[ad_1]

ممکن است سالها به محاسبات کوانتومی برسد ، اما Atos شرکت هایی را برای سن کوانتوم با معیار آماده می کند تا به آنها در اندازه گیری قدرت محاسباتی کمک کند.

طبق گفته Atos ، سال 2020 به نقطه انعطاف پذیری برای محاسبات کوانتومی تبدیل شده است. مناطق کاربرد واقعی شناسایی شده اند که در دنیای کلاسیک قابل حل نیستند ، اما ممکن است در دنیای کوانتوم نیز حل شوند.

Atos گفت که معیار جدید ، Q-Score نام دارد ، عملکرد واقعی پردازنده های کوانتومی را هنگام حل یک مسئله بهینه سازی اندازه گیری می کند.

الی ژیرارد ، مدیر عامل شرکت آتوسس ، Q-Score را معیاری جهانی برای محاسبات کوانتومی توصیف می کند که هدف آن اندازه گیری و ارزیابی عملکرد محاسبات کوانتومی هر نوع کیوبیت است. رایانه های کوانتومی به مقدار زیادی تصحیح خطا نیاز دارند. وی گفت که معیار Q-Score به شرکت ها کمک می کند درک خود را از نوع مشکلاتی که کامپیوترهای کوانتومی عملکرد خوبی دارند ، بهبود بخشند.

وی گفت: “دسته برنامه هایی كه Q-Score بیشترین تأثیر را در آنها خواهد داشت ، در بهینه سازی است.” برخلاف هوش مصنوعی (AI) ، که در آن توضیح یک مدل داده ممکن است آسان نباشد ، ژیرارد معتقد است که انسان می تواند مشکلاتی را که یک کامپیوتر کوانتومی برای حل آن استفاده می کند ، توضیح دهد.

“من فکر می کنم این یک مشکل ترکیبی است. این مسئله در مورد این نیست که انسان قادر به درک کاری که دستگاه انجام می دهد نیست. “وی افزود که اگرچه انسان می تواند مشکل را حل کند ، اما روش انجام این کار نمی تواند مقیاس بندی کند.

مشکل فروشنده در حال مسافرت یک مسئله ریاضی شناخته شده است ، تصمیم گیری در مورد مسیری که یک فروشنده باید بین هر شهر طی کند و یکبار از هر یک بازدید کند. برای ژیرارد ، یک انسان می تواند به راحتی مسیری بهینه را برای بازدید فروشنده از تعداد انگشت شماری از شهرها ترسیم کند ، اما با افزایش تعداد شهرها این امر غیرممکن می شود.

یک رایانه کوانتومی می تواند مقیاس بسیار بیشتری داشته باشد ، بدین معنی که می تواند مسیر بهینه بین شهرها را با افزودن هرچه بیشتر مشخص کند. وی افزود: “مغز شما این مسئله را می فهمد ، اما وقتی ابعاد را افزایش می دهید ، مغز نمی تواند نتایج را محاسبه كند.”

به گفته ژیرارد ، یک مثال ساده به ظاهر دیگر ، جایی است که یک دانشگاه باید 400 دانشجو را در خود جای دهد اما فقط 100 اتاق در سالن محل اقامت خود داشته باشد و 50 جفت دانشجو وجود دارد که از یکدیگر متنفر هستند. به گفته ژیرارد ، تعداد ترکیبات جفت دانش آموزانی که می توانند کنار هم قرار بگیرند از تعداد اتم های جهان بیشتر است.

ژیرارد گفت که رایانه های کوانتومی امروز با Atos Q-Score 15 اندازه گیری می شوند که 5 رایانه نسبت به کامپیوترهای کوانتومی سال گذشته است. وی تا سال آینده انتظار دارد که رایانه های کوانتومی حداقل 20 امتیاز داشته باشند.

برای رسیدن به اصطلاح برتری کوانتومی – جایی که یک رایانه کوانتومی می تواند مشکلی را که در ابر رایانه امکان پذیر نیست حل کند – Q-Score باید حدود 60 باشد. چیزی است که رهبران کسب و کار باید در برنامه ریزی استراتژیک میان مدت و بلند مدت خود استفاده کنند.

وی گفت: “علی رغم اینکه ممکن است فناوری کوانتوم سالها به طول انجامد ، ما برنامه هایی را شناسایی کرده ایم که کامپیوترهای کوانتومی می توانند آنها را حل کنند.”

Atos در حال همکاری در پروژه اروپایی ، NExt ApplicationS از رایانش کوانتومی است که هدف آن تقویت برنامه های کوانتومی کوتاه مدت و نشان دادن برتری کوانتومی است. این پروژه ها شامل شناسایی مولکول های جذب دی اکسید کربن با Total ، کار با EDF در بهینه سازی بار اتومبیل های الکتریکی در ایستگاه های شارژ سریع و تعریف مجدد تکنیک های Monte-Carlo برای رایانه های کوانتومی کوتاه مدت است.

[ad_2]

منبع: tadrisriazi-news.ir

ایندکسر