از کریسمس خود در بیرمنگام جمع می شوند.

به خاطر لذت دائمی عده انگشت شماری از روزنامه نگاران فناوری اطلاعات ، این گروه معمولاً برخی تحقیقات گروهی کاربر را منتشر می کند که هر نوآوری جدید جسورانه ای را که SAP در کنفرانس سالانه Sapphire در اورلاندو ، فلوریدا بوق زده است ، تأیید می کند ، اما تقریباً برای مشتریانش ناشناخته است.

امسال هیچکدام از اینها اتفاق نیفتاد. این کنفرانس به چندین وبینار با فاصله تقسیم شده است و نظرسنجی اعضا بر سفر از اشکال قدیمی سیستم ERP SAP (برنامه ریزی منابع سازمانی) به S / 4 Hana – که حدود شش سال است وجود دارد ، متمرکز شده است. ، اما هنوز یک سرزمین موعود برای اکثر قریب به اتفاق مشتریان SAP است.

اما اکنون باید به این زمین تا سال 2027 برسد – تا فوریه سال جاری ، سال 2025 بود – و گرما سال به سال گرمتر می شود.

در مجموع 353 سازمان کاربر به نظرسنجی اعضای 2020 پاسخ دادند و 75٪ گفتند که یا از (16٪) استفاده می کنند یا قصد دارند (59٪) از S / 4 Hana استفاده کنند. حدود 72٪ از پاسخ دهندگان فکر کردند که مهلت تعمیر و نگهداری طولانی تر ECC6.0 به سازمان آنها زمان کافی برای حرکت را می دهد ، در حالی که 30٪ گفتند Covid-19 حرکت خود را به S / 4 به تأخیر می اندازد.

از بین کاربرانی که قصد جابجایی دارند ، 25٪ اظهار داشتند که قصد دارند در 24 ماه آینده ، 33٪ در 24-36 ماه و 42٪ در بیش از 36 ماه این کار را انجام دهند. این باعث می شود 25٪ افرادی که برنامه دیگری دارند یا برنامه ای ندارند.

گروه کاربری سال “انتظار داشتیم 50 رویداد حضوری ارائه دهیم و سال را تنها با هشت میزبان به پایان رساندیم ، اما ما بیش از 350 وبینار ارائه کردیم. ” پاول کوپر ، رئیس گروه کاربران و رئیس سیستم های اطلاعاتی شرکت بیسکویت برتون ، در سخنرانی اصلی خود در این سمپوزیوم.

حتما بخوانید:
غفلت مکانیک در بستن واشر سرسیلندر

سال گذشته ، گروه کاربری ، در کنار SUGEN دیگر [SAP User Group Executive Network] اعضا ، از رهبران جدید SAP خواستار فراهم کردن زمان اضافی برای مشتریان برای شروع سفر S / 4 شدند. ” “خوشحالم که بگویم فوریه گذشته ، SAP تمدید تعمیر و نگهداری تعدادی از محصولات ، از جمله ERP را تا پایان سال 2027 اعلام کرد.

“ما از این حرکت استقبال کردیم و در واقع نظرسنجی اعضای ما نشان داد که بیش از 60٪ از پاسخ دهندگان احساس می کنند که برای سازمان آنها مفید است و 70٪ از اعضای احساس می کنند که این امر به آنها اجازه می دهد تا زمان موفقیت آمیز به S / 4 مهاجرت کنند.”

کوپر تأیید کرد ، با این حال Covid-19 “کاهش سرعت پروژه های S / 4 را دیده است ، با بیش از 30٪ از کاربران ما گفتند که پروژه های خود را به دلیل همه گیری به تأخیر انداخته اند”.

و اگرچه 60٪ از 600 عضو آن کوپر گفت ، برنامه های خود را آغاز کرده اند یا در مراحل برنامه ریزی هستند ، “ما هنوز هم شاهد مدیریت هزینه و تغییر به عنوان اصلی ترین مانع برای شروع پروژه ها هستیم”.

وی افزود: “ما این موضوع را با مدیر عامل جدید SAP انگلیس و ایرلند در میان گذاشته ایم [Michiel Verhoeven]، و ما با هم در حال کار هستیم که چگونه می توانیم در مرحله اولیه به شما کمک کنیم و پرونده تجاری خود را برای پروژه توسعه دهیم. “

کوپر از انتشار مقاله سفید درباره مهارت ها در “اکوسیستم” SAP خبر داد. تحقیقات در این مقاله نشان داد که تقریباً دو سوم سازمانها در مورد کمبود مهارت های SAP در آینده نگران هستند.

در حقیقت ، نظرسنجی انجام شده از 180 سازمان کاربر SAP در انگلیس و ایرلند نشان داد که 79٪ نگران از دست دادن مهارتهای SAP خود هستند. وی گفت: “اصلی ترین مسائل ، جابجایی كاركنان است حقوق ، پیشرفت شغلی و توانایی دسترسی و استفاده از فناوری جدید است. “

چالش های جایگزینی دانش و تخصص موجود در حالی که افرادی که از اواخر دهه 1990 با SAP کار می کنند شروع به بازنشستگی می کنند نیز قابل اغماض نیست – بسیاری از سازمان ها به دنبال جایگزینی تجربه چندین دهه هستند. ”

سخنرانی در سمپوزیوم توسط وینسنت دونلوپ ، مدیر عامل BluewaveSelect مشاوره استخدام متمرکز بر SAP ، و یک جلسه پانل مهارت که شامل او ، کوپر و لیندزی روو ، رئیس ستاد و COO ، رئیس دفتر مردم و برنامه ها در SAP انگلستان و ایرلند ، مقیاس و دامنه بحران مهارت ها را بررسی کرد.

حتما بخوانید:
میل سوپاپ پژو 405 - شرکت زرین قطعه میل سوپاپ پژو 1800

آنها برخی از راه حلهای احتمالی برای این مشکل را پیشنهاد کردند ، از جمله بازآموزی کارکنان موجود ، از جمله کارکنان غیر IT ، و گسترش استخر استعدادها در سازمانها با گشودن کارگران از راه دور ، و همچنین جذب کارآموزان به طور مستقیم از مدرسه.

دانلوپ از تغییر كامل مهارتهایی كه مشتریان شركت وی از ECC6 به S / 4 Hana جستجو می كنند ، خبر داد. وی گفت که از 19-2018 ، تقاضا 59٪ برای ECC و 41٪ برای S / 4 Hana بود. از 2019-20-20 برای ECC 27٪ و برای S / 4 Hana 73٪ است. و این در شرایطی است که پروژه ها ، همانطور که کوپر گفت ، کند یا مکث شده اند.

Rowe از SAP با تأکید بر کارآموزی اظهار داشت: SAP برای “کتمان محرمانه” برای بازماندگان مدارس و دانشگاه بسیار زیاد است. او گفت ، هنگامی که آنها دریافتند که حقوق در فن آوری چقدر خوب است و می فهمند که یک تامین کننده تجاری مانند SAP نتایج واقعی را ارائه می دهد – مانند بیسکویت ، در مورد شرکت کوپر – آنها علاقه بیشتری پیدا می کنند.

کوپر گفت ، کار با SAP برای سازمان های کاربر “مکان و زمان مناسب برای حضور در آن است”. وی افزود: پروژه های S / 4 تعهدات طولانی مدت هستند ، پروژه های اتوماسیون فرآیند رباتیک (ՀՀԿ) و هوش مصنوعی (AI) در بالای کار قرار دارند.

کوپر گفت: “هنگام استخدام ، لزوماً به دنبال مقاله پایان یافته نیستم.” “شما می توانید در دانش فن آوری آموزش ببینید. این بیشتر در مورد تجربه است ، نشان می دهد شما می توانید به کاربران گوش دهید و از آنجا توسعه دهید. ”

وی گفت ، و برای ترك كنندگان مدرسه كه به دنبال كارآموزی هستند ، نمایش “مشاركت در ورزشهای گروهی” یا سایر زمینه هایی كه آنها مهارت های كاری پیش از خود را در گوش دادن و پاسخ دادن نشان داده اند ، حیاتی است.

وی خاطرنشان کرد که نسل قدیمی مدیران SAP ، که از دهه 1990 به بعد با نبردهایی روبرو شده است ، ممکن است برای مهاجرت S / 4 خیلی خسته از جنگ باشد.


منبع: tadrisriazi-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید