پنج زیرساخت بیش از حد همگرا از موارد برای تماشا استفاده می کنند

[ad_1]

زیرساخت بیش از حد همگرا (HCI) نوید زیرساخت IT ساده با قابلیت رشد آسان را می دهد. این کار را با ترکیب محاسبه و ذخیره سازی در یک پلت فرم یا گره واحد انجام می دهد که می تواند به صورت مقیاسی در خوشه ها ساخته شود.

خریداران می توانند گره های بیش از حد همگرای آماده را مستقیماً از فروشندگان ، به عنوان بسته ای با سخت افزار و نرم افزار ، انتخاب کنند یا خودشان را با استفاده از سخت افزار کالا و نرم افزار HCI بسازند.

گارتنر زیرساخت های بیش از حد همگرا را به عنوان “دسته ای از زیرساخت های یکپارچه نرم افزاری مقیاس پذیر که رویکرد مدولار را برای محاسبه ، شبکه و ذخیره سازی بر روی سخت افزار استاندارد ، استفاده از بلوک های ساختاری توزیع شده و افقی تحت مدیریت واحد” اعمال می کند ، تعریف می کند.

در عمل ، استفاده از HCI به طور فزاینده ای به معنای اولین رویکرد نرم افزاری است که از تجهیزات کالاهای کم هزینه استفاده می کند. اما برخی موارد با کارایی بالاتر هنوز هم استفاده می شوند به سمت سخت افزار یکپارچه متمایل شوید، که معمولاً با هزینه های بیشتری همراه است.

با گزینه های مبتنی بر نرم افزار و سخت افزار در بازار ، HCI می تواند گزینه ای برای طیف گسترده ای از موارد استفاده باشد ، از جمله برنامه هایی که سخت افزار جدید را توجیه نمی کنند.

پنج HCI از موارد برای تماشا استفاده می کنند

1. مجازی سازی

سرورهای مجازی و دسک تاپ های مجازی موارد اصلی استفاده در زیرساخت های بیش از حد همگرا هستند. به طور فزاینده ، تأمین کنندگان بیش از حد همگرای نرم افزار بر روی این فضا تمرکز دارند.

HCI نسبت به سیستمی که در اطراف اجزای جداگانه ساخته شده ، ادغام دقیق تر و مدیریت آسان تری را ارائه می دهد.

VMWare در حال حاضر بزرگترین نرم افزار پخش کننده بیش از حد همگرا است و سیستم خود را بر اساس نرم افزار ذخیره سازی vSAN خود قرار داده است. Nutanix ، OpenStack و Red Hat نیز در فضای HCI برای مجازی سازی فعال هستند.

مجازی سازی همچنین مورد استفاده برای HCI مبتنی بر سخت افزار است ، به ویژه برای برنامه های حساس به عملکرد و در مواردی که فرصتی برای استقرار سخت افزار جدید وجود دارد. اما بیش از حد همگرای مبتنی بر سخت افزار نیز در مجازی سازی دسک تاپ (VDI) نقش دارد.

VDI می تواند از ارتباط نزدیک بین محاسبه ، ذخیره سازی و شبکه ، اما به ویژه از سهولت استقرار و مدیریت بهره مند شود. این امر به ویژه در استقرارهای جدید ایجاد می شود. مدیریت زیرساخت های جدید و اختصاصی نسبت به مقاوم سازی مجدد HCI در زیرساخت های موجود سرور و رایانه های رومیزی که جایگزین آنها می شود ، آسان تر است.

اما بخشهای فناوری اطلاعات باید اطمینان حاصل کنند که در آینده می توانند تصاویر VDI خود را به سیستمهای دیگر تامین کننده منتقل کنند.

2. SME ها و دفاتر از راه دور

Hyper-hemverg یک روش م forثر برای بهبود مدیریت IT فناوری اطلاعات از راه دور و شعبه برای سازمانها ارائه می دهد.

سخت افزار اختصاصی و یکپارچه ممکن است راهی گران قیمت برای تجهیز دفاتر از راه دور به نظر برسد. اما تأمین کنندگان بازار بالقوه سایتهای کوچکتر و از راه دور را که در آنها سهولت مدیریت مهم است ، درک می کنند. شرکت هایی مانند HPE و Nutanix ، بلکه سیسکو ، پیشنهادهایی در فضا دارند و هزینه ها کاهش می یابد.

HCI خود را به محیط های فاقد تیم محلی IT وام می دهد – روش تک تأمین کننده نیاز به مقابله با انواع سخت افزارها را برطرف می کند و HCI برای مدیریت از راه دور ساخته شده است. تأمین کنندگان همچنین می توانند سیستم ها را از قبل پیکربندی کنند ، بنابراین تیم IT ساخت کمتری برای پشتیبانی دارد.

یک سرویس پشتیبانی فناوری اطلاعات می تواند از ابزار استقرار و مدیریت HCI برای اداره زیرساخت های شرکت کوچکتر از راه دور استفاده کند. این امر به همان اندازه در مورد شرکتهای کوچک و متوسط ​​(SME) که مراکز داده خود را اداره می کنند در جایی که بیش از حد همگرایی امکان مدیریت همه اجزا را از یک رابط فراهم می کند ، صدق می کند.

SME ها همچنین نسبت به برخی از مشکلات عملکردی که می توانند بر سخت افزار HCI تأثیر بگذارند حساسیت کمتری دارند و تجارت را برای سهولت استفاده انجام می دهند. و تجارت یا پیمانکار IT آن ، می تواند سیستم های همگرا محلی را با منابع مبتنی بر ابر ادغام کند پشتیبان گیری و بازیابی، و بایگانی کردن.

گارتنر خاطرنشان می کند که محاسبات لبه ای نیز یک کاربرد در حال رشد برای HCI است.

3. ظروف ، و Kubernetes

ظروف برای HCI به ویژه در مرکز داده مناسب است. از آنجا که کانتینرها به hypervisor نیازی ندارند ، می توانند مستقیماً با سیستم عامل و سخت افزار زمینه کار کنند.

انتقال به HCI زیرساخت ها را بیشتر ساده می کند. رایج ترین سازنده کانتینر ، Kubernetes ، با Linux کار می کند. برنامه ها هر کدام در محفظه مخصوص خود اجرا می شوند و منابع سرور میزبان را به اشتراک می گذارند.

طبق گفته Enrico Signoretti ، تحلیلگر Gigaom ، مشاغل یا می توانند زیرساخت های اختصاصی HCI را برای Kubernetes مانند Nutanix یا Diamanti ، بستر بهینه شده برای Kubernetes استقرار دهند یا از مدل ترکیبی استفاده کنند. VMware از Kubernetes در hypervisor خود پشتیبانی می کند.

Signoretti بیان می کند بسیاری از دلایلی که HCI برای مجازی سازی به خوبی کار می کند به همان اندازه در کانتینرها نیز صدق می کند. کانتینرها مجازی سازی را ساده می کنند و HCI سخت افزار را ساده می کند.

Dell EMC همچنین بر روی سیستم VxRail خود یک پلت فرم مناسب برای Kubernetes ارائه می دهد و مایکروسافت در حال توسعه Azure Kubernetes Service (AKS) خود در Azure Stack HCI است. این یک گزینه جایگزین برای پلت فرم AKS مبتنی بر ابر Azure برای مواردی که عملکرد یا انطباق داده ها از استفاده سازمان از ابر جلوگیری می کند ، فراهم می کند.

4. تجزیه و تحلیل ، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی

برای تجزیه و تحلیل ، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی (AI) ، محرک های HCI استقرار سریع و توانایی مقیاس گذاری با افزودن گره ها هستند.

اتصال دقیق اجزای سازنده IT عملکرد و قابلیت اطمینان را بهبود می بخشد. و روش گره نرم افزاری بیش از حد همگرایی برای برنامه هایی مانند یادگیری ماشین و هوش مصنوعی ، جایی که ذخیره داده ها و منابع محاسبه می شوند ، اغلب برای جلوگیری از گلوگاه ها به خوبی رشد می کنند.

تعداد کمی از سیستم های یادگیری ماشین یا تجزیه و تحلیل پیشرفته ثابت هستند. معمولاً آنها با توجه به رشد ، با تغذیه مداوم از داده های جدید ، طراحی می شوند. همانطور که HCI برای مقیاس سازی طراحی شده است ، باید بتواند حجم داده های در حال رشد و همچنین پیشرفت های جدیدتر – مانند تجزیه و تحلیل جریان – را که محاسبات و شبکه زیاد دارند ، کنترل کند.

در همین حال ، فناوری هایی مانند Hadoop برای محیط های توزیع شده طراحی شده اند و خود را به گره ها می دهند تا سیلوهای ذخیره و محاسبه منابع.

5. پشتیبان گیری و بازیابی فاجعه

از برخی جهات ، HCI برای تهیه نسخه پشتیبان ساده ترین حالت استفاده از همه است. تمام آنچه لازم است این است که در یک سیستم بیش از حد همگرای دوم برای افزونگی و تکثیر داده ها قرار دهید. HCI به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا بتواند از سیستم های پشتیبان گیری و بازیابی حوادث در محل ، در یک سایت ثانویه یا خراب یا در ابر پشتیبانی کند.

با این وجود HCI یک سیستم پشتیبان گیری یا بایگانی متمرکز بر ذخیره سازی نیست. اگر نیاز به کپی کردن داده ها باشد ، سایر سیستم عامل ها مقرون به صرفه تر خواهند بود. یکی از مزایای HCI رویکرد “سیستم در جعبه” است. با محاسبه ، ذخیره سازی و شبکه در یک مکان ، و پشتیبانی داخلی از مجازی سازی و کانتینرها ، همگرایی بیش از حد یکی از سریع ترین راه ها برای بازگرداندن تجارت به صورت آنلاین است.

تامین کنندگان این موضوع را می شناسند ، با SimpliVity HPE ، ذخیره سازی ثانویه Cohesity در HCI و Nutanix همه گزینه های ارائه دهنده را دارند. تأمین‌کنندگانی مانند Cohesity در بایگانی سیستم عامل HCI خود پیشرفت بیشتری کرده و در حال بایگانی هستند.

پس چرا HCI؟ این یک معماری فوق العاده انعطاف پذیر است ، خصوصاً اکنون که مشاغل می توانند آن را از طریق نرم افزار – برای استفاده مجدد از دارایی های موجود – و ادغام آن با ابر ، به کار گیرند.

و ، همانطور که تأمین کنندگان محصولات خود را توسعه می دهند و توانایی اجرای بارهای معمول و کانتینری را در کنار مجازی سازی معمولی بهبود می بخشند ، احتمالاً جریان اصلی آن نیز بیشتر خواهد شد.

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbet-girişMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme