راه های یادگیری سریع ریاضی

از آنجایی در هر پایه تحصیلی دانش آموزان با درس ریاضی سر و کار دارند، بنابراین این درس یکی از دروس مهم دوران تحصیل محسوب می شود. اما گاهی اوقات فهم این درس برای برخی با دشواری همراه بوده و به همین دلیل دانش آموزان تمایلی به فراگیری و آموزش آن ندارند.

جدای از هوش و علاقه ای که یادگیری این درس نیاز دارد، در برخی حالات، این درس به صورت اصولی به دانش آموزان آموزش داده نمی شود و نتیجه ای جز بی علاقگی نسبت به این درس در پی نخواهد داشت. بنابراین اگر یکی از دغدغه های معلمان آموزش صحیح این درس باشد بهتر است سعی کنند بهترین راه را برای آموزش این درس انتخاب کرده و علاقه و انگیزه را در دانش آموزان افزایش دهند.

علل ضعف دانش آموزان در درس ریاضی

شاید برخی ها با این جمله موافق نباشند، اما باید بگوییم که گاهی اوقات یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود دانش آموزان در درس ریاضی بسیار ضعیف عمل کنند، تلقین اطرافیان است. وقتی دانش آموزان مرتبا این جمله از طرف پدر و مادر خود مواجه می شوند که تو نمی توانی این درس را به خوبی یاد بگیری و یا استعداد کافی در این زمینه نداری، تنها نتیجه ای که این جملات در پی خواهد داشت دانش آموزی است که قادر نیست حتی مساله های ساده و آسان ریاضی را حل کند.

پدر و مادرهایی که ذاتا به دنبال کمالگرایی هستند نیز می توانند یکی از دلایل ضعف دانش آموزان در یادگیری درس ریاضی باشند. اگر شما به صورت دائم در حال کنترل فرزند خود باشید و از او توقع داشته باشید که همیشه باید بهترین و کامل ترین نمره را در این درس کسب کند، نتیجه ای جز بی علاقگی به درس ریاضی در فرزند خود مشاهده نخواهید کرد.

حتما بخوانید:
جملات انگیزشی انرژی بخش + 50 متن و عکس نوشته های زیبای برای موفقیت

راه های یادگیری ریاضی

یکی از بهترین راه هایی  که می توان به کمک آن ریاضی را سریع تر یاد گرفت، حضور همیشگی درکلاس هاست. فرقی نمی کند که شما یک دانشجو هستید یا دانش آموز؛ سعی کنید همیشه در کلاس های ریاضی تان حضور داشته باشید تا مطالب را به صورت کامل فراگیرید و در صورتی که در موارد مطرح شده سوال داشتید، از مدرس کلاس بپرسید و رفع ابهام کنید.

افزایش تمرکز از دیگر راه هایی است که به شما کمک می کند تا بتوانید این درس را بهتر فرا بگیرید. این درس، درسی است که نیاز به تمرکز بالایی دارد و خوب است بدانید که حواس پرتی می تواند وقت شما را تلف کرده و مانع از پیشرفت شما در این درس باشد.

روش خواندن ریاضی برای امتحان

تصور اینکه شما برای یادگیری ریاضی هوش و استعداد کافی ندارید را دور بریزید. اگر می خواهید نمره خوبی را کسب کنید باید به تمام موارد و مطالبی که در جزوه تان مطرح می شود اشراف داشته باشد و از هیچ نکته ای فاکتور نگیرید. مهم ترین منبع برای امتحان کتاب و جزوه ای است که شما در کلاس آن را نوشته اید. خواندن کتاب های کمک آموزشی کمک کننده است اما نباید در اولویت قرار گیرد.

منبع : تور کیش لحظه آخری