Danske Bank با پولشویی با هوش مصنوعی مبارزه می کند


دانسکه بانک با سرمایه گذاری در فناوری هوش مصنوعی (AI) برای نظارت و تحقیق در مورد پولشویی بالقوه ، سرمایه گذاری های خود را در زمینه فناوری ضد پولشویی (AML) ادامه می دهد.

بانک نوردیک اکنون از فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی از شرکت داده و تحلیل Quantexa استفاده می کند ، که آزمایشی آن را از سال 2018 آغاز کرد.

این بانک مأموریت داشته است تا پس از مشخص شدن فعالیت معاملات غیرقانونی قابل توجه در زیرمجموعه بانک دانسک در استونی ، توانایی های خود در زمینه مبارزه با پولشویی را تغییر دهد.

هنگامی که مشخص شد بانک Danske بیش از 200 میلیارد یورو پول مشکوک از طریق شعبه کوچک خود در تالین انتقال داده است ، این کشور به عناوین جهانی تبدیل شد.

دستگاه شناسایی AML متمرکز بر معاملات بانک Danske در شناسایی ناهنجاری های واگرایی حساب و انتقال پول در شعبه ای در پایتخت استونی کسادی را اجرا کرد.

در خلال آزمایش سیستم عامل از Quantex ، Danske Bank توانایی خود را در شناسایی فعالیت مشکوک در تجارت تجارت در بازار خود در مناطقی مانند ارز ، اوراق بهادار و سهام افزایش داد.

“فناوری مهار به ما امکان می دهد رفتارهای پیچیده جرم مالی را به طور موثرتری شناسایی کنیم. اجرای تجزیه و تحلیل پیشرفته در طیف گسترده ای از مجموعه داده ها می تواند به ما کمک کند تا بهتر جرم مالی را کشف ، تحقیق و پیشگیری کنیم. ”

این بانک اکنون پروژه آزمایشی را به مرحله بعدی برده و آن را با زیرساخت های موجود ادغام کرده است.

حتما بخوانید:
امنیت در مرزهای آبی و هوایی کشور با قایق پرنده «باور

Danske Bank در رفع کمبودهای ضد پولشویی تنها نیست. در آوریل سال 2020 ، سوئدبانک اعلام کرد که زیرساخت گزارش AML خود در حال اصلاح مجدد زیرساخت های گزارش شده است که سیستم های کمبود تشخیص ، کنترل و اعتبارسنجی مشتری را به عنوان عوامل کلیدی در عدم موفقیت سیستماتیک بانک سوئدی در جلوگیری از مرتبط با پولشویی شناسایی کرده است. معاملات در شرکتهای تابعه بالتیک.

این گزارش که توسط شرکت حقوقی Clifford Chance مستقر در لندن برای Swedbank انجام شد ، نشان داد که معاملات 36.7 میلیارد یورو ، که همگی دارای ریسک بالایی برای پولشویی هستند ، از طریق شبکه شعب این بانک در استونی ، لتونی و لیتوانی بین سالهای 2014 تا 2019 پردازش شده است. در مارس سال جاری ، نهادهای نظارتی در سوئد و استونی به دلیل نقض قوانین پولشویی 347 میلیون یورو جریمه را به سوئدبانک تحمیل کردند.

طبق اعلام سازمان ملل ، هر ساله حدود 2 تن دلار به طور غیرقانونی جابجا می شود. پولشویی اخیراً خبر اصلی بود که اسناد فاش شده نشان داد بانکها از جمله HSBC ، بارکلیز و استاندارد چارتر با وجود مشاهده معاملات مشکوک ، مبالغ هنگفتی را جابجا کرده اند.

مجرمان از بانک های بزرگ برای پنهان کردن پول های کثیف خود که اغلب به جرم سازمان یافته مرتبط است استفاده می کنند ، وجوهی برای پرداخت دارایی برای مخفی کردن اصل پول استفاده می شود.

در هلند ، ING در سال 2018 775 میلیون یورو جریمه شد پس از اینکه سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد این بانک نتوانسته است از پولشویی صدها میلیون یورو بین سال های 2010 تا 2016 جلوگیری کند.

حتما بخوانید:
مشاوره دیجیتال مارکتینگ و آموزش مهارت های بازاریابی دیجیتال

در همین حال ، در سال 2017 ، سیتی گروپ موافقت کرد که تقریباً 100 میلیون دلار بپردازد و به دلیل انجام تحقیقات در مورد نقض قوانین ضد پولشویی شامل انتقال پول بین ایالات متحده و مکزیک ، به تخلفات جنایی اعتراف کرد. در همان سال ، دویچه بانک به دلیل اجازه دادن به مشتریان ثروتمند برای انتقال 10 میلیارد دلار به خارج از روسیه ، توسط مقامات انگلیس و ایالات متحده 650 میلیون دلار جریمه شد.

با تهدید مجازات های عظیم مالی ، بانک ها برای شناسایی فعالیت های پولشویی به فناوری روی آورده اند. امروزه از یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی برای جایگزینی کار دستی استفاده می شود. ماشین آلات می توانند مقالات بسیار بیشتری نسبت به انسان بخوانند و می توانند فرآیندهای مبارزه با پولشویی را خودکار کنند.


منبع: tadrisriazi-news.ir