SME ها آماده اند تا در پی Covid-19 از مزیت های فناوری و چابکی بهره مند شوند


همه گیری Covid-19 چالش های بزرگی را برای مشاغل مختلف در هر بخش و از هر اندازه ایجاد کرده است. سازمان های بزرگ و کوچک مجبور به سازگاری و سازگاری با شرایط بی سابقه شده اند و با سرعت عمل می کنند تا عملیات و فن آوری خود را برای پاسخگویی به انواع جدید تقاضا محوری کنند.

اما این تجربه برای همه یکنواخت نبوده است – و در واقع ، داده هایی که امسال منتشر کرده ایم نظرسنجی هاروی نش / KPMG CIO نشان می دهد که این مشاغل کوچک و متوسط ​​(SME) انگلستان بوده اند که از بسیاری جهات کلیدی واکنش واضح تری نشان داده اند. در نتیجه ، آنها خود را در موقعیت بهتری قرار داده اند تا از فرصت های رشد در سال 2021 و بعد از آن استفاده کنند.

یکی از چالش های فوری همه گیر انتقال نیروی کار به یک مدل از راه دور بود – و SME های انگلیس برای انجام این کار موقعیت بهتری داشتند ، از هر 10 نفر بیش از چهار نفر گزارش دادند که همه کارگران اصلی آنها حتی قبل از همه گیری می توانند از راه دور کار کنند بسیاری از شرکتهای بزرگتر در این موقعیت نبودند.

SME ها نیز کمتر تحت تأثیر کمبود مهارت های فنی قرار دارند – حدود یک سوم مشاغل کوچک کمتر از شرکت های بزرگتر گزارش می دهند که کمبودها آنها را از پیشرفت با سرعت جلوگیری می کند.

این دو عامل – کار و مهارت از راه دور – اکنون مستقیماً با یکدیگر بازی می کنند و به SME ها یک مزیت نسبی بیشتری می بخشد. با توجه به جذابیت های قبلی شرکت های بزرگ دفاتر مخلوط و امکانات جذاب که اکنون بسیار کمتر مورد توجه قرار گرفته اند ، زمینه بازی برای استعداد بسیار بالاتر است.

چابکی و پاسخگویی دو مزیت اساسی هستند که بسیاری از مشاغل کوچکتر به طور طبیعی از آن بهره مند هستند. آنها ممکن است به طور معمول سازمانهای نسبتاً جوانی باشند ، با فرایندهای بدون سر و صدا و انباشته فناوری مدرن. در مقابل ، مشاغل بزرگتر اغلب از چندین سیستم قدیمی فناوری اطلاعات ساخته شده اند که به مرور زمان کند می شوند و روندها و تصمیم گیری ها را کند می کنند.

ما نتایج این را در خود می بینیم نظرسنجی CIO، با دو برابر شرکت های بزرگ و متوسط ​​در انگلستان که اظهار داشتند که این توانایی را دارند که به طور م scaleثر ایده های خوب را بسنجند و سریعاً فقیران را متوقف کنند. به طور کلی بسیار نزدیک به بازارهای خود و هوشیار نسبت به تغییر سیگنال ها ، آنها همچنین بهتر می توانند تصمیمات برنامه ریزی بلندمدت را بگیرند.

این بیشتر در بخش سرمایه گذاری مشخص است که علی رغم عدم اطمینان فعلی ، تقریباً نیمی از بازیکنان کوچکتر (44٪) از داشتن دید دقیق نسبت به آینده احساس اطمینان می کنند.

البته همه ترافیک یک طرفه نیست. SME در بخشهای خاص – به عنوان مثال مهمان نوازی و اوقات فراغت – به احتمال زیاد به همان اندازه بازیکنان بزرگتر که تعطیل تقاضا متضرر شده اند. مشاغل کوچک بدون فروش دیجیتال کار سختی را پشت سر گذاشته اند ، خصوصاً اینکه احتمالاً با ذخایر نقدی اندک فعالیت می کنند.

میزان حمایت دولتی و بودجه موجود تفاوت زیادی ایجاد می کند – و در انگلیس ، SME ها (و همه مشاغل) حمایت قابل توجهی دریافت کرده اند.

اکنون ، در حالی که لیست رو به رشد موفقیت های واکسن امید به آینده را ارائه می دهد ، مشاغل کوچکی که طوفان را پشت سر گذاشته اند می توانند از موقعیت های خوبی برخوردار شوند. بررسی ما قبلاً نشان داده است که SME ها تقریباً سه برابر بیشتر از شرکتهای بزرگتر قصد دارند سرمایه گذاری در فناوری را افزایش دهند و دو برابر بیشتر متخصصان فن آوری را در تجارت خود جذب می کنند – و با بازگشت خوش بینی بیشتر ، این اهداف اکنون حتی آشکارتر خواهد بود.

از نظر سرمایه گذاری در فناوری ، حوزه های اولویت دار برای مشاغل کوچک احتمالاً بیشتر به استفاده بیشتر از هوش مصنوعی (هوش مصنوعی) و یادگیری ماشین متمرکز شده اند ، بنابراین آنها می توانند با کمتر کاری بیشتر انجام دهند و بازدهی را نیز بیشتر می کنند – راهی برای مقیاس و رشد . تمرکز دیگر احتمالاً روی افزایش پنجره های دیجیتالی است که محصولات و خدمات آنها از طریق آن در دسترس است و آنها را به بازارهای جدید و بخش های مشتری سوق می دهد.

برای شرکتهای بزرگتر ، من انتظار دارم که حتی بیشتر بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین تأکید کنم – حذف کارهای تکرارپذیر به منظور افزایش کارایی و آزادسازی کارکنان برای نقشهای جذاب تر بر اساس بینش آنچه داده ها به آنها می گوید. سرمایه گذاری در فناوری که تجربه مشتری را بهبود می بخشد نیز کلیدی خواهد بود – به آنها امکان می دهد یکپارچه بین کانال ها حرکت کنند و تجربیات و راه حل های شخصی تری ارائه دهند.

فناوری و چابکی که به ارمغان می آورد ، در مقیاس جهانی در سال 2020 مورد توجه قرار گرفته است. این کار تا سال 2021 ادامه خواهد داشت و SME ها می توانند ذینفعان اصلی باشند.


منبع: tadrisriazi-news.ir

حتما بخوانید:
چرا نوک سینه مردان ترشح میکند؟

دیدگاهتان را بنویسید