در نظر داشته باشید که رنگ روکش دندان های خود را می توانید شخصا انتخاب کنید در این صورت امکان مخلوط کردن چند رنگ نیز وجود دارد که در این صورت شما می توانید رنگی طبیعی تر به دندان های خود ببخشید. از طرف دیگر لمینت دندان یک روکش نازک سرامیکی است که معمولاً با هدف زیبایی ساخته می شود.

اگر دکتر دندانپزشک از مواد و روش های غیر اصولی استفاده کند و با دانش اندک مواد کامپوزیت را روی دندان هایتان قرار دهد، موجب خراب شدن سریع تر لمینت دندان هایتان شود. عوامل زیادی روی طول عمر کامپوزیت دندان تاثیر گذار است. چسبیدن مواد کامپوزیت به دندان موجب افزایش استحکام ساختار دندان می شود. روش ونیر کامپوزیت و لمینت محدودیت سنی ندارد. روکش های لمینت دندان نسبت به روکش های کامپوزیت دندان شفافیت بیشتری دارند.

به بهداشت فردی خود دقت بیشتری کنید. بسیاری از افراد بر این باورند که لامینیت ها مانع آسیب دیدن دندان می شوند و فردی که دندان های خود را لامینیت می کند نیازی به مراقبت از دندان نداشته و این امر توسط لامینیت ها انجام کامپوزیت دندان گیلان می شود . توجه داشته باشید که بهتر است رنگی را برای کامپوزیت دندان خود انتخاب کنید که طبیعی به نظر برسد و بیش از حد نسبت به رنگ طبیعی دندان هایتان سفید نباشد. در بسیاری از مواقع این سرامیک کامپوزیت نیست که زرد میشود، بلکه چسب آن است.

البته در صورتی که عمق حفره دندان زیاد نباشد، کامپوزیت را بدون بیهوشی نیز می توانند تزریق کنند. تنها نکته ای که وجود دارد این است که این روش در سنین پایین و قبل از سن بلوغ کودکان و نوجوانان توصیه نمی شود. سن مناسب برای انجام کامپوزیت ونیر چند است؟

ایندکسر