[ad_1]

به گفته پانل متخصصان ، برای اطمینان از مزایای تحول دیجیتال و توزیع رشد اقتصادی پس از Covid ، در زمینه فناوری بهتر با جوامع محلی لازم است.

سخنرانان گفتگو در اجلاس اخلاق دیجیتال TechUK در 10 دسامبر به حاضران گفتند که دستیابی به “رشد اقتصادی فراگیر” پس از Covid-19 متکی به ارائه طیف وسیع تری از صداها به میز خواهد بود ، به ویژه در زمینه تصمیم گیری در مورد توسعه فن آوری های جدید مستقر شده

برجسته کردن چگونگی بیماری همه گیر “توجه بسیاری از نابرابری ها را که قبلاً در انگلستان و در سطح جهان وجود داشت ، روشن کرده است” – از نابرابری های منطقه ای تا محروم کردن افراد از نظر نژادی ، جنسیتی یا طبقاتی – پریا گوها ، یک شریک سرمایه گذاری در مریان ونچرز گفت که “یک فرصت بزرگ برای جامعه وجود دارد تا این موضوع را درک کند که نمی توانیم با وضع موجود ادامه دهیم”.

وی افزود: “اگر اجازه ندهیم همه در آینده اقتصادی ما مشاركت كنند ، ما اساساً در حال تیراندازی به پای خود هستیم.”

به گفته جاناتان داودن ، مدیر محصول كسب و كار كوچك در Sage ، بخشی از این راه حل این است كه مشاغل كوچك در سراسر كشور در زمینه توسعه فن آوری های اختصاصی خود كه به آنها اجازه می دهد “به صورت دیجیتالی” را فعال كنند و بنابراین به جوامع محلی خدمات می دهند ، به همان اندازه بزرگ همکاری كنند. شرکت های فناوری چند ملیتی نمی توانند.

وی گفت: “به ویژه مشاغل كوچك باید گرد هم آیند و باید خوشه ها را بسازند و جوامع را ایجاد كنند و این مشاغل باید توسط خود مشاغل هدایت شوند.”

وی گفت: “به خوبی می توان با برخی از حمایت ها ، مقیاس اقتصادی در آنجا ایجاد كرد كه به مشاغل كوچك كمك می كند تا در فن آوری ها سرمایه گذاری كرده و صاحب این فن آوری ها شوند و آنها را وادار سازند تا به روش بهتری برای آنها كار كنند.”

وی افزود در حالیکه پیشرفتهای فناوری مورد استقبال قرار گرفته است ، باید برای طیف گسترده ای از گروهها در دسترس باشد تا خطر “عقب ماندن” افراد را برطرف کند.

وی گفت: “این تقسیماتی كه همیشه وجود داشته و كوید چراغی روشن كرده است ، بزرگتر خواهند شد و این مسئله واقعاً یك مشكل جدی ایجاد خواهد كرد.” “فن آوری به خودی خود راه حل نیست.”

کریستینا کلکلا ، بنیانگذار چرا آزمایشگاه نیست ، به همین ترتیب در مورد “راه حل تکنیکی” و وسوسه بازگشت به این ایده که فن آوری ، در توانایی خود برای افزایش کارایی و بهره وری از طریق اتوماسیون ، همه پاسخ ها را به طور اساسی پاسخ می دهد ، هشدار داد. و مشکلات سیاسی.

وی گفت: وابستگی روزافزون دولت ها به نهادهای بخش خصوصی برای جمع آوری و تفسیر داده ها “روشی بسیار یک جانبه از جهان” ایجاد می کند که لزوماً نظر بسیاری از مردم عادی را منعکس نمی کند.

“ما همه این هوش مصنوعی فانتزی را داریم [artificial intelligence] اکنون اصول وجود دارد و یکی از آنها اصل انصاف است ، اما پس از آن ما باید برای چه کسی بپرسیم؟ آنچه برای مدیران منصفانه است ، لزوماً برای کارگران ، مردان برای زنان منصفانه نیست ، به همین دلیل ما به حاکمیت چند ذی نفع احتیاج داریم. “وی با بیان اینکه مردم باید در محل زندگی خود گرد هم آیند ، خواستار دسترسی و کنترل مشترک ما بر داده های تولید شده ، بنابراین می توانیم آنها را با هم تفسیر کنیم “.

اما ، برای طرح این نوع خواسته ها ، شهروندان مستلزم بسیج خود از طریق سازماندهی سیاسی هستند.

“ما نباید خودمان آن داده ها را بکشیم [alone] کافی است – لازم است اما کافی نیست – زیرا ما سالها و سال است که در مورد داده های مربوط به تغییر اقلیم اطلاعات داریم ، داده های کاملاً واضحی در مورد فقر و فقر وجود دارد ، اما این لزوما به این معنی نیست که ما می خواهیم چیزی را تغییر دهیم ، بنابراین بیشتر از نظر اقدام سیاسی لازم است. “

شرکت های خصوصی و توسعه فناوری

از نظر شرکتهای بزرگ فناوری خصوصی و نقش آنها در ارتقا انصاف و رشد فراگیر ، بسیاری از شرکت کنندگان در اجلاس نسبت به توانایی خود در انجام این کار بدبین بودند.

آلین شاو ، رئیس و مدیر ارشد فناوری Recycle Track Systems ، در یک صفحه جداگانه درباره رشد اخلاقی هوش مصنوعی ، گفت: “هر وقت شروع به ادغام حقوق بشر و تبعیض با سرمایه داری کنید ، متأسفانه سرمایه داری همیشه پیروز می شود.

“اگر این مسئله این باشد که” آیا محصول خود را به موقع از بازار خارج می کنید یا اطمینان حاصل می کنید که مغرضانه نیست یا تبعیض آمیز نیست؟ “، من نگرانم که مبادا این سیستم سرمایه داری به دلیل عدم تعصب خطا کند ، “او اضافه کرد.

کانتا دیهال ، یکی از محققان ارشد تحقیقاتی و پروژه ای در مرکز آینده هوش Leverhulme در دانشگاه کمبریج ، گفت که انگیزه های بسیار کمی برای شرکت های خصوصی برای اقداماتی که “به طور مستقیم سودآور نیستند” وجود دارد ، افزود که اقدامات قانونی همیشه برای جلوگیری از سوitingاستفاده یک سیستم سرمایه داری از انسان به بدترین شکل ممکن ضروری بوده است “.

وی همچنین با این دیدگاه محبوبیت روزافزون مبنی بر اینکه منافع شرکت های انتفاعی است که مسئولیت پذیرانه بر این اساس عمل کنند که اعتماد بهتر مشتری به بازدهی بیشتری منجر شود ، اعتراض کرد و اظهار داشت که “قرار نبود فیس بوک به شدت غیراخلاقی و از بازار خارج نشده است “.

رنه کامینگز ، فعال داده در یکی از اقامتگاه های دانشگاه ویرجینیا ، گفت که ما باید نسبت به روش های استفاده از فن آوری های جدید بسیار انتقاد کنیم.

“این به حمایت ، فعالیت و بشارت بازمی گردد … من فکر می کنم از آنجا که ما با فناوری بسیار سرگرم شده ایم و از آن برای بسیاری از چیزهای سرگرم کننده استفاده می کنیم ، ما به خطراتی مانند حفظ حریم خصوصی و امنیت و چگونگی این موارد نگاه نمی کنیم زندگی خود را تحت تأثیر قرار دهید ، “او گفت.

“این واقعاً ایجاد سطح دانش ، ایجاد آموزش عمومی و آگاهی عمومی و درگیر کردن جوامع در مکالمه است.”

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir

ایندکسر