[ad_1]

نومینت ، ثبت نام دامنه انگلستان ، در طی 12 ماه از 1 نوامبر 2019 تا 31 اکتبر 2020 22،158 دامنه اینترنتی .uk اینترنت را به دلیل فعالیت مجرمانه به حالت تعلیق درآورد ، که تقریباً 7000 کاهش نسبت به سال قبل دارد و تأثیر کمتری نسبت به Covid-19 دارد. با توجه به تسلط بر فضای امنیتی 2020 ، همه گیر از آنچه انتظار می رفت.

سازمانی که در پی اعلان دامنه ها هنگام استفاده از آنها برای فعالیت مجرمانه ، اقدام به تعلیق دامنه ها می کند و در صورت مشکوک بودن به فعالیت بالقوه مجرمانه ، دامنه ها را هنگام ثبت ثبت می کند ، گفت که تعلیق ها حدود 0.22٪ از کل دامنه های اینترنت .uk را نشان می دهد در حال حاضر ثبت شده است.

نومینت با 13 سازمان گزارش کار می کند و در سال گذشته از هشت مورد از این درخواست ها دریافت کرده است ، اکثریت قریب به اتفاق از واحد جرایم مالکیت معنوی پلیس (Pipcu) ، که با تخلفات IP سروکار دارد و 21،632 دامنه را پرچم گذاری می کند ، از 28606 مورد. اداره ملی اطلاعات کلاهبرداری (NFIB) 266 ، سازمان رفتار مالی (FCA) 232 ، آژانس تنظیم داروها و محصولات بهداشتی 13 و استانداردهای تجارت 7 را پرچم گذاری کرد.

راسل هاورث ، مدیر عامل شرکت نومینت گفت که کاهش تعلیق ها به وضوح به دلیل مراجعه کمتر Pipcu صورت گرفته است. وی گفت: “این نشان می دهد که کار آنها برای جلوگیری از رسیدن کالاهای تقلبی به دامنه های .uk تأثیرگذار است.” “گروه های جنایی همچنین شروع به درک دامنه های .uk می کنند که برای کلاهبرداری به سرعت تعلیق می شوند. گرچه این خبر خوبی است ، اما ما همچنان بر انجام وظیفه خود متمرکز هستیم که در صورت هشدار به هرگونه جنایت در فضای نام ، اقدامات سریع را انجام دهیم. “

النور بردلی ، دکتر ثبت احوال و منافع عمومی در نومینت ، اضافه کرد: “در حالی که ما شاهد کاهش درخواست های Pipcu برای تعلیق بوده ایم ، اما افزایش کلیدی برای سایر کلیدها سال به سال وجود داشته است. [organisations] که ما با آن کار می کنیم تا دامنه انگلستان را برای میلیون ها نفر از افراد و مشاغل روزمره ایمن و ایمن نگه داریم.

“افزایش تعلیق ها از طرف FCA و NFIB نشان می دهد که ما نمی توانیم روی دستان خود بنشینیم زیرا جنگ برای همگام شدن با جنایتکاران ادامه دارد و همیشه در حال پیشرفت است.”

جوآن فرگوسن از تیم پیشگیری و اختلال سایبری پلیس شهر لندن در اداره اطلاعات ملی تقلب گفت: “هدف اصلی ما این است که انگلستان را به یک محیط خصمانه برای کلاهبرداری تبدیل کنیم و همکاری با Nominet یکی از راههای اصلی دستیابی به آن است. این. مشارکت ما به ما این امکان را می دهد تا با شناسایی دامنه هایی که در کلاهبرداری استفاده می شوند و اقدام برای جلوگیری از قربانی شدن بیشتر افراد ، مجرمان را مختل کنیم.

“همچنین به ما امکان می دهد تا با پیش بینی فرصت های مجرمان و همکاری با Nominet برای تعلیق دامنه ها حتی قبل از استفاده ، از وقوع کلاهبرداری جلوگیری کنیم.”

فرگوسن اضافه کرد: “به عنوان مثال اخیر این کار کاری است که ما با Nominet پیرامون کلاهبرداری مربوط به ویروس کرونا انجام دادیم ، جایی که ما از ثبت دامنه های غیر رسمی مرتبط با Covid-19 جلوگیری کردیم. محافظت از مردم اولویت شماره یک ماست و ما می خواهیم از نومینت برای پشتیبانی مداوم آنها در کمک به ما در این کار تشکر کنیم. “

با توجه به Covid-19 ، Nominet به سرعت بررسی های خود را در مورد ثبت دامنه های جدید در بهار افزایش داد ، که ممکن است قبل از آسیب رساندن بیش از حد به جرم مجرمان سایبری اقدامات زیادی انجام دهد. تا 28 اکتبر ، 3،811 دامنه جدید مربوط به Covid-19 را در انتظار بررسی های بیشتر از ثبت نام قرار داده است ، که از این تعداد 1،568 مورد از کار افتاده اند و اکنون فعال هستند. فقط هشت دامنه به دلیل فعالیت مجرمانه مربوط به ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده است.

هاورث گفت: “اضطراب های جدید پاداش مجرمان سایبری است که به دنبال سود جویی در اینترنت برای سودهای خود هستند ، نه حداقل با بهره گیری از بیماری همه گیر.” “امسال ، ما به طور فعالانه تلاش کردیم تا دامنه های مربوط به ویروس کرونا را که به قصد مجرمانه ثبت شده بودند ، از بین ببریم و تقریباً 4000 نفر را در پایان ماه اکتبر متوقف کرده باشیم. با کمتر از نیمی از مراقبت های لازم ، ما برای بازگرداندن آنها احتیاج داریم ، این امر به شما کمک می کند تا کلاهبرداری ها را دور نگه دارید. “

به طور گسترده تر ، طرح ضد فیشینگ Domain Watch Nominet ، که دامنه های مشکوک را هنگام ثبت نام به حالت تعلیق در می آورد ، شاهد به حالت تعلیق درآوردن 5،006 دامنه بود که بیش از دو برابر کل سال گذشته است.

نومینت تعداد دیگری از داده های مربوط به فعالیت خود را در سال گذشته به اشتراک گذاشت و نشان داد که 47 درخواست تعلیق انجام شده است که منجر به تعلیق نمی شود. این می تواند به دلایلی مانند اینکه دامنه قبلاً در یک فرآیند موازی به حالت تعلیق درآمده باشد ، یا ثبت کننده شکایت کرده باشد. همچنین در مجموع 15 مورد تعلیق برای دامنه هایی که رفتار خلافکارانه آنها متوقف شده بود معکوس شد.

این دامنه همچنین دامنه هایی را که تحت سیاست شرایط مجاز خود پرچم گذاری شده اند ، که شش سال پیش معرفی شد ، به روز کرد. در 12 ماه گذشته 1060 دامنه جدید به عنوان یک نقض احتمالی شناسایی شد ، اما تعلیقی صورت نگرفت. همچنین هیچ درخواست تعلیقی از بنیاد دیده بان اینترنت در مورد تصاویر سوuse استفاده جنسی کودکان دریافت نکرده است.

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir