60 میلیون دلار صندوق فناوری خاورمیانه 120 استارت آپ را هدف قرار داده است

[ad_1]

یک صندوق سرمایه گذاری 60 میلیون دلاری قرار است در 120 استارت آپ در مراحل اولیه در سراسر منطقه خاورمیانه در میان رونق پیش بینی شده فناوری پس از همه گیری Covid-19 سرمایه گذاری کند.

به گفته بنیانگذاران صندوق ، یک مدیر سابق گوگل و یک پیشکسوت شرکت سرمایه گذاری دره سیلیکون ، خاورمیانه به سرعت به عنوان یک اکوسیستم اصلی راه اندازی می شود ، زیرا چندین مورد اخیر از جمله خرید 3 میلیارد دلاری برنامه Careem توسط Uber را با ارزش 3 میلیارد دلار دیده است. در سال 2019 و سایت تجارت الکترونیکی Souq توسط آمازون در سال 2017.

Plus Venture Capital ، همانطور که صندوق شناخته شده است ، فعالیت های کلیدی مستقر در بحرین ، با دفاتر در عربستان سعودی ، امارات و مصر را خواهد داشت. این شرکت در استارتاپ های مبتنی بر فناوری و فناوری در همه بخش ها از جمله fintech ، healthtech ، edutech ، تدارکات ، محتوا و تجارت الکترونیکی سرمایه گذاری خواهد کرد.

مطابق با حسن حیدر ، بنیانگذار Plus Venture Capital، زمینه جهانی بیماری همه گیر به شرکت اجازه داده است تا به سرعت برنامه های خود را تسریع کند. وی به هفته نامه كامپیوتر گفت: “Covid-19 باعث تغییر در پذیرش فناوری منطقه ای شد.” “آنچه فکر می کردیم طی یک دوره سه تا پنج ساله اتفاق می افتد ، تقریباً یک شبه وقتی قفل اتفاق افتاد ، اتفاق افتاد.

وی افزود: “مردم فهمیدند كه لازم است راههای زندگی روزمره خود را بدون ملاقات با هیچ انسانی مشخص كنند. فناوری در آن دوره بسیار خوب عمل کرد و همچنان نیز به خوبی انجام می شود. “

همیار بنیانگذار شریف البداوی گفت که همه گیری برخی از “پوشش های نقره ای” را برای صنعت فن آوری خاورمیانه ایجاد کرده است. وی گفت: “تعداد استارت آپ هایی در منطقه که در این دوره زنده مانده و رونق داشته اند به طرز شگفت انگیزی زیاد است.” “حدود 70٪ شرکتهای ما در طی Covid-19 در واقع بهتر عمل می کردند و تعداد مبارزان بسیار کمتر بود ، حدود 15٪ ، که جای تعجب داشت.”

البداوی پیش بینی می کند که کارآفرینان حوزه فن آوری منطقه ای پس از فراگیری همه گیری ، از منابع و مقاومت بیشتری برخوردار می شوند.

“آنها در مورد هزینه های خود آگاهی بیشتری خواهند داشت ، به جای تعداد بیهوده بالاترین سطح ، که بسیاری از مردم با آن فرار می کنند ، بر گردش پول و اعداد پایین تر تمرکز می کنند.” او گفت.

“من در دو رکود اقتصادی گذشته به عنوان یک کارآفرین و سرمایه گذار زندگی کردم. من دیده ام که فناوری از این رکودها واقعاً قوی و با سرعت تسریع می شود. ما امیدواریم که این اتفاق در این منطقه نیز بیفتد. “

منطقه خاورمیانه یک بازار جوان و بسیار متصل از بیش از 400 میلیون نفر با فرهنگ ها و زبان های مشابه را ارائه می دهد. اگرچه این بازار هنوز نوپا است ، اما با افزایش بودجه سال به سال ، به سرعت در حال رشد است.

طبق پلت فرم داده های منطقه ای MAGNiTT ، با وجود تأثیر Covid-19 ، بیش از 659 میلیون دلار در نیمه اول سال 2020 در استارت آپ های مبتنی بر خاورمیانه و آفریقای شمالی (MENA) سرمایه گذاری شده است – 95٪ کل سرمایه گذاری های خطرپذیر در قبلی سال

حیدر گفت: “صحنه راه اندازی MENA ، به جای اینکه توسط همه گیری خرد شود ، با قدرت دوباره بازگشت.” وی گفت: “پول با سرعتی بی سابقه به منطقه سرازیر می شود ، اما هنوز هم به سختی با سرعت نوآوری خاورمیانه همگام است.

“استارت آپ های چالاک منطقه ای و کارآفرینان در حال توسعه فناوری جدیدی هستند که پاسخگوی نیازهای سریع مشتری در دوره Covid-19 باشد.”

این پیشکسوت فناوری گفت: دولت ها به درستی استارت آپ ها را موتور منطقه برای رشد و بهبود پایدار در این اوقات غیرقابل پیش بینی می دانند و سطح پشتیبانی بالایی را برای این بخش فراهم می کنند.

وی گفت: “هنوز فضای کافی برای VC ها وجود دارد تا به این موارد اضافه شود و اکنون زمان آن فرا رسیده است.” “ما مشتاقانه منتظر مشارکت با کارآفرینان خارق العاده و نوآور برای کمک به ایجاد مشاغل موفق و کمک به اقتصاد پر جنب و جوش منطقه ای هستیم.”

Plus Venture Capital قصد دارد تا سه سال آینده در ساخت یک مجموعه گسترده از استارت آپ های مرحله بذر به طور گسترده ای سرمایه گذاری کند.

حیدر گفت: “ما در واقع بسیار بخش-اگنوستیک هستیم – در هر بخش فناوری سرمایه گذاری خواهیم کرد.” “این بسیار گسترده است ، که به ما امکان می دهد چیزهای فرعی را پیدا کنیم که ممکن است توسط دیگران نادیده گرفته شود.”

“موج سوم” فناوری

وی افزود که بخشهای بهداشت و درمان ، فین تک و edtech به ویژه از زمان آغاز شیوع بیماری از افزایش تصویب و سرمایه گذاری بهره مند شده اند.

حیدر گفت: “ما بسیار علاقه مند به” موج سوم “فناوری هستیم – که فناوری را می گیرد و آن را در صنایع فعلی اعمال می کند که به هیچ وجه از نظر فناوری فعال نیستند.” “این منطقه خاورمیانه بسیاری از موارد را دارد. حتی تجارت الکترونیکی نیز هنوز در تک رقمی پذیرش پایین است. آسمان حد است. ”

حیدر همچنین شرکت های regtech ، ساخت و ساز و proptech را به عنوان مناطق مورد علاقه برای سرمایه گذاری منطقه ای ذکر کرده است. وی گفت: “این منطقه بسیار ثروتمند شده است ، اما هنوز از دهه 1980 در دهه 1980 گیر کرده است.” وی گفت: “از نظر پذیرش و مدرن سازی فناوری ، راه طولانی در پیش است. کارآفرینان مشکلات را در مقابل خود می بینند و سعی در حل آنها دارند. “

وس شوالژ ، مدیر عامل شرکت تحقیقاتی دفتر مرکزی دبی (Tahseen Consulting) ، گفت که وجوهی مانند Plus Venture Capital همه گیری را به عنوان “اختلالی” می دانند که می تواند به نوآوری در مشکلات دامن بزند ، که ممکن است بازده سرمایه خطرپذیر را افزایش دهد.

شوالژ همچنین خاطرنشان کرد که به دلیل دولت های خلیج فارس و شرکت های دولتی تمایل دارند نوآوری های فناوری منطقه ای را هدایت کنند ، مسئله ای که در حال ظهور است پتانسیل رهبری فناوری آنها برای گسترش نوآوری بخش خصوصی است.

وی گفت: “به عنوان مثال ، در حال حاضر تلفن های مخابراتی زیادی وارد فضای پرداخت می شوند و در عین حال تعدادی از فن آوری های پیشرفته به دلیل فرصت های موجود در فضا ظهور می كنند.” “در چنین مواردی ، تعادل مناسب در حمایت از بازیکنان میراث با سرمایه خوب در ورود به بازارهای رشد جدید و در عین حال حمایت از استارتاپ ها چیست؟”

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themes1xbet-girişMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme